Skocz do zawartości

Drążek środkowy firmy AUTO PARTS CO LTD


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat jest o drazku srodkowym a ja wyskocze troche z innym.

Mianowicie ostatnio robiloem remont zawiechy bo mi przy ok 100 km/h drzal caly samochod i ogolnie to mi latal po drodze.

Wsadzilem w niego ok 2 kola i wymienilem: 2 gorne wahacze z tulejami, lacznik stabilizatora, tuleje na tyle( te duze) i amrotyzatory na tyle.

Samochod prowadzi sie o wiele lepiej, nie lata juz po drodze ale nadal cos minimalnie drzy. Bradzo slabo ale jednak.

Od razu uprzedzam ze opony i felgi dobre i wywazone.

 

Moze wymienic i u mnie ten drazek srodkowy?? Jak myslicie??

 

PS sniegu w gdansku nawalilo i ubaw po pachy....ale sie lata bokami...heheh :twisted2:

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Temat jest o drazku srodkowym a ja wyskocze troche z innym.

Mianowicie ostatnio robiloem remont zawiechy bo mi przy ok 100 km/h drzal caly samochod i ogolnie to mi latal po drodze.

Wsadzilem w niego ok 2 kola i wymienilem: 2 gorne wahacze z tulejami, lacznik stabilizatora, tuleje na tyle( te duze) i amrotyzatory na tyle.

Samochod prowadzi sie o wiele lepiej, nie lata juz po drodze ale nadal cos minimalnie drzy. Bradzo slabo ale jednak.

Od razu uprzedzam ze opony i felgi dobre i wywazone.

 

Moze wymienic i u mnie ten drazek srodkowy?? Jak myslicie??

 

PS sniegu w gdansku nawalilo i ubaw po pachy....ale sie lata bokami...heheh :twisted2:

 

No niewiem mi właścicie chyba nie drży. Drży mi nie pokojąco na jednej drodze... w katowicach nowy tunel pod mostem, na oko wygląda nawierzchchnia na dobrą, ale chyba ma jakieś delikatne fałdki?

 

Dostałem własnie drążek środkowy pocztą. Made in Taiwan.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladałem dokładnie ten drążek i zauważyłem coś takiego :(

 

http://img410.imageshack.us/img410/3326/image36he2.jpg

 

Co prawda nie znam się na tym ale nie podoba mi się to... boje się by nie leciał do środka tam jakiś piach itp. :(

 

Reklamować? Chińska jakość wykonania i nic już nie poradze? Czy wszystko w porządku?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza sie ze peka sworzen kulowy i sie urywa... czyli odpada drazek srodkowy.

 

Jesli chodzi o zdjecie to guma jest nieszczelna, a wiec dostanie sie woda, brud , piach, powstanie przez to bardzo szybko luz...

 

 

sprzedaje wysylkowo, ale tylko nowe czesci. jak by co pisz [email protected]

Edytowane przez stones1

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować? Chińska jakość wykonania i nic już nie poradze? Czy wszystko w porządku

 

Ja bym reklamował a jak nie uzna reklamacje to silikon i poklej tą uszczelkę aby to była uszczelka a nie płaszczyk.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko wyprodukowane przez producenta i firmę china,taiwan,vietkong,vietnam itp to się nie nadaje. Ja do swojego samochodu nie mógłym takiego czegoś wsadzić,tak samo do samochodów serwisowanych u nas zakładzie,dla mnie to profanacja. Jak do samochodu luksusowego można zakładać chińskie podróbki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja profanacja...

 

przede wszystkim mozna sie zabic jak to chinskie g... sie urwie....

 

Profanacja nie profanacja... zostawmy emocje na boku; ale skoro wykonanie czegoś w niemczech kosztuje 200 zł to w chinach może 125 zł; poza tym, prawie wszystkie najwyższej klasy części rowerowe są "Made in Taiwan", co prawda znanych i renomowanych firm... ale jednak. W rowerach trzeba liczyć się z masą - w samochodach mniej; poza tym jak w rowerze coś odpadnie to zazwyczaj już na 100% lądujemy w szpitalu; w przypadku samochodu tak nie jest... więc ISTNIEJE DOBRZE WYKONANA CHIŃSZCZYZNA. Ale nie twierdze że w przypadku tego drążka tak jest.

