Skocz do zawartości

Zestaw alarmowy do 200zl


Rekomendowane odpowiedzi

tylko zobacz flash że ten alarm ze strony którą podałeś ten o nazwie "forteca" to jest to samo co na stronce http://moto.allegro.pl/item177136562_alarm_piloty_scyzoryk_duuuuuuuuuuzoo_czujnikow.html tylko inna nazwa, a tak jak powiedział norbitor, po co wydawać tyle kasy skoro dobry fachowiec i tak ci furę z parkingu wyciągnie, przypuszczam że i jeden i drugi sprawi mu tyle samo problemów przy kradzieży auta. A różnica w cenie tu przytoczonych alarmów to jakieś 80 zeta, dołożysz parę dych i masz zamontowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz, super forteca jest produkowana w polsce, ma aprobate pimotu i pzu, kiedys byla w klasie profesional. ten co podales nie jest nawet w klasie standard, jest ponizej. sam sobie odpowiedz dlaczego, poza tym made in china.

 

i tu znalazles roznice w montowaniu za 100 a 200, jak ktos montuje za 100 to wszystko masz pod kierownica, no moze nad lewa noga. jak ktos montuje za troszke wieksza kase to centralki juz tak latwo nie znajdziesz. a sa alarmy ktore maja np wszystkie kable czarne - np proxima - made in poland. dalej twierdzisz ze tak samo sie je rozbraja jak ten twoj stig ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że dla dobrego fachowca w kradzieży pojazdów nie będzie to wielki problem, bo pamiętaj że to najpier oni wchodzą w posiadanie wszystkich nowinek z akresu zabezpieczenia pojazdu. Natomiast jeśli chodzi o aprobate PZU to powiedz mi po co ci ona jak ci dmuchą auto a nie masz autocasco? Nie przeczę że ta aprobata nic nie daje, bo masz zniżkę jeśli auto kwalifikuje się na atocasco, ale to chyba tylko tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aprobata pimotu swiadczy o jakiejsc jakosci urzadzenia,wkoncu na tandetnie zabezpieczone auto ubezpieczyciel nie daje znizki, bo to za duze ryzyko. alarm ma za zadanie opoznic kradziez i alarmowac jesli ktos kradnie, 100% pewnosci nigdy nie masz. od jakosci alarmu zalezy jak masz duzo falszywych alarmow, jak dlugo go bedziesz uzywal, czy pilot po roku bedzie do wymiany, czy jak zgubisz po roku pilota to dokupisz kolejnego bo producent jeszcze istnieje (a nie jak chinskie po roku firma znika) . to tyle o alarmie. od jakosci montazu zalezy czy auto odjedzie po minucie, 5 minutach czy wcale. jesli chcesz zaoszczedzic to kup poprostu sterownik centralnego zamka z wyjsciem na kierunkowskazy i syrenke, polski produkt AMT to koszt okolo 60-80zl. bo po co ci alarm z antynapadem i antyporwaniem i identyfikacja bezstykowa. dla mnie zakup auta za 10000 byl duzym wydatkiem i wyzeczeniem przez 2 lata (tyle splacam kredyt) nie chcialbym aby teraz przez moja glupia oszczednosc 100-200zl mialbym sie rozstac z moim autem. poniewaz w wolnym czasie zajmuje sie zabezpieczeniem samochodow (niejednokrotnie lepiej niz profesjonalisci w miescie) widze roznice w urzadzeniach, a na codzien pracuje w autoryzowanym serwisie RTV kilku "wielkich" firm widze roznice w produktach chinskich, widze mankamenty lutowania bezolowiowego i nadciagajaca utopie. co zamontujesz to twoja sprawa,bo to twoje auto, twoje pieniadze. na koniec mojego wywodu proponuje zastanowic sie nad 2 sprawami, po 1 - kupujac w polsce polski produkt, dajesz zarobic rodakowi, on da zarobic mi , a ja tobie. po 2 - w naszym kraju , nauczonym komunistycznymi czasami powstalo cala mase zlotych raczek od wszystkiego, wlasnie przez to ludzie wykwalifikowani nie maja pracy, wlasnie dlatego wiecznie bedziemy gonic europe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli chodzio koszta montażu to dałem przykład dołożeniu kilku dych, bo na pewno ja sam nie zrobił bym tego u złotej rączki czyli u tzw. Juzka w garażu. Jeśli chodzi o o akceptację PZU i dawanie zniżek to sam powinieś wiedzieś jak jest w polsce, silniejszy wygrywa nie koniecznie leprzy, dasz w łapę to masz papier jaki tylko chcesz. Ty uważasz tak z punktu widzenia kogoś kto zajmuje się zabezpieczeniami, ja niestety mam ten wątpliwy zasczytyt być w polsce gliniarzem i patrzę na to ze strony ludzi, którzy kupili autoalarmy respektowane przez PZU i wydali parę stówek a autko poszło z parkingu TESCCO. Niestety nie ma zasady że jak leprzy alarm kupisz to będziesz pewny że ci nie odjadą bryką, tak jak wcześniej napisałem dla dobrego fachmana(nie mówię o popierdułkach) to parę chwil i nawet nie zobaczysz swojej rejestracji. Tylko teraz pytanie jak masz alarm respektowany przez PZU a nie masz AC czy ci oddadzą kasę? Nie bo nie masz AC, a niestety przypuszczam że tak samo jak ja nie masz już możliwości ubezpieczenia AC z uwagi na wiek auta, więc podsumowują, po co wydawać więcej skoro i tak ci odjadą jak będą chcieli i się twoja bryczka spodoba nie zależnie od tego jaki będziesz miał alarm. Ale fak że jak masz leprzy alarm to śpisz spokojniej, ale i tak najleprze są swoje wydumki zabezpieczeń. Takie jest moje zdanie, Ty masz swoje i je szanuję.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli patrzysz na zabezpieczenie auta tylko pod katem alarmu to sie z toba zgadzam. napisalem ze alarm ma sygnalizowac wlamanie i opoznic odjazd. prawidlowo zabezpieczone auto ma kilka zabezpieczen niezaleznych. roznica w tanim i drogim alarmem jest taka sama jak miedzy tico i e36. jesli nie widzisz roznicy to faktycznie (jak w reklamie) po co przeplacac. oba dowioza cie do celu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no wsumie tak :lol: , jeśli ktoś chce być powidamiany to proponuję alrm za 400 zł z radiopowiadomienim a najlepiej z GPS, wtedy mamy chociaż możliwość odnalezienia auta, ale i tak po kradzieży, bo jak mówie nie ma bat na dobrego fachowc i tu się musisz ze mną zgodzić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy ile ma czasu, jak auto wyjedzie na lawecie czy motylu to czas juz jest mniej wazny. prawidlowo zabezpieczone auto ma nie odjechac z parkingu w te kilka minut o wlasnych silach. owszem jak ktos sie uprze to odjedzie, ale po 1 moze go ktos zauwazy, po 2 moze przy tej ilosci podobnych aut znajdzie na tej samej ulicy inny, nie zabezpieczony. moze nie wypada o tym pisac, ale mam znajomych "w branzy" po twojej drugiej stronie, znam ich metody i o wielu rzeczach wiem wczesniej niz ty. wydaje mi sie ze dzieki temu jestem w stanie prawidlowo zabezpieczyc auto, oczywiscie nie w 1 dzien i nie za te pieniadze co sie bierze za standardowy montaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o znajomych w tejbranży to uwierz że gliniarze znają więkrzość z nich i ich sposoby dziłania. Inna sprawa to to że niestety nikt nie jest w stanie obstawiś wszystkich wozów w mieście, że już z udowodnieniem winy nie wspomne bo to wina naszego prawa, z którego złodzieje są bardzo zadowoleni, chodzi mi o krótkotrwałe przywłaszczenie jak to się więkrzość tłumaczy generalnie z pospolitej kradzieży co do reszty z Twojego ostatniego postu to się zgadzam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kazdy , (sterowanie plusami pod tylnia kanapa)

