Skocz do zawartości

Drążek środkowy firmy AUTO PARTS CO LTD


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy warto wymienić drążek środkowy na taki firmy AUTO PARTS CO LTD? Czy to w miarę dobra firma?

 

Czy delikatny luz na tym drążku może powodować fatalne prowadzenie auta w koleinach? Ale bez kolei w zakrętach jest ok.

 

Czy dobrze rozumie znacznie tego elementu, czy on trzyma koła by były w miarę równo legle a nie tak \ / czy tak / \

 

?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy warto wymienić drążek środkowy na taki firmy AUTO PARTS CO LTD? Czy to w miarę dobra firma?

 

Czy delikatny luz na tym drążku może powodować fatalne prowadzenie auta w koleinach? Ale bez kolei w zakrętach jest ok.

 

Czy dobrze rozumie znacznie tego elementu, czy on trzyma koła by były w miarę równo legle a nie tak \ / czy tak / \

 

?

 

 

Pozdrawiam

 

firma najtansza z mozliwych- za długo to CI ten drazek nie pozyje. LEpiej dopłac nieco i kup cos porzadniejszego - np Febi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze nie masz racji bo jakby drazki trzymaly kola to by juz ich dawno nie bylo a poza tym a poza tym do drazka jest podlaczona przez mocowania przekladnia ale najbardziej mnie interesuje jakie sa oznaki zuzycia bo ja cos mam tylko nie wiem czy to wlasnie to ;)
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako takich wyraznych objawow zuzycia nie ma.Jezeli jest luz napewno beda odczowalne i slyszalne stuki podczas jazdy po nierownosciach...Jezeli chcesz miec dobra czesc to kup febi ,a jezeli chcesz "zaoszczedzic" to znajdz w poblizu miejsca twojego zamiszkania jakis punkt w ktorym sie zajmuja regeneracja elementow zawieszenia i ukl kierowniczego oni przynajmniej dadza ci jakas czasowa gwarancje na zakupiona u nich czesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych stacjach to raczej nie dokladnie sprawdzaja bo co mzona na sucho sprawdzic inaczej jest jak sie jezdzi poza tym ja mam caly nowy przod oprocz tego drazka i cos mi puka i tak sie zastanawiam czy to on
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie tak mam ja nie chce zaoszczedzic bo wszystko mam lem fordera a febi przy tym to miki wymienie bo tez czasami mam taki objaw na zakretach ostrych typu rondo jak szybko wjade i auto sie przechyli na ktoras strone jakby mi sie kierownica lekko blokowala
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w przekladni to troche niebezpieczne bo to jest taki opor jakby ktos ci za kierownice zplapal ale jak mocniej ruszysz to pusci ale to sie dzieje tylko wtedy jak jest szybko i na ostrym zakrecie tak jak na skrzyzowaniu skrecasz w prawo jak sie zaswieci zolte swiatlo ;)
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie choc trudno sie wsluchiwac jak ci sie kierownica blokuje na zakrecie przy 70 ;) ale to tak jakby cos sie blokowalo albo mi sie to wydaje moge wymienic bo jeszcze tego nie robilem a mam nivo itp. wiec pewnie sie przyda
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten drążek wymieniłem tydzień temu i rewelacja. Auto się dużo lepiej prowadzi nie nie ma juz luzu na kierownicy - był ponieważ w starym wybiła się gałka w nim która ma bezpośredni kontakt z wąsem z przekładni kierowniczej

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165851819_bmw_seria_7_drazek_kierowniczy_srodkowy_.html 125 zeta

 

wymiania w zakladzie mechaniczym max 30 minut ( 4 śruby odkrecić i zakręcić ) - za zaplłaciłem za wymianę 40 PLN

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165851819_bmw_seria_7_drazek_kierowniczy_srodkowy_.html 125 zeta

 

wymiania w zakladzie mechaniczym max 30 minut ( 4 śruby odkrecić i zakręcić ) - za zaplłaciłem za wymianę 40 PLN

 

Czyli nie trzeba ustawiać na nowo geometrii? Czy też miałeś tak że auto na wprost nawet przy dużych prędkościach jechało bardzo dobrze, ale jakiekolwiek koleiny to tragedia?

