Skocz do zawartości

Trwałość 2,5 tds


grzegorzg

Rekomendowane odpowiedzi

To jest juz sporo, ciezko powiedziec ile wytrzyma, ale to nie sa zbyt mocne silniki, trzeba naprawde o nie dbac ,nieraz wtytrzymuje 250 tys km a nieraz 500 tys Ja mimo ze dbałem nie udało mi sie uchronic od zmiany głowicy, a zaraz potem pojawiły sie problemy z pompa wtryskową. Dodam ze miałem na liczniku 240 tys km , mógł byc skecony, ale napewno nie miał wiecej niz 300 tyś wnioskuje pos tanie nadwozia i skórzanej tapicerki . Jezeli juz to naprawde dobrze ja sprawdz.

Zwróc uwage na obroty silnika jezeli sa nie równe albo co jakiś czas skaczą to moze być juz pompa, sprawdz tez poziom płynu no i czy jest na płynie czy na wodzie , jezeli na wodzie to istnieje podejrzenie ze wyzuca płyn , moze robic to co jakiś czas nie koniecznie w kazdej chwili , wtedy jest to głowica do wymiany najczesciej. Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie taki egzemplarz 295 tysięcy. Mam go od miesiąca. Fakt, że jak kupowałem to gość wygmerał z szuflady świeżą faturkę na nową pompę i pokazywał to błyszczące cudo bulgocząc coś po germańsku na temat "Ile ja tu kasy wsadziłem". No coż fakturka faktycznie na 1400 EUR. Ale jak na razie - odpukać - autko chodzi miodzio. Nie kopci, zapala na dotyk i jakoś tak o silnik najmniej się boję. Większe obawy mam o skrzynię biegów - automat. Na razie nic się nie dzieje. Na dzień dobry zmieniłem olej i filterek w skrzyni. Stary olej niestety był ciemny. Albo stary albo tarczki dostały po dupsku. Niemiaszek się zarzekał, że tam się nic nie wymienia ale ja wolałem wymienić. Koszt niewielki a wiem, że skrzynka ma świeżą oliwkę 8). Moim zdaniem (choć doświadczenie z tym motorkiem mam niewielkie) wszystko zależy od sposobu eksploatacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze wymieniłem olej i filtr zaraz po kupnie auta, chodziła jak marzenie , ale któregos razu przy przyspiszaniu pod góre nie na maxa ale żywo, cos chrupneło , poczym nie miałem pierwszego biegu. Zauwarzyłem tez że z tds-em jest jak sue uda ja dmuchałem chuchaałem i sie sypała jak choinka po trzech królach a kumpel katował nic nie robił i nie wymieniał oleji naczas i jeżdził bez wiekszych przygód. Tak, ze powodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niemiaszek się zarzekał, że tam się nic nie wymienia...

Oj to nie dobrze jak tak myślał i gorzej jak tak robił ...

Olej w tych modelach się wymienia ... (przynajmniej o tyle, ile mi wiadomo ...) Nie wymienia się dopiero w E38, E39.

Ale nie jestem pewnien na 100% - może ktoś podpowie, kto jest pewien ?

Bo np. w E38 z tym samym silnikiem 2.5tds (i tą samą skrzynią) już jest zanotowane, że się nie wymienia ...

Drobna uwaga na marginesie : w 525tds były montowane dwie skrzynie automatyczne 4 i 5 biegowa, a w E38 tylko 5-biegowe.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w tych modelach się wymienia ... (przynajmniej o tyle, ile mi wiadomo ...) Nie wymienia się dopiero w E38, E39.

Ale nie jestem pewnien na 100% - może ktoś podpowie, kto jest pewien ?

Bo np. w E38 z tym samym silnikiem 2.5tds (i tą samą skrzynią) już jest zanotowane, że się nie wymienia ...

