Skocz do zawartości

Jaka tuba do tego wzmacniacza


Jarek15

Rekomendowane odpowiedzi

Panowiemam wzmacniacz Blaupunkt GTA 4100 i znalazłem do niego takie coś http://www.allegro.pl/item169501413_super_tuba_1000w_.html co sądzicie o tej tubie czy będzie ona grała przy tym wzmacniaczu czy raczej nie a i czy naprawdę ta tuba może mieć 500 W RMS czy tylko goscio sobie tak napisał a może macie lepsze propozycje teraz jestem spłukany z kasy i dlatego nie pcham sie w wyszę półkę a chce coś do 200zł Piszcie mi swoje propozycje :cool2: :cool2:
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reveland to firma taka sobie. Nie slyszalem tego w zyciu. Ale jesli twoj wzmak nie ma mocy zblizonej do tej "tuby" to poszukaj lepiej cos slabszego. Jest mozliwe ze ma 500W rms bo to dosc duzy glosnik az 15" Najlepiej sprawdzic jakie parametry ma sam glosnik na stronie producenta. Ja osobiscie nie wzialbym tej "tuby" Moze to byc kasa wyrzucona w bloto. Lepiej dozbieraj chociaz te 400zl to juz kupisz cos w miare lepszego. Ja robie skrzynie do subow na zamowienie i koszt takiej obudowy wynosi cos ok 100zl. Wiec wyobraz sobie z czego to moze byc wykonane. I to do takiego mocnego glosnika. :mad2:

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reveland to firma taka sobie. Nie slyszalem tego w zyciu. Ale jesli twoj wzmak nie ma mocy zblizonej do tej "tuby" to poszukaj lepiej cos slabszego. Jest mozliwe ze ma 500W rms bo to dosc duzy glosnik az 15" Najlepiej sprawdzic jakie parametry ma sam glosnik na stronie producenta. Ja osobiscie nie wzialbym tej "tuby" Moze to byc kasa wyrzucona w bloto. Lepiej dozbieraj chociaz te 400zl to juz kupisz cos w miare lepszego. Ja robie skrzynie do subow na zamowienie i koszt takiej obudowy wynosi cos ok 100zl. Wiec wyobraz sobie z czego to moze byc wykonane. I to do takiego mocnego glosnika. :mad2:

 

Czy mógłbyś mi podżucic jakiś model tuby do 400zł bo myślę do zbierać ale miałem parę tub i ani jedna nie dawała rady i dlatego chce coś mocniejszego a najmocniejszą miałem 300w RMS i dlatego rozglądam sie za mocniejszymi POZDRAWIAM

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi podżucic jakiś model tuby do 400zł bo myślę do zbierać ale miałem parę tub i ani jedna nie dawała rady i dlatego chce coś mocniejszego a najmocniejszą miałem 300w RMS i dlatego rozglądam sie za mocniejszymi POZDRAWIAM

 

dwie rady

 

- nie tuba tylko skrzynia ... zadna tuba "nie daje rady"

 

- im mocniejszego suba względem wzmacniacza zastosujesz tym więcej problemów sobie narobisz .... głośnik sam od siebie nie zagra tylko tak jak go napędzisz . Moc głośnika nie jest mocą którą on generuje tylko przyjmuje .

 

EDIT

 

wytłumacze ci to w języku "BMW" bo twoje podejście do tej sprawy bardziej błędne być nie może (bez urazy) .... bo to jest tak jakbyś sobie kupił bude E31 (sub) i wsadził do tego M40 1,8 (wzmacniacz) , poczym sie dziwił czemu to nie jedzie ....

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolega mi to dokładnie wytłumaczył ale nie było to konieczne bo dobrze wiem o co chodzi ale doradźcie jakieś skrzynie do tego wzmacniacza do 400zł

czy wymienić się za wzmacniacz gościu chce sie zamienić daje mi mocniejszy ale jakiś japoński :cool2:

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wzmacniacz Blaupunkt GTA 4100 i znalazłem do niego takie coś http://www.allegro.pl/item169501413_super_tuba_1000w_.html co sądzicie o tej tubie czy będzie ona grała przy tym wzmacniaczu czy raczej nie a i czy naprawdę ta tuba może mieć 500 W RMS

 

...

 

miałem parę tub i ani jedna nie dawała rady i dlatego chce coś mocniejszego a najmocniejszą miałem 300w RMS i dlatego rozglądam sie za mocniejszymi

 

=

 

ok kolega mi to dokładnie wytłumaczył ale nie było to konieczne bo dobrze wiem o co chodzi

 

czegoś tu nie kumam ...

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci sprzedac ten 4 kanalowy wzmak i kupic albo cos na 2 kanaly albo monoblocka. Na 4 kanalowy to mozna jedynie 2 cewkowe suby podlaczac bo w miare cos tam mocy ma. Proponuje tanie rozwiazanie. Kup taki wzmak jak ja mam za ok 350zl tzn Carpowera Hpb 1502 o mocy zmierzonej ponad 400rms i do tego sub za rowniez 350zl Hertz ES300. Bedziesz pod wrazeniem. Tylko musisz zrobic ladna skrzynie z BR. Napewno bedziesz zadowolony!! MOge stwierdzic ze ten ES 300gra jak moje dwa ES250. To jest rozwiazanie na male skrzynie. Jesli chcesz JBL lub Infinity to skrzynie tzreba prawie raz wieksza. A ja wole miec hertza i miec miejsce w bagazniku. Obudowa do ES300 powinna miec ok 33litry. Do Infinity niecale 50litrow. oczywiscie chodzi mi o 12" suby.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4 kanalowy to mozna jedynie 2 cewkowe suby podlaczac bo w miare cos tam mocy ma.

 

sorka byćmoże zaczynam się czepiać ale mógłbyś rozwinąć tę wypowiedż ? Mam tylko taka cichą nadzieje że nie miałeś na myśli podłaczenie sygnału stereo do suba dwu-cewkowego ...

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.