Skocz do zawartości

Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge pojąc tego , z jakiego powodu miałbym jezdzic cały rok na swiatłach mijania. Trudne warunki atmosferyczne , czy jazda na trasie ze znaczną predkoscią to ja rozumiem w połaczeniu ze swiatłami ale normalnie uzywac swiateł jadąc na zakupy ?? ..... moze i sygnały dziwiekowe pozakładajmy : :duh:

Ten sposób odbierze wyróznik motocyklistów , tak słabo wyróznianych z posród innych uczestników ruchu , którzy zleją sie w szereg swiateł i juz nie bedzie widac --- " Mam jedno swiatło , byc moze scigacza , do 100km/h robie 3,0s i moge własnie jechac 160 albo 200 bo naginam przepisy i zaraz będe przy Tobie !! "

To samo z piratatami na drodze , którzy jadnak ciagle jezdza i tez właczają swiatła zeby powiedziec -- Jade za szybko , uwazaj na mnie.

Ja nie chce bronic piratów drogowych i nadawac im przywileje , ale mysle kazdy wyróznik jest dobry a jak wszyscy beda jezdzic na mijankach to moze im kazemy powłaczac awaryjne ?

Ja nie jestem slepy bo wtedy pewnie nie miał bym prawa jazdy, widze wszystkich dobrze dookoła siebie i mojego pojazdu a jesli ktos ma z tym problemy powinien sie zastanowic co robi za kółkiem.Sam wiem kiedy właczac swiatła i duzo ich uzywam , ale musi byc ku temu wskazanie.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu pewnie opinie będą zrożnicowane. Ja jestem zwolennikiem włączonych świateł mijania bez względu na panujące warunki czy porę roku. Po prostu dla mnie takie samochody z włączonymi światłami są bardziej widoczne na drodze, również i ja jestem dla innych bardziej widoczny. I to wcale nie oznacza, że ktoś ma słaby wzrok bo to już jest przesadzony argument.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem za ciagłym jezdzeniem na swiatłach mijania . Zarowka xenonowa to drogi koszt i nie usmiechalo by mi sie co pol roku kupowac nowej .

 

Ok niech juz bedzie w okresie zimowym ale w lato kiedy jest idealna pogoda ?

 

Ja zalaczam swiatła kiedy zachodzi potrzeba.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

boszzz,

elokwencja i dobór argumentów powaliły... "wyróżniki motocyklistów" "zlanych w szereg świateł" i inne perełki powinny wejść do kanonów pisarstwa motoryzacyjnego

a już ten fragment o piratach... :modlitwa: :roll2:

przeczytaj na spokojnie co napisałeś. Padniesz ze śmiechu - taką płytę teraz wydano: "Dzieci wiedzą lepiej" czy jakoś tak. Pasuje jak ulał, może byś im odsprzedał prawa autorskie?

a tak na marginesie? Po co to napisałeś?

To jakaś nowa moda.. dzielić się na forum tym co dla nas niepojęte :mrgreen:

Co do meritum... cieszy mnie że widzisz dobrze dookoła siebie :modlitwa:

Ja z racji wieku trochę mniej... a jeszcze starsi pewnie jeszcze mniej - tak już jest i tego nie zmienisz... Więc pozwól, że ja będę jeździł na światłach cały rok - po to aby ci jeszcze starsi mnie widzieli... a ty rób jak chcesz.

I jeżeli jeszcze nie masz sygnału dźwiękowego w samochodzie to go załóż - jest wymagany. Potocznie nazywa się go klakson

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za.Dlaczego?-w okresie letnim jak świeći mocno słońce to nik mi nie powie,że lepiej widac samochod jadacy "ze" sełońcem jest lepiej widoczny bez świateł mijania.Ogólnie podnosi to bardzo poziom bezpieczeństwa na drogach.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jeżdżę z właczonymi światłami mijania przez cały rok, taki nawyk.