Chcesz powiedzieć, że nie wymienia się oleju w skrzyni biegów w E38 :?: Z tego co wiem to w każdym automacie powinno się wymieniać olej w skrzyni biegów i najlepiej filtr oleju. (raz na rok lub co 50 tys. km ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie wymienia się - też troszkę mnie to dziwi, ale tak jest (nie tylko w BMW). Jak dobrze pamiętam, to w moim "byłym" Renault Safranie też się nie wymieniało w skrzyni biegów mimo, że nawet była mechaniczna (manual).

O wymianie co rok w skrzyni biegów to jeszcze nigdy nie słyszałem, limit jest kilometrowy, a jeżeli jest jakiś "czasowy" to pewnie nie mniej niż 3 lata, bo raczej coś bym na ten temat wiedział ...

W nowszych E38, e60, e65, niektórych E46 itd. nie wymienia się nawet oleju w moście i/lub w skrzyni manualnej.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Sebast prwdobnie ma racje, wczesniej jezdziłęm mesiem i tam własnie miałem nie wymienialny olej syntetyczny w skrzyni automatycznej. Przy przebiegu 250 tys km olej był lekko żółtawy klarowny i przezroczysty jednym słowem czysty, samochód kupiłem od pierwszego własciciela i on nie dokonywał tam wymian . W serwisie powiedzieli mi ze tym modelu był zastosowany olej syntetyczny którego nie trzeba wymieniac. Słyszałem jeszcze cos takiego , ze jezeli raz zostnie wymieniony z syntetrycznego na zwykły kolorru najczęsciej czerwonego ale nie zawsze jestśmy wtedy zmuszeni do wymiany co 50 tys km , ale nie wiem ile jest w tym prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Sebast prwdobnie ma racje, ...

Na pewno mam rację ;-) :lol:

Tak jest podane w instrukcji, ETK i mówili mi w serwisie.

Z resztą jakby był wymieniany, to przy II inspekcji napewno byłoby to robione, a takową inspekcję miałem (w ASO) i nic nie wymieniali.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jaki to był przegląd (czy masz na myśli tzw. inspekcję ?) - czy w ogóle była to inspekcja, czy jakiś tam przegląd ... - albo krótko : w kiążce serwisowej jest wpisane, że wykonano insp. II

2. Przy insp. I mogli nie wymieniać oleju

3. Pytanie - czy wcześniej serwisował w ASO ... ?

4. A może wymienili - tylko nic o tym nie wie ...

Jedna mała uwaga - to, że pisałem, że jestem pewien to odnosi się do tego, że nie wymienia się w E38, 39 itd. ..., ale nie jestem pewien na 100% czy w Twoim się wymienia, może faktycznie wszystko jest OK i się nie wymienia. Ale ten ciemny kolor o którym wspomniałeś ... :?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jaki to był przegląd (czy masz na myśli tzw. inspekcję ?) - czy w ogóle była to inspekcja, czy jakiś tam przegląd ... - albo krótko : w kiążce serwisowej jest wpisane, że wykonano insp. II

 

No i tu mam szczęście - wszystkie okresowe przeglądy przez 10 lat (inspekcje I i II) były robione w ASO. Książka ostemplowana regularnie ze wszystkimi wpisami, przebiegiem itd itp.

 

3. Pytanie - czy wcześniej serwisował w ASO ... ?

 

Jak wyżej - cały czas przez 10 lat kulania...

 

4. A może wymienili - tylko nic o tym nie wie ...

 

Tego nie wiem i pewnie się już nie dowiem.

 

Jedna mała uwaga - to, że pisałem, że jestem pewien to odnosi się do tego, że nie wymienia się w E38, 39 itd. ..., ale nie jestem pewien na 100% czy w Twoim się wymienia, może faktycznie wszystko jest OK i się nie wymienia. Ale ten ciemny kolor o którym wspomniałeś ... :?

 

No widzisz, ja też nie mam pewności a tematu drążyć nie za bardzo mam czas. No cóż - życie pokaże jak to wygląda naprawdę :? Na dziś oliwka jest nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na dziś oliwka jest nowa.