 

Żeby było jasne o czym mówię:

 

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?PT=53019636&PZTA=8&HNT=T

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?PT=53027621&PZTA=8&HNT=T

 

Są to częsci bardzo "odchudzone" a ich złamanie oznacza poważne "kłopoty"... a są Made in Taiwan

 

 

Po krótkiej rozmowie ze sprzedajacym powiedział mi że ma również drążki Delphi i też gdy tak bardzo odchyli się przegłub bo jest dziura. Pytanie czy to prawda?

 

Powiedział także że miał tylko jedna reklamacje, zrobiły się luzy, nic nie odpadło, reszte sprzedał bez problemu.

 

 

Wiem że źle zrobiłem że pukusiłem się na chinszczyznę ale skoro już to kupiłem to chyba założę...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja profanacja...

 

przede wszystkim mozna sie zabic jak to chinskie g... sie urwie....

 

Profanacja nie profanacja... zostawmy emocje na boku; ale skoro wykonanie czegoś w niemczech kosztuje 200 zł to w chinach może 125 zł; poza tym, prawie wszystkie najwyższej klasy części rowerowe są "Made in Taiwan", co prawda znanych i renomowanych firm... ale jednak. W rowerach trzeba liczyć się z masą - w samochodach mniej; poza tym jak w rowerze coś odpadnie to zazwyczaj już na 100% lądujemy w szpitalu; w przypadku samochodu tak nie jest...

Pozdrawiam

 

w przypadku gdy cos sie polamie w rowerze ladujemy w szpitalu, ale jak przez tą dziure w "oslonie" gumowej, ktora oslona nie jest bo jest szpara jak w ..... dostanie sie woda, piach, zatrznie to trzec o przegub kulowy a w konsekwecnji powstanie LUZ. Jesli powstanie luz wyrwie przegub kulowy i wtedy pewnie nie skonczy sie to w szpitalu tylko u świętego Piotra.

 

Drążki DELPHI to zadna wyrocznia, poniewaz to są polskie drążki....

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja profanacja...

 

przede wszystkim mozna sie zabic jak to chinskie g... sie urwie....

 

Profanacja nie profanacja... zostawmy emocje na boku; ale skoro wykonanie czegoś w niemczech kosztuje 200 zł to w chinach może 125 zł; poza tym, prawie wszystkie najwyższej klasy części rowerowe są "Made in Taiwan", co prawda znanych i renomowanych firm... ale jednak. W rowerach trzeba liczyć się z masą - w samochodach mniej; poza tym jak w rowerze coś odpadnie to zazwyczaj już na 100% lądujemy w szpitalu; w przypadku samochodu tak nie jest...

Pozdrawiam

 

w przypadku gdy cos sie polamie w rowerze ladujemy w szpitalu, ale jak przez tą dziure w "oslonie" gumowej, ktora oslona nie jest bo jest szpara jak w ..... dostanie sie woda, piach, zatrznie to trzec o przegub kulowy a w konsekwecnji powstanie LUZ. Jesli powstanie luz wyrwie przegub kulowy i wtedy pewnie nie skonczy sie to w szpitalu tylko u świętego Piotra.

 

Drążki DELPHI to zadna wyrocznia, poniewaz to są polskie drążki....

 

Zależy jaki wypadek... nadal twierdzę że statystyczny wypadek rowerem jest znacznie groźniejszy niż samochodem, wyobrażasz sobie spaść na kark na asfalt przy 40 km/h lub więcej? Można to porównać do dachowania samochodem przy 200 km/h...

 

Czyli z tym wyrywanie ew. to mechanizm jest taki, że powstaje luz i rosną siły dynamiczne na przegubie i mogą wyrwać drążek? Brzmi rozsądnie...

Ale też znaczy że jeśli będę sprawdzał luzy wszedzie do kilka tyś km to wiele mi grozi (zresztą wiele słychać/czuć podczas jazdy).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zrozum ze ta odstajaca guma daje 100% gwarancji ze bardzo szybko powstanie luz... Tracy piach co zrobi? zmniejszy przegub kulowy tak? czyli powstanie luz.

 

Kazde przeciecie etc. gumy na przyklad na koncowce drazka kwalifikuje ją do wymiany.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zrozum ze ta odstajaca guma daje 100% gwarancji ze bardzo szybko powstanie luz... Tracy piach co zrobi? zmniejszy przegub kulowy tak? czyli powstanie luz.

 

Kazde przeciecie etc. gumy na przyklad na koncowce drazka kwalifikuje ją do wymiany.