 

Był wyczuwalny taki delikatny luz na kierownicy tak?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz mialem i na kierownicy i troche plywal w koleinach. Po wymianie drazka luz zniknął ale plywał nadal. Po ustanieniu zbierznosci zaczal jezdzic jak przyklejony

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz mialem i na kierownicy i troche plywal w koleinach. Po wymianie drazka luz zniknął ale plywał nadal. Po ustanieniu zbierznosci zaczal jezdzic jak przyklejony

 

A ile skasowali Cie za zbierzność? Nawet w koleinach teraz jest przyklejony? :)

 

Don, kiedyś pytałeś na forum o maksymalną różnicę między średnicą opon przód/tył przy ASC... niestety bardzo Cie przepraszam ale wprowadziłem Cie w błąd. Miałem różne problemy z autem, zwalałem to na TPS, EML, kable WN i milion innych rzeczy... a tym czasem gdy wyłącze ASC silnik nie przerywa podczas jazdy... to różnica wielkości kół spowodowała że było źle... mam nadzieje że za moją "radą" nie kupiłeś różnych opon :(... a tak przy okazji skoro masz ASC i może inna średnice przód tył to proszę odpowiedz w tym wątku: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44585

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieznosc standardowo - 60 pln

 

co do opon - właśnie w tej chwili (jaka telepatnai chyba pomiedzy nami nastąpiła) szukałem na allegro oraz na kalkulatorze rozmairów czegoś na lato !

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieznosc standardowo - 60 pln

 

co do opon - właśnie w tej chwili (jaka telepatnai chyba pomiedzy nami nastąpiła) szukałem na allegro oraz na kalkulatorze rozmairów czegoś na lato !

 

Zamówiłem drążek... ale dzwoniłem do jedynego chyba u mnie w mieście serwisu w którym ustawiają zbierzność i chcą... 100 pln :shock:

 

Moim zdaniem trochę za dużo skoro w Krakowie 60... czy w Krakowie 60 pln to normalna cena?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165851819_bmw_seria_7_drazek_kierowniczy_srodkowy_.html 125 zeta

 

wymiania w zakladzie mechaniczym max 30 minut ( 4 śruby odkrecić i zakręcić ) - za zaplłaciłem za wymianę 40 PLN

 

 

Chiński drążek srodkowy.. odważny jestes :cool2:

 

 

u mnie mozecie kupic drazek srodkwoy do e32:

 

Ruville - 170 zl

Febi - 200 zl.

 

Oczywiscie jest drozszy od tego z allegro, ale nie jest Chiński tylko niemiecki... a ruville i febi to jedne z najlepszych firm. Lemforder u mnie kosztuje 300 zl.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165851819_bmw_seria_7_drazek_kierowniczy_srodkowy_.html 125 zeta

 

wymiania w zakladzie mechaniczym max 30 minut ( 4 śruby odkrecić i zakręcić ) - za zaplłaciłem za wymianę 40 PLN

 

 

Chiński drążek srodkowy.. odważny jestes :cool2:

 

Nawet nie straszcie bo ja kupiłem taki sam :(

 

Jestem oszczędny, ale pomyślałem że skoro Don kupił taki to pewnie jest ok. Taki drążek naprawde może być niebezpieczeny? :(

 

 

u mnie mozecie kupic drazek srodkwoy do e32:

 

Ruville - 170 zl

Febi - 200 zl.

 

Oczywiscie jest drozszy od tego z allegro, ale nie jest Chiński tylko niemiecki... a ruville i febi to jedne z najlepszych firm. Lemforder u mnie kosztuje 300 zl.

 

A prowadzisz sprzedaż wysyłkową? Masz może używane części? (nie drążki kierownicze oczywiście ;-)); miałeś w rękach te chińskie? Jak to wygląda? Może się złamać? Czy raczej prędzej złapie luzy?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.