A i jeszcze jedno stac mnie na lepsze auta niż używam, ale uważam również, że bez sensu jest utrzymywać drogie auto i nie włączać xenonów tylko dlatego,ze się zużywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zarowka xenonowa to drogi koszt i nie usmiechalo by mi sie co pol roku kupowac nowej .

 

bodziotg77, dlugo jezdzisz swoim e39? dwie zarowki xenon nowe do e39 mozna kupic za 150 zl (komplet), w tym samochodzie taki koszt czesci zamiennej to zaden koszt, chcialbym, aby inne czesci byly na tym poziomie cenowym

 

BTW xenony wytrzymuja duzo wiecej niz piszesz

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za.Dlaczego?-w okresie letnim jak świeći mocno słońce to nik mi nie powie,że lepiej widac samochod jadacy "ze" sełońcem jest lepiej widoczny bez świateł mijania.Ogólnie podnosi to bardzo poziom bezpieczeństwa na drogach.

 

a w zimie to jak jedziesz pod slonce to inaczej jest niz latem :duh:

 

wszycy argumentuja to ze jest bezpieczniej a tu wczale nie jest tak

na trasach szybkiego ruchu i poza miastem owszem ale w miescie jak sie stoi w korku no nie wiem czy tak jest bezpieczniej

 

dla mnie to jest kolejny wymysl jak z gg przez tel komurkowy

jak ktos nie umie to niech nie gada a czy plenie fajek jest bezpieczne w autach ???? ile bylo przez to wypadkow ????

 

wg mnie to jest robienie z igly widly zawsze trzeba zwalic na cos wine ze jest tyle wypadkow to tak jak stara spiewka policji "nie dostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze" a czy nasze drogi nadaja sie do jazdy ???? w 80% nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do : oktaw

Napewno Cie ucieszy ,ze po raz pierwszy na tym forum ktos sie do mnie tak przyczepił i jestes nim własnie Ty. :mrgreen:

 

a tak na marginesie? Po co to napisałeś?

Dlatego bo wchodze na forum i jakies małe okienko migające głosi - Koalicja na rzecz swiateł przez cały rok lub cos podobnego i chciałem zobaczyc jakie są poglady innych w tym temacie i cieszy mnie ,że jednak ktos podziela moją.

Co do motocyklistów moze nie miałes kontaktu z tym srododowiskiem to nie masz okazji poznac opini kilkunastu z nas w temacie swiateł. Wiekszosc juz teraz uzywa w dzien drogowych zeby lepiej byc widzianym(zebys sie nie czepił to ja tego nie pochwalam).

Więc pozwól, że ja będę jeździł na światłach cały rok - po to aby ci jeszcze starsi mnie widzieli... a ty rób jak chcesz.

Ja nikomu nie bronie właczac swiateł mijania. Dla mnie mozesz na nich jezdzic w piekne dni nawet u siebie w domu po ogrodzonym podwórku. Mozesz oznakowac sie na trasie pomaranczowymi kogutami i puscic przed sobą pilota jak pojazdy wożące gabaryty jesli oczywiscie na to przepisy pozwolą. Prosze tylko nie czepiaj sie mnie , ze ja tak nie będę robił bo wszystko powinno miec pewne granice rozsadku.

P.S. Forum jest po to zeby żeby wyrazac opinie a nie przesladowac innych :nienie:

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworas..

Nie ucieszyło mnie to że jestem pierwszy :(

Nie zgadzam się z Twoimi poglądami i wciąż uważam że są trochę... naiwne!

jednak za styl przepraszam... nie miałem wczoraj najlepszego dnia i jakoś tak wyszło...

Sorki wielkie!

