Skocz do zawartości

Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam tylko nadzieje, że senat tego nie przepuści a prezydent nie podpisze :worried: Wkońcu to wniosek opozycji był :twisted2:

 

 

Fazer dobrze mowisz !! masz piwo u mnie :)

 

jak to przejdzie to pojedziemy do Wawy pod sejm i bedziemy gumy palic :mrgreen:

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bodzio????? Na xenonka szkoda????? A ile spalisz paliwka na paleniu gumy???? Smieszni jestescie :mad2: :mad2: W Kuwejcie jak parkuja auto to silnika nie gasza zeby klima chodzila.Przez to jest drogie paliwo u nas.Nie przez wLacznie swiatel :nienie: :nienie: Przez glupie kaprysy Arabow.Przez ich drifty na pustyni i rozbijanie nowych 7-demek.My za to placimy.My.Wiec nie opowiadajcie o kryzysie paliwowym i bogactwie prducentow zarowek dlatego,ze my musimy właczyc swiatla.Popatrzcie co sie dzieje w Kuwejcie i rejonie zatoki perskiej.Jak oni sie bawia za nasz kase.Ostatnio raban bo cene paliwa podniesli z 60 na 80 gr( tak groszy ) za litr.Oni auta non stop na chodzie.Paliwa tony w atmosfere marnuja a Wy raban bo trzeba swiala właczyc caly rok.Rzygac mi sie chce tym tematem juz.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisie to ustawa wejdzie w zycie _chyba_ 14dni o publikacji w Dz.U.

 

Ja sie bardzo ciesze, ze trzeba "palic wlokna" :D.

Spedzilem troche czasu w Szwecji i mi zostalo palenie swiatel.

W dodatku u nich Panstwo swojego czasu doplacalo do samochodow jak kupowales w kolorze czerwonym. Jestem ZA paleniem swiatel.

Mialem juz wiele banalnych sytuacji, ktore mogly skonczyc sie +-

Jest poludnie, jade przez las. W moim kierunku pedzi auto w kolorze czarnym. Ja 160km/h, on 160km/h... Jak jedziesz w tzw. zaluzji to go nie zobaczysz... Albo ja jestem slepy :D.

 

PS: Ten watek powinien zawierac ankiete...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poludnie, jade przez las. W moim kierunku pedzi auto w kolorze czarnym. Ja 160km/h, on 160km/h...

Ale jeżeli Ty jechałeś prawym pasem, a on swoim prawym pasem, to w czym problem? No chyba że jechaliście obaj środkiem co by było trochę baz sensu.

 

Acha i jedno mnie jeszcze ciekawi, gdzie w Polsce po drogach publicznych można jeździć 160 km/h? Bo ja się jeszcze nie spotkałem.

Edytowane przez kemot324

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bodzio????? Na xenonka szkoda?????

 

 

tak dokładnie szkoda mi na xenonka i jeszcze na zołknięcie lamp od temperatury.

 

Mam takie czyste i ladne te lampy jak nowe . Szkoda ze za niedlugo bedą zżółknięte .....

 

 

ps. powiem tak . Zarowki sie zuzywają , tracą swoje wlasciwosci. jak sie przepali H4 to nic , kupi sie 2 takie same za 40 pln i jest ok . Ale jak mi sie spali xenonowa to tez bym chcial 2 takie same nowe a nie 1 nowa 100% sprawnosci a druga juz zmęczona zywotem ktora bedzie swiecila gorzej.

 

Ja jestem pod tym względem perfekcjonista i chce miec zawsze idealnie zwlaszcza w moim BMW

 

moje BMW to nie polonez gdzie mnie nie obchodzi czy cos stuka i puka , czy kupie do niego orgonal czy jakas podrobe.

 

Czemu w niemczech tego niema ze trzeba na swiatlach jezdzic caly rok ? nawet w zime nie trzeba a oni są tacy skurpulatni i przezorni ??

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie do niemiec przenies i bedzie spoxxx :duh: Perfekcjonisto.Jezdzilem tam duzo i wcale mi sie nie podoba ich nie wlanczanie swiatel.A czemu Kolo Austriacy to wprowadzili????

 

jestem patriotą jak malo kto jeszcze w tym kraju wiec sie nie zamierzam tam przenosic .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senat przyjął poprawki do prawa o ruchu drogowym, znowelizowanego w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Nowelizacja przewiduje między innymi nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok.