I bardzo dobrze ...

Jak był regularnie serwisowany w ASO to OK. To nawet bardzo OK. ;-)

Mam tylko nadzieję, że książka nie została "spreparowana" ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy wpisy są prawdziwe też nie mam jak sprawdzić. Po prostu są i na ten moment się tym stwierdzeniem zadowoliłem (stemple, adnotacje, podpisy - niby niczego nie brakuje). Niemiaszek był raczej starszej daty i nie wydaje mi się, żeby chciało mu się kombinować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypadkiem wyszperałem trochę informacji ...

Akurat nic nie mam o TDS-ie, ale jestem prawie pewien, że dużą rację ma adzik - czy olej się wymienia lub nie zależy też od oleju, a może przede wszystkim, tzn jak sie "przjdzie" na "zwykły" (o ile w ogóle tak można)olej to go potem trzeba wymieniać ...

Oleje które się nie wymienia są "inne" (nie wiem czy w ogóle "normalnie" dostępne - ja takich w sklepie nie widziałem).

U Ciebie jest skrzynia typu A5S 5310Z podobne montowane są np. w 530i M60 (ten sam typ, ale nie jest dokładnie ta sama skrzynia ...) i na temat tej skrzyni mam informację, że się nie wymienia, ale napełnia się "specjalnym" olejem w Twoim przypadku Shell LA2634 - jest do dostania (oczywiście) w serwisie BMW.

Nie wiem czy można wymienić na "zwykły" olej do automatu (zgodny z Dextron III)

Z resztą sobie poczytaj :

http://www.nmia.com/~dgnrg/SD92-113.pdf

konkretnie strona 3

Jeżeli wymieniałeś w ASO to chyba możesz spać spokojnie. Jeżeli nie ... lepiej się dobrze upewnij. Ten "specjalny" olej,. którego się nie wymienia, kosztuje ............. 5l - ok. 400zł. :shock: a przeważnie potrzeba go do "pełnej" wymiany ok. 10l :shock: ... ale w końcu go się nie wymienia ...

PS. Nie podajesz nigdzie rocznika to ma też znaczenie ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka - niezły. Moje autko jest z lutego 94 i wynika, że powinno mieć skrzynię A5S 310Z i powinno mieć wymieniany olej klasy Dexron III. Mam nadzieję, że to ja coś pokiełbasiłem z moim marnawym niemieckim. Rozmowę prowadził w sprawie mojego auta ktoś inny a ja tylko się przysłuchiwałem. Olej był niespecjalny (ciemny) więc pewnie miał już przekroczony przebieg albo co. Cholera wolę nie myśleć... Na razie skrzynia chodzi i nie za bardzo jest się do czego przyczepić więc może niepotrzebnie siję panikę :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też nie jest pewne. W tej tabelce masz poniżej taka sama skrzynię tylko w M3 ( :shock: ?! - M3 w automacie, ale to pewnie na amerykański rynek ...) i tam masz niewymienialny olej ... Najlepiej przedzwoń lub podjedź do jakiegoś ASO i się spytaj - najlepiej tak ze 2 razy, albo w różnych ASO, tak dla pewności.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dodam jeszcze ze wymieniłem olej i filtr zaraz po kupnie auta, chodziła jak marzenie , ale któregos razu przy przyspiszaniu pod góre nie na maxa ale żywo, cos chrupneło , poczym nie miałem pierwszego biegu. Zauwarzyłem tez że z tds-em jest jak sue uda ja dmuchałem chuchaałem i sie sypała jak choinka po trzech królach a kumpel katował nic nie robił i nie wymieniał oleji naczas i jeżdził bez wiekszych przygód. Tak, ze powodzenia...

