Skocz do zawartości

Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jestem przeciwny jeździe na światłach cały rok.

no i właśnie to mnie roz... :mad2:

Jak można być przeciwnym czemuś co może pomagać i zwiększać bezpieczeństwo :shock:

zrozumiałbym gdybyś napisał że nie jesteś zwolennikiem, albo że jest ci obojętne...

ale od razu przeciwnikiem?

a o tym braku nawyku to masz się czym chwalić :duh: do czasu aż ktoś zanim ci mrugnie wjedzie w d...

zapominalstwo jako argument przeciw obowiązkowi jazdy na światłach jest żenujące

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie.Estonia,Litwa,Łotwa,Wegry,Austria,Słowenia caly rok na swiatlach.Włochy caly rok poza zabudowanym.Słowacja obowiazkowe w zimie.A co do zuzycia paliwa przy właczonych swiatlach(to do pana ratujacego swiat :lol: )Test "MOTOR" nr32/33 2006r.Samochod Suzuki Grand Vitara 2.0.Wzrost zuzycia paliwa:0,1-0,2l/100km.Wzrost kosztow 40-80 groszy na 100km.!500km miesiecznie=6-12zł. :D

To w jakich państwach jest obowiązek to wiem dokładnie,ale nie chciało mi się wypisywac wcześniej. Ile jest tyc państw?Można ich na palcach policzyć,a ile jest państw na całym świecie w których się nie jeździ.Widocznie to jest chory pomysł,skoro tylko garstaka państw jeździ na światłach. Kiedyś gdzieś mówili,że zasoby ropy na świecie wyczerpią się za ok 50 lat,a niech cały świat zacznie jeździć na światłach to 0,1 zrobi się razy miliony i już nie długo będziecie jeździli hulajnogamia nie BEEMKAMI. Światła powinno się zapalać jak są słabe warunki widoczności a nie nakaz cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeździmy obowiązkowo na światłach i w prawie całym kraju jest niezła pogoda. Czy czujecie się bezpieczniej? Ja zawsze gdy wyjade za miasto wielokrotnie widzę wyprzedzających na trzeciego. Bo nie jest tak, że ludzie nie widzą, że coś jedzie, ale bardzo wielu jest niedoświadczonych kierowców którzy nie potrafią ocenić odległości i prędkości pojazdu jadącego z przeciwka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duzo policjantow drogowki z wieloletnim doswiadczeniem namawia do uzywania swiatel robi to tez m.in Krzysztof Holowczyc.Przeprowadzane sa proby i testy ktore wykazuja,ze wlaczajac swiatla cala dobe jestes lepiej widoczny co poprawia bezpieczenstwo.Ale nie bo wy wiecie lepiej.To zniszczy nasza piekna planete i wogole bedzie katastrofa eklogiczna.Tylko,ze mozecie tego niedozyc bo w słoneczny dzien ktos nie zauwazy waszego rozpedzonego ciemnego BMW i wyjedzie przed wami nagle.Wiem z doswiadczenia jak zle jezdzi sie w Niemczech i Fancji lub Irlandii gdzie właczanie swiatel nawet w deszczu!!!!! jest tylko zalecana.Paranoja.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy inaczej jeśli ktoś ma zwyczaj jeździc bez swiateł to i tak nie bedzie ich uzywal. Chyba że niedlugo nas zmusza do tego przepisy o a takich planach już było słychac. Moim zdaniem swiatla poprawiaja bezpieczenstwo. Jedyne co zostaje to przekonywac znajomych - 1000 osob przekona po 3 znajomych i jest niezly wynik :8) Jak to mawia Michael Jackson - zmieniajmy swiat zaczynajac od siebie i swoich bliskich :8)
http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chyba nie podlega dyskusji, że auto z włączonymi światłami jest lepiej widoczne, niż bez, nawet w dobrych warunkach atmosferycznych. Nie raz miałem już taką sytuację na drodze, że nie zauważyłem jadącego auta, a zauważyłbym, gdyby te światła miał jednak włączone. Prawda imho jest taka, że zdrowego rozsądku nie zastąpi się jazdą z włączonymi światłami przez cały rok, ale z drugiej strony, robienie z tego ogólnonarodowej debaty to przesada. Przecież włączenie świateł to nie to samo co obowiązek zapłacenie 500 zł za kartę pojazdu, jak to kiedyś było, a jak nie to randka z komornikiem :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już jest to obojętne czy będzie taki obowiązek czy nie, po prostu uważam, że nie poprawi to znacząco bezpieczenstwa na naszych drogach, nie ma co się łudzić.

Zresztą jazda samochodem nigdy nie będzie całkowicie bezpieczna, bo co w życiu takie jest.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie obiektywne badanie ma jakiś sens. Najzabawniejsze są argumenty w stylu: "Policjanci z drogówki są za" "Jestem tirowcem to wiem" Już sam fakt użycia takich argumentów zdradza, ze autor cierpi na syndrom uproszczonego sposóbu widzenia złozonego problemu. Policjant z drogówki ekspertem!!!!!! Z prawem też ma do czynienia, ale co o ich wiedzy sądzą prawnicy ? Zapytajcie. Czasem warto wrócić do wcześniejszych postów jest tam mowa o badaniach UE. To były badania które miały znamiona obiektywizmu, ale zapoznajcie się z warunkami w jakich je przeprowadzono i jakie wyciągnięto wnioski, a wątpliwości nasuną się same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie ma sensu bo glowa muru nie przebije .Ja bede wlaczal swiatla dotad dopoki nie umre lub nie wyczerpie sie ostatnia kropla ropy :evil: I wtedy bede sie czul winny za krach paliwowy ale narazie bede sie czul bezpieczny na drodze i inni widzac moje swiatla mam nadzieje tez Amen.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę również, że ta dyskusja idzie w złym kierunku. Jeżeli ktoś twierdzi, że jadąc latem w słoneczny dzień widzi wszystko i tak jest dobrze, to myśłę, że... nigdy nie jechał latem w słoneczny dzień lub nie spotkał nigdy z przeciwka czarnego BMW na swoim pasie... O takiej jeździe pisałem wcześniej.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jak najbardziej za jazda na swiatlach przez caly rok, to jest o wiele bezpieczniejsze bo widac czy auto z naprzeciwka jedzie czy stoi na poboczu. a zima jest nakaz i ludzie nie jezdza na swiatlach wiec jakie kary im dawac???
Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nawet halogeny włanczam

 

Włączam :mrgreen: .