 

przy odpowiednim polaczeniu w e34 jeden przewod zamyka a drugi rygluje, z tym ze ten ryglujacy tez domyka, wiec masz 2w 1 :-)

 

p.s. ja dalej swoje, zastanow sie czy chcesz miec alarm czy zabezpieczone auto, to nie to samo.jesli to 2 to oddaj auto do ludzi ktorzy wiedza co robia. zrobia to lepiej, czasem za 200-300zl nie warto sobie psuc instalacji elektrycznej w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bede bardziej zadowolony jak sam to zrobie, sprawi mi to wieksza przyjemnośc itd, co do zabezpieczenie to mam tzw. wlasnej roboty dzieki ktoremu zlodziej bedzie sie musial troche nameczyć zeby uruchomic auto, a wyjący alarm utrudni mu prace.

A czy mógłbym cie poprosic o to zebyś napisał mi jak to sie robi z tym ryglowaniem?? i ogólnie o wsparcie podczas montarzu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bede bardziej zadowolony jak sam to zrobie, sprawi mi to wieksza przyjemnośc itd, co do zabezpieczenie to mam tzw. wlasnej roboty dzieki ktoremu zlodziej bedzie sie musial troche nameczyć zeby uruchomic auto, a wyjący alarm utrudni mu prace.

A czy mógłbym cie poprosic o to zebyś napisał mi jak to sie robi z tym ryglowaniem?? i ogólnie o wsparcie podczas montarzu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam i podepne sie pod temat. Zdecydowalem na fortece, i pytanko do was, co jeszcze mozna dokupic pasujacego dobrze do fortecy.Chodzi mi jakis imobiliser oraz odcinke zaplonu. Macie moze cos pod reka do pokazania i zaproponowania ?? oraz jakis modol do domykania szyb ...

