Skocz do zawartości

niedawna wymiana opon przyczyna drgan na kierownicy ???


czakoo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

kilka dni temu wymienilem opony

jezdzilem na zimowych 215/65/16

zmienilem na 235/60/16

mowilem gumiarzom zeby mi te nowe opony wywazyli odpowiednio, nie patrzylem jak robia ale kolo mi powiedzial ze oczywiscie to zrobia

.....i faktycznie zalozyli nowe ciezarki i niby ok - oponki fajne ale przy duzych predkosciach a w zasadzie przy duzych przyspieszeniach i mocniejszych hamowaniach kierownica dostaje nieprzyjemnych wibracji .....czy to wina zle wywazonych opon, i kolo po prostu sie nieprzylozyl , czy to cos wiekszego ??

 

dzieki ,

czakoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w a ja bym jeszcze dodał ze pojawił Ci sie jakiś luz w zawieszeniu i sprawy sie nałożyły na siebie.

Z autopsji powiem ze znam jak dotąd 3 warsztaty oponiarskie (1 Wawa,2 Skierniewice) które potrafią dobrze wyważyć koła w mojej beci. Przekonałem sie o tym dopiero jak wymieniałem pierwszy raz opony. Nawet w aso im nie wyszło i drżały przy 80km/h. Podjechałem pod jeden z warsztatów na w Wawie. Jeszcze nie wysiadłem a gość mi powiedział ze mam żle wyważone koła (prorok czy co ?). Młody chłopak ale jak wyważył to drgania ustały. Dodatkowo mówił ze większe koła sie inaczej wyważa - ale nie pamiętam juz o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

jeśli wyważenie nie pomoże - daj znać

 

co to znaczy duże prędkości ?

 

drżą od 160 km/h czy od 100 km.h

 

przy hamowaniu czujesz też drżenie na pedale czy tylko na kierze ?

 

czy zmieniałeś także felgi ?

 

czy felgi masz oryginalne ?

 

a tak poza tym - jedź do nich z reklamacją wyważenia - jeśli przed zmianą tego nie było

 

Heja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.