 

.. i zapalaj te światła przez cały rok - to na prawdę nie boli :mrgreen:

Swoją drogą, nie rozumiem argumentacji przeciw... jeśli ileś procent użytkowników dróg uważa, że dzięki włączonym światłom inni są dla nich lepiej widoczni - to przed czym opór? Przecież przeciwnicy nie są w stanie temu zaprzeczyć, bo mowa jest o subiektywnych wrażeniach. A skoro nie mogą to dlaczego dla swojego bezpieczeństwa i świętego spokoju nie włączą tych świateł. Co jest takiego strasznego w tym jednym ruchu ręką!? Nie rozumiem tego... Cała argumentacja przeciw wydaje mi się na zasadzie odmrażania ręki przez dziecko na złość mamie.

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka xenonowa to drogi koszt i nie usmiechalo by mi sie co pol roku kupowac nowej.

Kupujesz samochód, na który potem Cie nie stać :clap:

wszycy argumentuja to ze jest bezpieczniej a tu wcale nie jest tak

Dlaczego?

na trasach szybkiego ruchu i poza miastem owszem ale w miescie jak sie stoi w korku no nie wiem czy tak jest bezpieczniej

Stanie w korku jest mniej bezpieczne niż gdy jedziesz? Wytłumacz to logicznie.

jak ktos nie umie to niech nie gada a czy plenie fajek jest bezpieczne w autach ???? ile bylo przez to wypadkow ????

Zmieniasz temat. Czyżby Twoje argumenty sie wyczerpały?

wg mnie to jest robienie z igly widly zawsze trzeba zwalic na cos wine ze jest tyle wypadkow to tak jak stara spiewka policji "nie dostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze" a czy nasze drogi nadaja sie do jazdy ???? w 80% nie

Ale ta "śpiewka" jest prawdziwa. Sam sobie właśnie zaprzeczasz, bo skoro nasze drogi są w takim strasznym technicznie stanie, tym bardziej szybsza jazda samochodem stwarza większe niebezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jazdy w miescie w korkach,to moj kuzyn tak wlasnie skasowal auto,skrecal w lewo i "ze" sloncem jechal koles bez swiatel,moj kuzyn nie zauwazyl i wyjechal .... :jawdrop:

 

auto do kasacji,jemu sie nic nie stalo

 

to co to byl za korek ze jechalo sie z taka predkoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie rozumiesz o czym sam piszesz ani o czym pisza inni

 

Ty uwazasz ze jak stoisz w korku to bez swiatel,ale zaraz korek sie konczy i dalej jedziesz bez swiatel.....

 

a tak wogole co przeszkadza Ci w jezdzie "na swiatlach" ???

oszczedzasz zarowki??

majac klime w aucie jezdzisz nie uzywajac jej bo szkoda Ci paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda na światłach cały rok to najgłupsza rzecz jaka mogła by byc wymysłona.

Już takie rzeczy pisałem w innym temacie.

Dodam,jak zaczną wszyscy jeździć na światłach,to za parę lat koniec będzie z paliwem,w testach jest pokazywane zużycie na jeden samochód to nie wielkie,ale wziąść to w odniesiniu do całego kraju lub świata to sobie pomyślće.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie jazda na światłach cały rok to najgłupsza rzecz jaka mogła by byc wymysłona.

Już takie rzeczy pisałem w innym temacie.

Dodam,jak zaczną wszyscy jeździć na światłach,to za parę lat koniec będzie z paliwem,w testach jest pokazywane zużycie na jeden samochód to nie wielkie,ale wziąść to w odniesiniu do całego kraju lub świata to sobie pomyślće.

 

jesli tak dbasz o srodowisko to przesiadz sie na hulajnoge, poza tym, jesli taka jest Twoja logika: nie wlaczaj klimy, radia, nie korzystaj z elektrycznie opuszczanych szyb - przeciez w skali swiata to tyle paliwa na to zostanie zuzyte

 

malo chyba slyszales, ze uwazasz pomysl jazdy na swiatlach przez caly rok za najglupsza rzecz

 

myslalem, ze niewiele moze mnie zaskoczyc, ale fakt, ze na tym forum sa osoby, ktore tak bardzo sa przeciwe jezdzie na swiatlach przez caly rok zaskoczyl mnie ogromnie - rozumiem, ze ludzie, ktorzy maja mala swiadomosc dotyczaca jazdy samochodem moge tak uwazac, ale forumowicze??? argumenty? przepalajace sie zarowki? wieksze zuzycie paliwa? litosci!