 

To co mówisz bardzo trzyma się kupy i zrozumiałem chyba o co chodzi.

 

Do tej pory przyznam szczeze myslałem że luz to "tylko" mniejsza precyzja kierowania a tu także może spowodować wyrwanie.

Można sobie to powrównać do sytuacji w której chcemy np. zerwać nić, jeśli będziemy to robic statycznie potrzeba dużej siły a jeśli "dynamicznie" łatwo pójdzie... i tak jest z przegubami :(

 

Co do tego luzu, ja wygiąłem tą gałkę bardzo mocno. Mógłbyś zrobić fotke porządnej gałki? Czy nie pojawia się dziura?

 

Sprzedający tłumaczy że drążek wykonuje bardzo małe ruchy dlatego dziurka w takim położeniu nic nie szkodzi...

 

W przyszłosci jednak kupie chyba coś lepszej firmy...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zrobic zdjecia. Wychylanie galki to jej normalny ruch, a sprzedajacy musi cos mowic, bo przeciez zyje ze sprzedazy tej chinszczyzny. Galka czyli przegub kulowy na dole jest wlasnie w ksztalcie kuli, tam gdzie go nie widzisz. Jest wcisniety w otwor. Dlatego ze kula jest spasowana z otworem nie ma luzu. Gdy pojawia sie luz (zawsze luz pionowy dyskwalifikuje koncowke drazka, drazek, sworzen, bo na boki MUSI sie ruszac) mozesz ruszac galka w gore i w dol, poniewaz kula zrobila sie miniamalnie mniejsza, lub przez to ze dostal sie piach wytarla otwor, jezeli bedziesz jezdzil z takim luzem w skrajnym przypadku przegub kulowy wypadnie z drazka, do tego prowadzi luz. Nie jest tak ze nalezy cos wymienic bo po prostu stuka. Nalezy to wymienic bo luz moze doprowadzic do tragedii. Ile razy mozna zobaczyc auto na poboczu z kolem bardzo mocno "skreconym"? Ludziom wypadaja przeguby kulowe ze sworzni zwrotnicy, bo nie wymieniaja ich na czas tylko mowia "a niech stuka..".

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest to w TRANSICIE,tam często urywają się sworznie jak się nie dopilnuje. W TRANSICIE koło po prostu się urywa i laweta potrzebna, mieliśmy takie przypadki dość często,dobrze,że było to przy małych prędkościach,bo samochodowi i ludziom nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest to w TRANSICIE,tam często urywają się sworznie jak się nie dopilnuje. W TRANSICIE koło po prostu się urywa i laweta potrzebna, mieliśmy takie przypadki dość często,dobrze,że było to przy małych prędkościach,bo samochodowi i ludziom nic się nie stało.

 

A jak to jest? Ta "kulka" wypada czy łamie się to co z niej wystaje?

 

Jakby nie było to przerąbane coś takiego w trasie :(

 

Czy drążki środkowe w BMW mają wymienne końcówki? Wydaje mi się ze one są wkręcone...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest to w TRANSICIE,tam często urywają się sworznie jak się nie dopilnuje. W TRANSICIE koło po prostu się urywa i laweta potrzebna, mieliśmy takie przypadki dość często,dobrze,że było to przy małych prędkościach,bo samochodowi i ludziom nic się nie stało.

 

A jak to jest? Ta "kulka" wypada czy łamie się to co z niej wystaje?

 

Jakby nie było to przerąbane coś takiego w trasie :(

 

Czy drążki środkowe w BMW mają wymienne końcówki? Wydaje mi się ze one są wkręcone...

 

 

Pozdrawiam

 

przegub kulowy jest wsadzony od dolu, wcisniety w drazek. Nie jest wkrecany. Dlatego LUZ go wyrywa do gory i przegub kulowy wypada.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
WITKA MICHAEL. TWÓJ PROBLEM MOŻE BYĆ SPOWODOWANY KOŃCZĄCYM SIĘ KRZYŻAKIEM LUB PODPORĄ WAŁU NAPĘDOWEGO. BYĆ MOŻE ODPADŁ CI ODWAŻNIK, JEST WIELE PRZYCZYN "SKAKANIA" BUDY. U MNIE ODCZUWALNY BYŁ W OKOLICY 90 KM/H. WYMIANA PODPORY ZAŁTWIŁA TEMAT. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.