Skocz do zawartości

Wymiana silnika 1.8i na 1.8is w Coupe


Mały66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, czy dużo jest komplikacji podczas wymiany silnik az 1.8i 115km na 1.8is 140, są potrzebne jakieś poważniejsze przeróbki, czy tylko wkładam i jade,

Z góry dzieki i pozdrawiam

Napewno mniej niz z 1.x na 2.x

Wymieniasz w tym przypadku silnik i okablowanie z kompem (silnik czyli wszystko dolot przeplywka itd nie sam blok :cool2: ) no i to hyba tylo bo reszta pasuje bo sa do 1.x takie same (jakies drobne komplikacje napewno napotkasz ale nic strasznego na przeszkodzie nie stoi)

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma kase mozna nawet 5,0 V 12 włozyc. :twisted2:

Ja kolege rozumiem bo mam marne 1,6 i tez jedyna przekładka o jakiej mysle to na M42 1,8 16V bo jest to w miare proste. Przy wiekszych planach warto przekalkulowac czy nie lepiej zmienic auto na inne.

 

Mały66

Niestety nie potrafie Ci pomóc ale to prawda ze nie sam silnik do szczescia wystarczy. Musisz dobrze sie zoriętowac co z osprzetu silnika sie rózni zeby nie kompletowac czesci do SWAPa na raty. Komputer napewno bedzie inny, podejrzewam ze tak samo kolektory no i sprzegło moze nie pasowac. Kiedys przekładałem tak silnik Opla to nie było najgorzej jak miałem komplet czesci. Tylko z odpaleniem miałem problemy bo trzeba bylo połaczyc kilka kabelków.

 

Sam jesli zostawie moje E30 składam na miejsce M40 motorek M42

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie słuchaj co piszą wkładaj M42 z isa i nie baw się w nic większego chyba ze masz kasę żeby zmienić dużo rzeczy. Jezeli masz pieniadze i chcesz modzic to minimum 2,5

 

Bo pomiedzy 2.0 a 1,8 is nie ma wielkiej róznicy mysle ze prawie żadnej a zeby wsadzic 2,5 t jest roboty co nie miara i dużo czesci.

 

Przerabialem 318is na 323i wiec wiem co mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem u siebie z 1,6 na is-a i generalnie nie jest to duzy problem.

Potrzebujesz silnik wiazke komputer cewki. Mozesz jeszcze potrzebowac obudowe filtra powietrza zalezy jaka masz u siebie. Ja wymienialem takze przeplywomierz ale bardzo mozliwe ze w 1,8 bedzie taki sam jak u Ciebie bo w 1,6 jest inna srednica dolotu. Poduszki pod silnik pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci się nie uda z tym blokiem będziesz potrzebował całego silnika widziałem jak goście to robili ale mieli cały silnik i na ok moje nie da rady przełożyć samych części a jaki masz silnik M40 czy M43 ?? Sam myślałem kiedyś nad swapem ale odpuściłem sobie bo nie mogłem napodkac dobrego egzemplarza same trupy musisz uważać przy kupnie silnika chyba ze masz pewniaka POWODZENIA :cool2: :cool2:
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupowaniem silnika jest przewaznie ryzyk-fizyk. Zero zaufania.

Zawsze jednak mozesz ostrzec sprzedającego ze jak nadzieje Cie na mine silnik dostanie spowrotem. Mysle ze to moze troche odciągnac go od wciskania kitu na temat złomu , który rzekomo chodzi malyyyna :8) Byc moze wtedy bedzie wolał poszukac innego , mniej wymagającego kupca.

Nie jest słodko Jak kupuje sie silnik to trzeba czasem kawałek po niego jechac , włozyc w kaste , odpalic i co pozniej ?? wyjmowac ??

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.