Skocz do zawartości

Katalizator - jak się pozbyć?


wojteke32

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w poprzedniej e 32 750 i v12 wyciolem i jezdzic jezdzila normalnie ale odbilo sie to na spalaniu poszlo w gore a musialem je wyciac bo byly juz tak zapchane ze auto na jednej stronie az je do czerwonosci nagrzalo bo by sie cholera zapalila wiec musialemje wyciac jezdzic tak da sie ale spalanie urosnie

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pozbyłem, a jazda? Poprostu rewelacja.

 

Wycinaj śmiało 735 wychodziły nawet fabrycznie bez katów.

 

wychodzić wychodziły ale te bez katalizatora miały inne sprężanie . Co prawda nie mam pojęcia jaki to ma wpływ ale z tego powodu tymbardziej podszedłbym do tego tematu bardziej ostroznie i zasięgnął informacji u specjalisty .

Co do spalania to wydaje mi się że auto bez kat zawsze (bez względu na marke pojazdu) powinno mniej spalić niz to z kat.

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokladnie ale moje auto zaczelo wiecej palic po wycieciu tez sadzilem ze lepsza pzrepustowosc i takie tam ale tlumikowiec mnie troche wyprowadzil z bledu tlumacac cos o zawirowanich pzreplywie powrocie spalin i takie tam i powiedzial ze auto moze zaczac wiecej palic poniewaz spaliny wychodza szybciej a pzrez to nie sa dokladnie oczyszczane i nie gromadza sie w kacie a co za tym idzie sonda ma inna temp i podaje inne dane jak wiecie kat w pelnym zakresie osiaga prawie 700stopni podobno nie wiem dokladnie i niechce sie spzreczac ale u mnie spalanie wzroslo ale to bylo w poprzedniej BMW w tej narazie chodzi wszystko super ktora mam obecnie

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Heja

 

Jeśli nie musisz to nie rób autu kuku - jeśli Ci nie brzęczą czy wydech nie jest przypchany ceramiką z KATac to po co usuwać ?

 

Zysk w mocy - jest sprawą trochu przereklamowaną i są to raczej subiektywne odczucia - 4-5 km które może zyskasz - przy Twoim aucie są praktycznie niezauważalne - - - -chyba ,że przerobisz cały wydech w specjaline do tego przygotowanym warsztacie ( ktory weźmie na siebie gwarancję za wzrost mocy )

 

Pomyśl o kłopocie na przeglądzie który może się pojawić a stacje diagnostyczne są coraz bardziej rygorystyczne

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 730 nie miałem kata (ktoś wcześniej już wyciął). Może zamiast rur - pomyśl o strumienicy łuskowej. Na mega wzrost mocy nie licz - ale kultura pracy powinna być odczuwalna.

 

W 750 mam obydwa katy - ale przy 300 KM nie chce mi się kombinować z kilkoma kolejnymi (być może..)

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Myślałem żeby wyciąć bo wkurza jak po szybszej jeździe śmierdzi jajami :wink: . Trzeba się gęsto tłumaczyć niewtajemniczonym, bo niektórym ten "zapach" kojarzy się jeszcze z czymś innym :oops: A co do innej temperatury sondy: ona jest przed katalizatorem. Aż tak to na nią wpływa?

7-er Fahrer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ale są chipy do silnika które pomijają istnienie sond lambda więc nie będzie róznicy czy się nagrzeją czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W 730i e32 wycinałem katalizator i wspawałem dwie strumienice łuskowe polepszył sie dźwięk silnika jeśli chodzi o moc nie odczułem żadnej różnicy spalanie było takie same jak z katalizatorami sondzie sie nic nie stało ogólnie zabieg udany tylko trochę trzeba było sie na męczyć żeby wspawać te strumienice niby bez kata ma więcej koni być może na pewno zbieg ten nie pogorszy osiągów ani nie zwiększy spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja wyciolem katalizator z bmw e-30 325 :duh: to byla najglupsza rzecz jaka moglem zrobic.moc sie nie zwiekszyla a odglos byl poprostu BEZNADZIEJNY :mad2: kolega zrobil taki zabieg w e-32 730i katalizator sprzedal i pozniej zalowac i chcial kupic znowu.chodzila bez sensu.nie rob tego bo to dynamiki nie poprawi a tylko bedziesz zalowaz bo glosno bedzie chodzila

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.