Skocz do zawartości

Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Chciałbym zobaczyć te testy gdzie letnie są lepsze od zimówek :duh: Letnie są w zime twarde jak skała nawet na 4 biegu potrafią kręcić kołami w pewnych warunkach spróbujcie tego na zimówkach.

W zeszłym roku, zdaje się, były te testy robione przez branżową prasę.

Wyszło jak Panfil napisał.

 

PS.

Fajny temat o światłach się zrobił :?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do tematu świateł, usłyszałem kiedyś takie zdanie: "Nie będe jeździł na światłach w dzień bo samochód wtedy więcej pali" :duh:

To się nie przesłyszałeś. Co prawda nie dużo więcej pali, ale jak ktoś sporo jeździ to się uzbiera.

Edytowane przez Bagor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byla taka akcja - " wylacz zarowke - nie dzialaj na efekt ceplarniany " ( czy cos takiego :wink: )

 

 

to teraz w polsce 20 milinow zamochodow x 4 ( bo przynajmniej 4 zarowki beda sie w kazdym z nich swiecic - z czego 2 min po 55W ) - to dopiro bedzie efekt cieplarniany :duh: :mad2:

 

to jest debilstwo - taka wielka akcja medzialan a o oszczednosci energi , o efekcie cieplarnianym - a za 2 tyg benc :duh:

 

 

paranoja jakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek ma taka nature ze zawsze musi byc przekorny, jesli bym powiedzial ze 100 osobom daje po 100zl to znalazlo by sie 10 ktore by byly temu przeciwne , wyszukujac sobie rozne wytlumaczenia

 

Na szczęście w tej kwestii proporcje są troche inne :)

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byla taka akcja - " wylacz zarowke - nie dzialaj na efekt ceplarniany " ( czy cos takiego :wink: )

 

 

to teraz w polsce 20 milinow zamochodow x 4 ( bo przynajmniej 4 zarowki beda sie w kazdym z nich swiecic - z czego 2 min po 55W ) - to dopiro bedzie efekt cieplarniany :duh: :mad2:

 

to jest debilstwo - taka wielka akcja medzialan a o oszczednosci energi , o efekcie cieplarnianym - a za 2 tyg benc :duh:

 

 

paranoja jakas

 

:cool2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć te testy gdzie letnie są lepsze od zimówek :duh: Letnie są w zime twarde jak skała nawet na 4 biegu potrafią kręcić kołami w pewnych warunkach spróbujcie tego na zimówkach.

W zeszłym roku, zdaje się, były te testy robione przez branżową prasę.

Wyszło jak Panfil napisał.

 

PS.

Fajny temat o światłach się zrobił :?

U nas nie ma prasy branżowej, są albo nędzne przedruki albo wywody jakichś pseudo specjalistów. Najpierw apelują w TV - Hołowczyc i inne sławy żeby jeździć na zimówkach i wspominają o tym przy każdej okazji a potem publikują coś zupełnie przeciwnego :duh: Mieszkam w Paranoikowie województwo śląskie :lol: :duh: To samo jest ze światłami mijania. Za rok jak okaże się, że to pic na wode, mało tego kosztuje więcej niż rzeczywiste korzyści i znów będą publikacje znawców - no cóż taki kraj...

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć te testy gdzie letnie są lepsze od zimówek :duh: Letnie są w zime twarde jak skała nawet na 4 biegu potrafią kręcić kołami w pewnych warunkach spróbujcie tego na zimówkach.

W zeszłym roku, zdaje się, były te testy robione przez branżową prasę.

Wyszło jak Panfil napisał.

 

PS.

Fajny temat o światłach się zrobił :?

U nas nie ma prasy branżowej, są albo nędzne przedruki albo wywody jakichś pseudo specjalistów. Najpierw apelują w TV - Hołowczyc i inne sławy żeby jeździć na zimówkach i wspominają o tym przy każdej okazji a potem publikują coś zupełnie przeciwnego :duh: Mieszkam w Paranoikowie województwo śląskie :lol: :duh: To samo jest ze światłami mijania. Za rok jak okaże się, że to pic na wode, mało tego kosztuje więcej niż rzeczywiste korzyści i znów będą publikacje znawców - no cóż taki kraj...

 

O ile pamietam, to byl artykul w niemieckiej prasie. Takich testow bylo kilka i wcale nie wynikalo z nich, zeby nie uzywac opon zimowych, tylko ze opona zimowa ma swoje wady i zalety i wcale nie jest tak, ze przez opony zimowe przyczepnosc wzrasta o iles tam procent.

W pewnych warunkach wzrasta, w pewnych nie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zwykle zarowki to syf to wiadomo - ok 95 % energii idzie w gwizdek ( jest oddawane w postaci ciepl ) - a tylko 5% idze na emisje swiatla ...

 

 

ale skoro tak to wlasnie nie powinno sie jezdzic na swiatlach caly rok ...

 

 

 

a to juz pewne na 1000% ze jezdzimy caly rok na swiatlach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu świateł, usłyszałem kiedyś takie zdanie: "Nie będe jeździł na światłach w dzień bo samochód wtedy więcej pali" :duh:

To się nie przesłyszałeś. Co prawda nie dużo więcej pali, ale jak ktoś sporo jeździ to się uzbiera.

 

Bez przesady, wiem że więcej spali ale tyle co ewentualnie więcej spali to się i tak nie odczuje natomiast gorzej jak go ktoś nie zauważy (np na pasach pieszy) wtedy koszty będą większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, choć by w całym waszym życiu kierowcy włączone światła raz uratowały komuś, albo wam życie to i tak to się opłaca. Włączone światła nikomu nie szkodzą, a mogą pomóc. Dla mnie to bez sensu dyskusja. Przykład z dziś, pada śnieg, widoczność ograniczona NAKAZ jazdy na światłach, a na odcinku 17km trzy pojazdy bez świateł. :duh: Jak ktoś nie ma świadomości jazdy na światlach wynikającej z tego, że rozumie powód jazdy w dzień to jedynie nakaz i kary za nie stosowanie się są w stanie go nauczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis nakazujący używanie świateł w takich warunkach istnieje już dosyć dawno :lol: ja też dzisiaj spotkałem dużo samochodów nie używających oświetlenia mimo nakazu co w takim przypadku zmieni kolejny nakaz - zdublowany?

 

Ja napisze tak, jeśli choć raz ktoś z nas uratuje życie swoje lub kogoś nie wsiadając do samochodu to pozbądźmy się ich na zawsze :lol: Jeśli choć raz uratujesz komuś zdrowie np. hamując przed przejściem dla pieszych na zaśnieżonej drodze to załóż zimówki, jeśli chcesz zapobiec degradacji środowiska i zdrowia mieszkańców miast to jeździj na gazie itd. itp.

Po co taki nakaz ten kto chce i tak jeździ cały rok na światłach po co komuś narzucać.

 

Ja jestem za nakazem jazdy na gazie dla każdego bo mam dość smrodu i sadzy to ocali wiele istnień i poprawi zdrowie publiczne. Nakaz używania zimówek to z obawy o mój samochód :mrgreen:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.