Skocz do zawartości

Gałka biegów drży podczas przyspieszania. Wtryskiwacz ?


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, podczas jazdy na 4, 5 biegu na niskich obrotach po wduszeniu gazu do konca auto zaczyna wyrywac do przodu, ale wpada w dziwne drgania i gałka biegów zaczyna drzec tak w okolicach 2 tys obrotow. Co to moze byc ? Dlaczego tak sie dzieje ? Zdarza sie to tylko przy niskich obrotach jak mam gaz do dechy wduszony. BMW e39 530d 2002 M57

Edytowane przez Mlodzik18

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy od posiadaczy e39 530d po liftingu. Otoz, nie wiem co jest nie tak. Tak jak wyzej napisalem, drzy mi galka i samochod. Bylem u kolegi i sprawdzalismy poduszki silnika. Okazuje sie, ze lewa poducha ma wiekszy luz niz prawa. To sa poduszki do ktorych wchodzi powietrze. Czy moze ktos z uzytkownikow sprawdzic w swoim aucie czy ta poducha ma tak sie zachowywac ? Czy ma miec wiekszy luz niz ta z prawej ? Prosze o pomoc ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie (525d po liftingu). Dodatkowo przy wyłaczaniu silnika strasznei nim rzucało - skrzynia skakała. Okazało się że poduszka do wymiany, stara była rozwalona.

 

Po wymianie już wszystko wróciło do normy. No prawie wszystko. Przy przyśpieszaniu na 2ce jeszcze drży mi bardzo gałka zmiany biegów. Na 3ce już jest super spokojna. Możliwe że to koło dwumasowe (tak podejrzewam, ale ze mnie specjalista samochodowy nie jest, po prostu czytałem o nim co nieco w internecie). Jednak ze względu na to, że problem jest bardzo mały, sprawę olałem. I tak diesel najbardziej ma kopa na 3ce w moim BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka silnika tak ? Ta do ktorej dochodzi powietrze. Po mojej nie widac, ze jest rozwalona bo zaden olej nie cieknie. Tylko jak kumpel mi podwazal to wydaje sie miec wiekszy luz niz ta z prawej strony.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem . Drążek zmiany biegów drżał . Nie przejmowałem się tym aż do momentu gdy przy przejeżdzaniu przez poprzeczne fałdy coś zaczęło uderzać a później już walić . Okazało się że padły poduszki silnika . Ich uszkodzenie jest ciężkie do ustalenia . Sworznie mocujące poduszkę wyrywają się i zapadają się do jej wnętrza.

poduszki silnika są bardzo delikatne i często padają (opinia z salonu)

poduszki silnika są pełnią też funkcję pompki podciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem . Drążek zmiany biegów drżał . Nie przejmowałem się tym aż do momentu gdy przy przejeżdzaniu przez poprzeczne fałdy coś zaczęło uderzać a później już walić . Okazało się że padły poduszki silnika . Ich uszkodzenie jest ciężkie do ustalenia . Sworznie mocujące poduszkę wyrywają się i zapadają się do jej wnętrza.

poduszki silnika są bardzo delikatne i często padają (opinia z salonu)

poduszki silnika są pełnią też funkcję pompki podciśnienia

 

Dzieki wielkie. Jutro jade do mechanika. Pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe telepie zwykle na jałowym biegu, do tego dochodzi stukot spod maski, także ja bym kazał dokładnie sprawdzić jeszcze raz.

Poza tym koszty sa mniejsze - kupujesz regenerowane koło dwumasowe oddając swoje i płacisz 600 max 700 zł. Wymiana może kosztować różnie, od 200 do 300 zł, bo jednak trochę roboty (brudnej) jest.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe telepie zwykle na jałowym biegu, do tego dochodzi stukot spod maski, także ja bym kazał dokładnie sprawdzić jeszcze raz.

Poza tym koszty sa mniejsze - kupujesz regenerowane koło dwumasowe oddając swoje i płacisz 600 max 700 zł. Wymiana może kosztować różnie, od 200 do 300 zł, bo jednak trochę roboty (brudnej) jest.

pzdr

 

Kurcze juz nie wiem. Nic nie telepie na jalowym. Tylko przy wylączaniu silnika tak mnie zatelepie. Bylem w dlugiej goslinie i tak mi powiedzieli, ze prawdopodobnie to jest to.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Marchlewski tak zdiagnozował? No to moze być...

Moje koło też naprawiał, koszty wyszły mniejsze niż 1200 zł, więc jeśli takie Co podał, to robi Cię w bambuko.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Marchlewski tak zdiagnozował? No to moze być...

Moje koło też naprawiał, koszty wyszły mniejsze niż 1200 zł, więc jeśli takie Co podał, to robi Cię w bambuko.

pzdr

 

Nie rozumiem. Mozesz rozjasnic ?

 

Znacie kogos kto nie robi w bambuko ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu, że regenerowane koło kosztuje maksymalnie 700 zł, a założenie z 200. To daje 900, a nie 1200. Poza tym koło można kupić za 600 zł, to już daje w sumie 400 zł różnicy. To jest robienie w bambuko.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem co robic i do kogo jezdzic, wszyscy wszystkich oszukuja. Moze pojade do Mikołajczaka na strzeszyńskiej. Dzieki za info, juz wiem ile mnie wiecej to kosztuje.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To boczna od Sarmackiej, nie pamiętam nazwy, są bannery. Jego telefon - 061 823 01 94.

To obok Marchlewskiego jeden z najlepszych magików od BMW.

Mogę też polecić Zbyszka Ratajczaka w Puszczykowie - tel 061 8133 541

pzdr

Edytowane przez Dominik Szymański

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego luzu w zawieszeniu silnika ani skrzyni biegow, kolo dwumasowe tez ok, mechanik powiedzial mi, ze prawdopodobnie bedzie to wtryskiwacz. Auto przy wiekszym obciazeniu wpada w delikatne wibracje i wydaje specyficzny dzwiek.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.