Skocz do zawartości

filtr stożkowy & sportowy tumik


pr0sty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem sportowego filtru powietrza (stożka) i sportowego tumika. Jednak mam pewne obawy i chciałbym się poradzić.

 

Czy moglibyście mi polecić jakiś konkretny wydech do e36 m40 1.8?

Nie miałem styczności z wydechami innymi niż seryjne...

Mam zamiar także zmienić dolot powietrza na stożek (w norauto widziałem przejściówki, i wszystkie kolanka do wyprowadzenia) jednak

chciałbym się was poradzić, napewno ktoś z was już przez to przeszedł.

Co sądzicie o stożku, auto jest zagazowane czy będzie to miało jakiś wpływ na osiągi? słyszałem że stożek zamula silnik przy niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie szkoda w to pchać kasę ale to już twój wybór bo po 1 wątpię że stożek doda ci mocy tylko najwyżej zmieni się nieco głos silnika a co do tłumika to zależy od gustu osobiście nie jestem przeciw sportowym tłumikom ponieważ sam zamierzam kiedyś kupić ale na pewno nie da on ci mocy a co gorsze możesz ją stracić z tego co wnioskuje z wypowiedzi innych ludzi :cool2: :cool2:
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stozek poprawi dzwiek silnika,pojawi sie wiekszy szum, jednym dodaje jakas dziesiata czesc kucykow a innym pogarsza prace silnika,natomiast wydech s`portowy poprawi szybkosc wydalania spalin i poprawi prace silnika.Poszukaj na forum bo ten temat byl opisywany.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a o jakim tłumiku mówimy o specjalnym sportowym dedykowanym do tej wersji czy zwykłym za 250 czy 300 zł bo ten to na pewno nie da ci mocy i nie wież w te bajki co najwyżej będzie ładnie w miarę buczał ale to już od gustu zależy :cool2: :cool2: POZDRO
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam układ kompletny wydechowy REMUSA dedykowany i autko bardzo ładnie chodzi polecam taką zmianę. Tylko nie jest to tanie niestety sam tłumik końcowy kosztował 1200zł. Ciekaw jestem jak z mocą, ale planuje przejechać się na hamownie i zmieżyć. Co do stożków to mój mechanik twierdzi że BMki ich nie lubią (chodzi o przepływomierz konkretnie).
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek może dobić przepustnicę, natomiast sportowy wydech ma sens jeśli jest zrobiony cały, od kolektora po wydech końcowy w profesjonalnej firmie która wykona wszelkie obliczenia.

Wydech końcowy "sportowy" może co najwyżej dodać decybeli, ale na pewno nie KM (na pewno nie na granicy odczuwalnej pod nogą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy montował ktoś końcowy tłumik niededykowany? tzn z tłumikiem uniwersalnym np. ultera nie miałbym problemu bo mam gdzie to pospawać, bo dedykowany to tylko się przykręca i po sprawie.

Jednak nie wiem czym oprócz montażu i wyporowadzeń różnią sie takie tlumiki? budowa wewnetrzna i parametry chyba są te same?

 

nie zamierzam zmieniac całego wydechu, jest w bardzo dobrym stanie,

jedynie końcowy tłumik dla uzyskania lekkiego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulter produkuje jak na polską firmę całkiem porządne tłumiki. Kupujesz konkretnie pod model swojego auta. Oczywiście przy montażu trzeba liczyć się ze spawaniem, ale skoro masz możliwość to nie powinieneś mieć problemu.

 

Tłumiki robione przez profesjonalną firmę na pewno różnią się od tych dostępnych w sklepach, te sklepowe kładą nacisk głównie na efekty wizualne i dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podstawie swoich (zreszt anie tylko) doświadczeń odradzam montaż stożka. Poza hałasem nie uzyskasz nic wiecej, a co wiecej wyrzucajac oryginalny "kubel" z filtrem pozbywasz sie czegos nad czym inzynierowie BMW sleczeli kupe czasu aby parametry byly jak najbardziej odpowiednie.

 

Jezeli znasz troche angielski to polecam ciekawa lektorke na ten (i inne) temat : http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Air_filter.htm

----=== 0o=[][]==o0 ===----

Better than a straight six are two straight sixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek, wydech magnetyzer.. diód jeszcze brakuje i nalepki "bmw tjunink klub" :lol:

 

Z mojej wiedzy wynika że stożek i wydech ( takie ala allegro) mocy dają na poziomie 0-1%

 

Profesjonalny sprzet może i małą różnice by dał ale to już gruba kasa by była potrzebna - epiej swapa zrobic już jak Ci mocy brakuje.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.