Zgodnie z przyjętymi przez Senat poprawkami nakaz ten będzie obowiązywać wszystkie samochody z wyłączeniem tych, które były wyprodukowane przed 1970 rokiem. Projekt nowelizacji wróci teraz do Sejmu.

 

Obecnie kierowcy w Polsce mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami od 1 października do ostatniego dnia lutego, a także w deszczowe i mgliste dni. W Europie jazda z włączonymi światłami przez cały rok obowiązuje między innymi w Czechach i Słowacji oraz w krajach skandynawskich.

REKLAMA

 

 

co za prawo ! do 70 roku produkcji nie trzeba a po 70 tak ..

 

Jaka to roznica ? czy te przed 70 rokiem nie sprawiają niebezpieczenstwa jadac bez swiateł ???

 

bez komentarza

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o samochody, w ktorych pradnica jest za slaba, zeby wydolic jezdzenie na swiatlach non-stop. Mogloby byc, ze nie dotyczy samochodow zabytkowych, ale pewnie czesc z nich nie jest zarejestrowana jako zabytki.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

co za prawo ! do 70 roku produkcji nie trzeba a po 70 tak ..

 

Jaka to roznica ? czy te przed 70 rokiem nie sprawiają niebezpieczenstwa jadac bez swiateł ???

 

bez komentarza

Spokojnie. Pewnie powodem są jak pisał Panfil, zabytki.

 

Od dawna tak jest że pasy w samochodzie są obowiązkowe i jeździć w nich trzeba. Ale jeśli samochód jest zarejestrowany jako zabytek w którym pasów nigdy nie było to nie ma obowiązku ich dokładania i można takim samochodem legalnie jeździć bez zapiętych pasów.

 

Poza tym - ile na naszych drogach jeździ samochodów starszych niż 1970 r.? Myślę że masz małe szanse spotkać coś takiego częściej niż kilka razy do roku... :wink:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze lepiej by było jakby dali przepis obowiazkowych opon zimowych w okreie zimowym.

 

Napewno wiecej jest wypadkow od letnich opon zimą niz od braku swiateł w dzien w okresie letnim.

 

 

ALe to juz moje skromne zdanie

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze lepiej by było jakby dali przepis obowiazkowych opon zimowych w okreie zimowym.

 

Napewno wiecej jest wypadkow od letnich opon zimą niz od braku swiateł w dzien w okresie letnim.

 

 

ALe to juz moje skromne zdanie

 

Mam podobne zdanie, zresztą z tego co słyszałem jazda na światłach cały rok to element całego pakietu ustaw poprawiających bezpieczeństwo w innych krajach a nie jedna genialna myśl. A tu nagle wyskoczył jakiś PO-seł :duh:

Do roboty by sie wzieli, drogi budowali, paliwo tańsze żeby było bo narazie świecimy przykładem na całą europę a na gazie jeździmy :duh: może wkońcu coś by skapło z tej wojenki. No ale taka nasza mentalność :mad2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak jeździłem na swiatłach cały rok, zawsze mnie dziwiło ze nie ma takiego przepisu a jest np. nakaz jeżdżenia w pasach. pasy to moja sprawa ale swiatła to już bezpieczeństwo innych na drodze. w lato w słońcu aut bez swiateł po prostu nie widac.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tomasem w 100%. jak kogos stac na auto, to zakup żarówki to chyba nie jest problem, czy też spalanie tak strasznie wzrasta :) . choć dla mnie i tak mistrzami są niemcy, którzy włączają światła jak już nic nie widzą, co za tym idzie ich też nie widać, to dopiero jest przesada. światła cały rok i niech tak zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze lepiej by było jakby dali przepis obowiazkowych opon zimowych w okreie zimowym.

 

tak na marginesie:

dzis bylem swiadkiem wzorowego "ludzkiego" zachowania pana policjanta:

samochod wyladowal w rowie na boku, wyczlapala sie z niego kobitka, pan policjant przyjechal, wysiadl z auta, przeszedl obojetnie obok rozdygotanej pani ( no bo i po co zapytac: "czy nic sie Pani nie stalo? ") i poszedl sprawdzac stan bieznika opon auta lezacego w rowie.....

grunt to profesjonalizm zawodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.