Skocz do zawartości

Dziwne objawy z gazem przysloniety filtr powietrza!


Rekomendowane odpowiedzi

Mój filtr powietrza nie posiada zwezki oznaczonej chyba 7,8 na tym schemacie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=4171&mospid=47218&btnr=13_0322&hg=13&fg=20 gdy odebralem auto od gazownika(jak je kupilem nie jezdzilo) na filtrze byla zalozona folia z dziurkami ktora ograniczala dostep powietrza. Nastepnie probowalem kombinowac z zdjeciem tej foli ale wtedy samochod gasl i nie odpalal. nalozenie foli gwarantowalo dopalenie. Samochod wchodzi na obroty itd. ale schody pojawiaja sie gdy jade w trasie powyzej 140 nie idze. Nie ma przyspieszenia. Co poronujecie? Jak rozwiazac ten problem. Przy nizszych predkowsciach auto ma moc. Dodam ze nie jezdzi mi na bezynie, wiec nie moge porownac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne spostrzezenie jak opisujesz-am e36 z lpg ale nie w tym sek........filtr nie ma zwezki , kiedy lekko przyslonie otwor od filtra ( ograniczam doplyw swobodny powietrza) silnik jakby lekko podnosil swa sprawnosc-jekko obroty wzrastaja-na tzw. ucho. kiedy zalozylem ten lacznik miedzy filtra a wloty-nerki to neistetye silnik potrafi zostac zgaszony przez naplywajace powietrze....ale jakmowisz jakas folia nei przyneisie efektu bo przy wiekszych oibrotach powietrze nie doplywa co powoduje brak mocy.tak czy tak zle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co opisujecie to typowy przekret gazownikow - sak samochod nie ciagnie gazy , to trzeba mu przytkac dolot , zeby mial wieksze podcisnienie w dolocie - paranoja :lol:

 

a elementu 7,8 nie masz po to zeby podczas jazdy powietrze nie dmuchalo w ta rurke , co podnosi cisnienie w dolocie , powodujac zasysanie mniejszej ilosci gaz ( moze powodowac gasniecie silnika )

 

 

winni sa gazownicy - jak mozna wsadzic na filtr powietrza folie ? :mad2: :duh: :mad2: ja bym takiego gada zabił :worried:

 

na forum byla kiedys wieksza akcja - jednemu koledze w dolot wsadzili dekiel od puszki z farba :jawdrop: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze w celu zwiekszenia podcisnienia zalozyc po prostu taka jakas rurke na wlot do filtra ( w ksztalcie stozka-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co proponujecie zebym zrobil z tym fantem? Dolot powietrza jest bardzo ograniczony 0.1 jest odlosniete.

Proponuję Ci doprowadzić dolot do stanu fabrycznego i wtedy ustawić gaz tzn.:

-Wstaw dedykowany mikser lub najlepiej blosa

-sprawdź reduktor czy jest sprawny i odpowiednio wydajny

-wyreguluj instalację i w drogę.

To co pisze kolega xsilver to prawda. Gazownikowi nie chciało się doprowadzić instalki do ładu i poszedł po najmniejszej lini oporu przytykając dolot. Jakżesz wtedy wszystko ładnie da się regulować :D Nie istnieje problem zubożenia mieszanki :D ale mocy zostaje niewiele i stąd te 140 km/h prędkości maksymalnej.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - trzeba ich zrypac ...

 

po 2 - moze zalozyli ta folie , bo bylo za male podcisnienie do sterowania reduktorem - wtedy trzeba ich naklonic zeby sterowanie reduktorem zrobili elektroniczne ( impuls bierze sie z cewki chyba )

 

ew mogli tak zrobic bo podcisnienie jest za male i nie ciagnie gazu - wtedy moze pomoc fachowa regulacja lub zmiejszenie srednicy miksera ( ale to = sie spadek mocy na gazi i benzynie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety moja uczniowska kieszen musi odpoczac i blos najwczesniej mozliwy jest w wakacje.

 

Spalanie mam cholernie duze pali mi ok 22 litrow nawet do 28 litrow gazu przy normalnej jezdzie po miesce. Kurcze e32 po miescie pali 15 z silnikiem 3,5. Zmierzylem mikser.

Średnica wew. ma 3,5cm ile powinna miec?

 

Co zrobic z tym spalaniem? Przeciez to nie sposob tankowac po 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor ma takie oznaczenie:

Landi Renzo

67R-010028

06M5853GPL

 

NIe wiem czy to to o co chodzilo. dodam ze reduktor ma ok 6 miesiecy. Jak kupiłem auto wymienilem cala instalacje poza przewodem i butla. W okolicach samochodu nie smierdzi gazem. Benzyna mi nie dziala od samego poczatku i nie mam mozliwosci zrobienia jej bo wiaze sie z remontem calej instalacji na to narazie czasu nie mam dopoki Uzytkuje moje e32 wspolnie z ojcem. Dodam ze rekinkiem robbie ok 400 km tygodniowo i w sumie zrobilem ok 8000 km. Rekinek dosyc ciezko pali rano a przez caly dzien pieknie odpala. Dzis nie moglem odpalic jej wiec wlalem minimalna ilocs paliwa za przeplyka a przed kolektorem dolotowym i odpalila jakby nagrzana byla.

 

Posiadam zwęzke filtra powietrza od e32 z silnikiem M30B35 czy bedzie pasowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zamontuj sonde i zainwestuj chocby w prosta elektronike autronic al700, sonda moze byc najtansza,. nawet z poloneza. komputerek gazu da sie nauczyc jaka masz sonde. w takiej instalacji jak masz nie da sie przewidziec wszystkich warunkow i nie da sie jej tak wyregulowac aby bylo dobrze, stad napewno masz takie spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.