 

ZGADZAM SIE Z TOBA W 100%. :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej E32 mam taką skrzynię (A5S 5310Z) i NA PEWNO wymienia się tam olej co drugą inspekcję (80kkm), bez demontażu pokrywy miski olejowej i wymiany filtra wchodzą 3 litry oleju (odświerzenie), jeśli wymieniamy również filtr to trzeba odkręcić pokrywę i wtedy wchodzi o 2,5 litra więcej. Jeżeli chodzi o skrzynie tzw. "bezobsługowe" to BMW wprowadziło je od 1998 roku (pojawiły się już w E36).

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda ! :)

Jeżeli chodzi o skrzynie "bezobsługowe" jak je nazwałeś (czyli bez wymiany oleju), to pojawiły one duuużo wcześniej, bo ok. '92-93, ale nie we wszystkich modelach na raz. Jedne z pierwszych były E32 740 V8.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda ! :)

Jeżeli chodzi o skrzynie "bezobsługowe" jak je nazwałeś (czyli bez wymiany oleju), to pojawiły one duuużo wcześniej, bo ok. '92-93, ale nie we wszystkich modelach na raz. Jedne z pierwszych były E32 740 V8.

 

:oops: Zapomniałem dopisać (źródło: ASO), ale obiecuję już nie cytować tych moich częstochowskich baranów, tylko się przez nich muszę wstydzić za rozpoowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki ten tds ? z ktorego roku ? co to za model ? 300 tys na silnik no to jest roznie, moze jeszcze pojezdzic, ale nie powiem juz o innych rzeczach, jakies pompy paliwowe, wtryskowe, pasek klinowy i rozne rzeczy, elektryka, pelno czujnikow , w tych tds'ach jak sie zacznie psuc oj to lepiej nie mowic, ja bym nie polecal, na prawde lepiej td,

nie wiem dlaczego ale np. na allegro zauwazylem ze 524td z ok 89-91 rok sa drozsze od tds'ow z 91 roku 525tds, moze dlatego ze te tdsy wlasnie sie psuja,

mam 525tds e34 z 91roku i juz nie moge z nim wyrobic, co naprawie to cos innego sie popsuje, niby ma 180 tys przejechane, ale mogl byc przekrecany licznik,

mam tez 524 td z 85 roku i ma przejechane 711 tys juz ;) (nie przekrecany licznik hehe) i jezdzi i sprawuje sie duzo lepiej jeszcze niz tamten tds

nie polecam na prawde tds'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki ten tds ? z ktorego roku ? co to za model ? 300 tys na silnik no to jest roznie, moze jeszcze pojezdzic, ale nie powiem juz o innych rzeczach, jakies pompy paliwowe, wtryskowe, pasek klinowy i rozne rzeczy, elektryka, pelno czujnikow , w tych tds'ach jak sie zacznie psuc oj to lepiej nie mowic, ja bym nie polecal, na prawde lepiej td,

nie wiem dlaczego ale np. na allegro zauwazylem ze 524td z ok 89-91 rok sa drozsze od tds'ow z 91 roku 525tds, moze dlatego ze te tdsy wlasnie sie psuja,

mam 525tds e34 z 91roku i juz nie moge z nim wyrobic, co naprawie to cos innego sie popsuje, niby ma 180 tys przejechane, ale mogl byc przekrecany licznik,

mam tez 524 td z 85 roku i ma przejechane 711 tys juz ;) (nie przekrecany licznik hehe) i jezdzi i sprawuje sie duzo lepiej jeszcze niz tamten tds

nie polecam na prawde tds'a

Ja za cholere nie kupił bym składaka a tym bardziej tds-a więc nie dziw się że ci się psuje :mad2: A ten przebieg 180kkm w dieslu z 91r.???Chyba w cuda wierzysz :mrgreen: Ja co prawda jeżdżę dopiero pół roku ale wymieniłem tylko olej,przy -20 pali na dotyk rozgrzany chodzi tak że niektórzy mylą z bęzyną.Kumpel jeżdzi 2 lata i jakoś się nie skarży.TDS The BEST.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.