Skocz do zawartości

opcja nagrzewania i przewietrzania wnętrza przed odpaleniem


flak e38 730

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam w swoim autku w/w opcję tyle że coś chyba nie działa. ustawim godzinę zaczyna migać dana lampka jak dochodzi do tej godziny lampka zaczyna świecić ciągle słychać jak coś się otwiera i nic. wszystko robię jak w instrukcji atu ciepła nie ma , a by się przydało w taką pogodę. co jest nietak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja tez to ostatnio wypatrzylem u siebie w instrukcji E32 750 ale jeszcze nie testowalem. Powiedz prosze jak programujesz OBC i czeg sie masz spodziewac? Czy to oznacza ze rano przed odpaleniem mozesz wsiasc do cieplego samochodu? Ale skad to cieplo ? jakies Webasto o ktorym nie wiem ze mam?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładnie tak to jest funkcja przewietrzania auta latem do ogrzania w zimę musi być webasto.

 

Jest jeszcze funcja REST można nią włączyć ogrzewanie bez zapłon, ale będzie grzało tylko do momentu, aż nagrzewnica się nie schłodzi, czyli niezbyt długo.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speawdzalem u siebie i działa ...

 

Z 1 - włącza nawiew - wiec na lato idelane aby przed wejsciem do samochodu wyrzucic gorace powietrze

 

Z 2 to czas wylaczenia nawiewu czy drugi niezalezny czas wlaczenia tego samogo nawiewu ?

 

jesli drugi niezalezny - to gdzie i jak sie wylacza ten nawiew?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak że ja mam i ogrzewanie i przewietrzanie programuje się to na obc wedle instrukcji e-38 do temp 16 stopni powinno włączyć się ogrzewanie a powyżej 16 przewietrzanie. działa podobnie jak debasto ale zasilane jest z aku dlatego nie można włączać dwa razy po sobie aby aku nie padł wszystko wedle instrukcji. u mnie jakby wszystko działa palą się odpowiednie lampki coś sie przełącza tyle że nawiewu brak czy to ciepłego czy zimnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste wielce interesujące. Ja nie wiem czy mam opcję grzania elektorycznego poniżej 16 stopni.

 

Ustawiłem na jutro rano Z 1 8:00 i jak wyjdę do samochodu około 8:15 zobaczymy czy tylko wiało czy też grzało ....

 

Z 2 to w końcu wyłączanie czy drugi termin ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lipa - gdy wszedlem do samochodu o 8.20 wiało zimnym powietrzem ( czyli przewietrzało )

 

Może ja nie mam tej opcji z grzaniem czylko z wietrzeniem?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku nie mam drugiego aku - może pod siedzieniem z tyłu ale w bagażniku nie.

 

Tak czy inaczej przewietrzanie jest super. W lecie, kończę prace o 16.00 a o 15.30 programuje przewietrzanie. Czyli większość gorącego, ustanego powietrza ze środka jest zastępowana "tylko" ciepłym z pola. O 16.00 odpalam motor i klime i jest cool - prawdobodobnie....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I padnięte aku?

pzdr

 

Akumulator mam nowy 85Ah wiec nie sadze by szybko padl... przeciez to tylko wentylator. Ile on moze brac pradu? Z 10A? Po godzinie wiec "ubedzie" 1/8 akumulatora.

Musze przyznac ze ostatnio w trasie musialem spac w aucie... mgla mnie zlapala a i spac sie chcialo, a jadac 20 km/h musialbym jechac 10h do domu wiec postanowilem sie przespac 2-3h w aucie na stacji benzynowej :) To byla jedna z tych mroznych nocy... mimo to po godzinie sie przebudzilem i bylo zimno :) Zalaczylem ogrzewanie na chwile na max i pospalem jeszcze godzinke :) Potem zapalil bez problemu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.