 

Pozdrawiam :cool2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forteca wspolpracuje z identyfikatorami bezstykowymi, wiec dokup nie sam identyfikator (50zl) tylko cale urzadzenie BSI (bezstykowy system identyfikacji) i bedziesz mial 1 nadajnik i 2 odbiorniki (alarm i bsi), nie polaczone ze soba (mozna odciac 2 niezaleznie obwody. przy znalezieniu alarmu, bsi nadal unierychamia auto (i odwrotnie). jesli nie bedziesz mial identyfikatora przy sobie lub cie ktos z auta wysadzi to samochod zgasnie po kilkudziesieciu sekundach. polecam. ogolnie kazdy modul, czujnik itd pasuje do kazdego alarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... a na tej stronce http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/index.php mysle ze dostane wszystko co mowisz :) ale nie moge znalezc znalezc tego BSI .

 

jezeli moglbys pomoc i znalazl linka do tego... a swietnie bylo by jakbys podal linki te ktore wedlug Ciebie sa dobre, z tego co piszesz wczesniej siedzisz w tym to napewno wiesz cos na ten temat :D :clap:

 

sam szukam ale do konca nie moge znalzec...

 

Oczywiscie jezeli masz ochote. Dzieki i pozdrawiam!! :cool2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj blad, to sie nazywalo bsi a teraz kontrola dostepu :-)

 

http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/product_info.php/cPath/5/products_id/42

 

problem w tym ze unia zabrania zgaszenia pracujacego silnika, a to urzadzenie wlasnie takie cos robilo, ogolnie ma 2 zadania (ktore sa nieaktywne aby dostali homologacje) w instrukcji jest opisane jak to zrobic.

1) jak ci ktos gwizdnie kluczyki z pilotem do alarmu, lub po prostu w bloku na klatce schodowej kaze ci oddac to oddajesz, oddalasz sie i dzwonisz po policje. auto po kilkudziesieciu sek gasnie.

2) jesli jedziesz sam, na swiatlach podlazi koles i cie z auta wysadza to tak samo odchodzisz dzwonisz po policje, a auto zgasnie po kilkudziesieciu sekundach. (to samo jak dziadek zostawia pracujace auto z otwartymi drzwiami i otwiera sobie brame wjazdowa na posesje, ktos wskakuje, odjezdza i auto gasnie.

 

jedyna rzecza ktora musisz robic to noszenie identyfikatora nie przy kluczykach od auta bo to nie ma sensu wtedy, tylko np w portfelu, przy kluczach od mieszkania i miec go przy sobie, a nie w aucie.

 

jeszcze jedna moja porada : jak juz zamontujesz i skonfigurujesz urzadzenie to odetnij glosniczek (pika przypominajac o uzbrojeniu) niestety w ten sposob pokazujesz zlodziejowi co jest w aucie, moze sie domyslec.

diode migajaca najlepiej zmienic na zolta i podlaczyc pod rezerwe. tobie jak zacznie migac dioda to sie domyslisz o co chodzi, a zlodziej dzialajacy w stresie , gdzie przed chwila buchnal auto, miga rezerwa, potem sie zapala i auto gasnie bedzie mial jedno do wyboru.uciekac.pomysli ze braklo ci paliwa.

 

-------------------------------------

na koniec dodat moja antyutopijna wypowiedz, kupuj polskie , daj zarobic rodakom, oni dadza zarobic mi a ja tobie. jesli dasz zarobic chinczykom, to ten lancuch sie przerywa i ciebie dotknie bezrobocie. w brew pozorom polskie alarmy sa najlepsze, kto inny bedzie znal nasz rynek lepiej niz my sami? ta firme polecam bo nie ma problemu ze sprzetem, a nawet jak sie cos stanie po 3 latach to niejednokrotnie usuwaja problem za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz :8) Wyjdzie ze alarm razem z tym dodatkiem wyjdzie kolo 350 PLN ,no to juz cos konkretnego.CHyba jeszcze w 200 PLN sie zmieszcze zeby go zamontowac :8) Jak zamowie i zaloze dam znac.Ale to po wakacjach napewno .POZDRO :cool2:
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montazyste szukaj pytajac o opiniach, nie na podstawie ceny, to wlasnie od tego zalezy efekt finalny, na nic super alarm jak montaz spaprany i odwrotnie, nawet chinskie dziadostwo potrafi narobic problemu zlodziejowi jak jest sprytnie uktyte. z doswiadczenia powiem ze im wieksza firma i im wiecej ma pracownikow to montaz jest robiony niestarannnie i wedlog scisle okreslonych regol, nie zawsze lepiej. lepiej oddac auto na dobe, czasem 2 zeby 1 osoba spokojnie sie tym zajela i zrobila tak ja ma byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Temacik dosc ciekawy. Ale przylaczylbym sie do niego.

Na jakich obwodach mozna zrobic ciecie alarmem, ale zeby czegos nie spier.....

flash moglbys podac te kolory kabli pod kanapa do ryglowania? a moze masz jakis schemacik tego?

 

pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.