 

szanuje zdanie takich ludzi, ale prosze nie piszcie, ze samochod z wlaczonymi swiatlami jak tak samo widoczny jak samochod bez wlaczonych swiatel, jest to poprostu nieprawda

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O środowisko to dbam,skończyłem mgr z tytułem ochrona środowiska,więc mnie nie pouczaj. A ze światłami to i tak zdania nie zmienie i tyle. Jak by to był taki dobry poimysł,to by juz dawno na tym cały świat jeździł,a nie garstaka krajów skandynawskich,gdzie jest inny klimat i słońcę chodzi niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktaw ja się nie dziwię czemu masz już 2 ostrzeżenia.

 

A co do tematu to tak: Moim zdaniem jazda cały rok na światłach podniesie bezpieczeństwo co jest raczej bezdyskusyjne. Jedyne wady tego to koszty. Jeśli ktoś przkłada koszty utrzymania auta nad bezpieczenstwo to życze mu naprawde szerokiej i bezpiecznej drogi bo sie napewno przyda.

 

zaworas niestety tym razem się nie zgodze z Toba szczególnie co do tego że światła oznaczaja niebezpiecznego kierowce ponieważ bardzo dużo babek w wieku 50 lat właśnie w swoich fabiach jeżdzą cały czas na światłach.

 

Ja świateł używam cały rok dla własnego bezpieczeństwa. jestem bardziej widoczny i jest mniejsze ryzyko że jakiś niedzielny kierowca mnie nie zauważy.

 

A taka mała ciekawostka. Byłem w irlandi i tam np nie ma nakazu włączenia świateł podczas opadów.. smiem twierdzic z powodu takiego że tam praktycznie ciagle pada :lol:

 

I apel do wszystkich! Jeśli życie jest ważniejsze niż kasa jeżdzij na światłach cały rok!

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda na światłach cały rok to najgłupsza rzecz jaka mogła by byc wymysłona.

Już takie rzeczy pisałem w innym temacie.

Dodam,jak zaczną wszyscy jeździć na światłach,to za parę lat koniec będzie z paliwem,w testach jest pokazywane zużycie na jeden samochód to nie wielkie,ale wziąść to w odniesiniu do całego kraju lub świata to sobie pomyślće.

Marcin walnąłem klasycznego ROTFL'a

Mogę to na Joe Monstera wrzucić? please! Dawno tak dowcipnego tekstu tam nie bylo

Jesteś debeściak prowokacji :cool2: prawie jak Jasiu Śmietana z Onetu

........ bo przecież nie napisałeś tego poważnie, proszę powiedz że nie :modlitwa:

 

Marcin, i jeszcze pytanie.. naprawdę najgłupsza? Głupsza niż Jackass, niemiecki humor i Ich Troje? :shock:

Edytowane przez oktaw
- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O środowisko to dbam,skończyłem mgr z tytułem ochrona środowiska,więc mnie nie pouczaj.

łaauuu, zabrzmiało poważnie.

No właśnie, nie pouczać pana mgr ochrony środowiska bo on wie że przez żarówki wyczerpie się ropa. :mrgreen:

Marcin,. to ty chyba tę samą uczelnię kończyłeś co M. Giertych - tam gdzie uczyli że dinozaury istaniały w czasach ludzi, bo smok wawelski jest :mrgreen:

Yeahman - a ja się dziwię...

za styl wypowiedzi do zaworasa przeprosiłem - za treść nie będę co jest chyba logiczne

A dzisiaj mam dobry humor, więc nikogo nie obrażam... i chciałbym nawet podziękować koledze MarcinPioneer który ten wyśmienity humor mi zafundował... :cool2: :mrgreen:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.