 

Cytat z 'Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz':

 

'-I zdanżam wszędzie na czas!

-Zdążam...

-No właśnie. I pan zdanża!' :lol:

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na dzien dzisiejszy nie ma juz chyba o czym mówic.

Czy sie komus chce czy nie swiatła bedzie trzeba zapodac. W niczym to nie przeszkodzi, ale zobaczymy na ile pomoze w zakresie bezpieczenstwa. Zal mi tylko zapominalskich bo troche ich jezdzi w okresie zimowym a to kosztuje mandacik i teraz bedą mieli okazje zarobic go przez okragły rok :mrgreen:

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram jeżdżenie na światłach przez cały rok i nie chce juz pisać o tym, że niektórzy we mgle, deszczu i szarudze jeździli bez świateł " no bo przecież jest lato i nie trzeba, ja widzę". Takie są fakty. Głupich nie sieją.

Ponadto argumentacja niektórych o żarówkach i 1,5 % wzroście zużycia paliwa....ludzie dajcie luz.

Jak naprawde zależy wam na oszczędnościach to zmieńcie styl jazdy, kupcie ekonomiczniejszy samochód( np. daewoo tico),dopompujcie powietrza w opony, wyrzućcie z bagaznika zbędne graty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki wspaniały pomysł,to zobaczcie co sądzi o tym społeczeństwo. 60% za NIE.Od razu się lepiej czuje,że jestem w tych 60%.

 

http://motoryzacja.interia.pl/na_luzie/ankiety/czy-jestes-za-obowiazkiem-jazdy-na-swiatlach-przez-caly-rok/wyniki,9749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki wspaniały pomysł,to zobaczcie co sądzi o tym społeczeństwo. 60% za NIE.Od razu się lepiej czuje,że jestem w tych 60%.

 

http://motoryzacja.interia.pl/na_luzie/ankiety/czy-jestes-za-obowiazkiem-jazdy-na-swiatlach-przez-caly-rok/wyniki,9749

 

ciekawi mnie, czy będziesz równie dobrze się czuł jak kiedyś będziesz miał stłuczke, gdy ktoś gdzieś za późno Cię zauważy z powodu Twojej niechęci do jazdy na włączonych światłach...(chociaż mam nadzieję, że jak przedmiotowa zmiana w ustawie prawo o ruchu drogowym wejdzie w życie, to bólem serca, ale się do niej dostosujesz :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem powinni zakazać sprzedaży samochodów malowanych na CIEMNE kolory, limuzyna prezydencka powinna być żółta w czerwone grochy żeby nie miała stłuczki, poza tym takie samochody w lesie są bardziej widoczne (wchodzimy tu już w problem obyczajowy :lol: )

 

Dzisiaj każdą genialną myśl można udowodnić w pseudo naukowy sposób a szczególnie pomagając sobie statystyką (podróże lotnicze najbezpieczniejsze? Zależy jak patrzeć :lol: )

 

Stłuczki powodują: zmęczenie, roztargnienie, korzystanie z komórki, mamlaszenie się i w tym momencie nawet jadąc na długich i trąbiąc gość i tak mi zajedzie ba nie zauważył by wybuchu jądrowego z odległości 3km a co dopiero zapalone światła w pogodny dzień - dzisiaj miałem okazje to sprawdzić :roll: Przecież ten kto chce niech jeździ "na światłach".

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie tutaj że światła włączone w dzień poprawiają bezpieczeństwo, że widać kogoś jak wyprzedza na trzeciego, czy na łuku.

Ale można by sobie zadać pytanie dlaczego wyprzedza w niedozwolonym miejscu, w niedozwolony sposób czy przekracza ograniczenie prędkości?

 

Moim skromnym zdaniem jeżeli ludzie zaczną przestrzegać przepisów i wyeliminuje się tzw piractwo drogowe, to żadne światła w dzień nikomu nie będą tu potrzebne.

Też nie popieram tego pomysłu.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie, czy będziesz równie dobrze się czuł jak kiedyś będziesz miał stłuczke, gdy ktoś gdzieś za późno Cię zauważy z powodu Twojej niechęci do jazdy na włączonych światłach...(chociaż mam nadzieję, że jak przedmiotowa zmiana w ustawie prawo o ruchu drogowym wejdzie w życie, to bólem serca, ale się do niej dostosujesz :lol: )

 

Przynajmniej nie będzie to z mojej winy,np taki gościu jak Ty niedowidzący w normalny ładny dzień we mnie by przyładował bo nie widział świateł i wyprzedzał w miejscu nie dozwolonym.bo był pewny,że zobaczy światła.Ja sobie dostane odszkodowanie z Twojego OC i problem załatwiony.Ty bys dostał 6pkt karnych i ładny mandacik,Twoj samochód też uszkodzony i już trzeba by było za własne pieniążki naprawiać.

 

PS już jest 61% na NIE i tylko 39% na tak.

Wydaje mi się,że te 39% na tak,to niedowidzący piraci drogowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.