Skocz do zawartości

No myslałem że mnie szlak trafi .


guziq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj jechałem sobe do szkoly na 9,50 (wyjechałem o 9,40) i jadac ok. 80km/h zaczałem wyprzedzac zaaparkowanego busa i pijanego rowerzyste. Pech chciał że ów rowerzysta sie wywrócił centralnie na srodek drogi, ja odbiłem kierownica i wpadłem na kraweznik lewym przednim kołem.

Efekt:

- pogieta felga stalowa (małe piwo)

- lekko cofnieta kolumna (to mnie własnie zdenerwowało)

 

Nawet sie do kolesia nie zatrzymałem bo juz w zeszłym tygodniu miałem pare spóznien do szkoly (godzinnych) i ojcec by mnie pozbawił dochodu.

 

Przekaz jaki chciałem zawrzec:

Uważajcie na pijanych rowerzystów

 

PS. Tak to wygladało obrazowo:

http://images1.fotosik.pl/307/22d4799d6462d8c5m.jpg

Edytowane przez guziq
Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najwazniejsze, ze i Ty jestes caly, i rowerzysta. Jezeli jestes pewien, ze byl pijany, to moim zdaniem nalezalo koniecznie wezwac policje, chociazby po to, zeby ten balwan na drugi raz dobrze sie zastanowil, czy oplaca mu sie ryzykowac recydywe, majac wyrok w zawieszeniu.

 

Zmien tytul topicu, bo za przeklinanie (nawet wykropkowane) mozna dostac ostrzezenie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty mowisz?!

 

 

Gdybyś ranią, lub co gorsza zranił pijanego rowezyste, ktory na dodatek wrył Ci sie na jezdnie, to tak czy siak, on ponosi konsekwencje!

 

tia - ja juz nie jedno slyszalem - zwlaszcza o nieumyslnym spowodowaniu smierci :wink: wtedy nikogo nie interesuje czy ofiara byla pijana :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za potrącenie pijanego,nawet mandatu nie dostaniesz,ale jak Ci szybe peknie,reflektor to gliniarze zaraz dowód zabierają.

Ja się trochęnaoglądam rozbitych furek,po stłuczkach po potrąceniach. Tam gdzie pracuje jest parking dla policji.Samochody sie do nas sciaga,potem gliniarze opisują,wjeżdżają na diagnostykę i sprawdzają czy hamulce sprawne i inne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli miales szczescie, to masz tylko zbieznosc do ustawienia.

Najlepiej podjedz do warsztatu i sprawdz - ja bym zaczal od zbieznosci.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik

 

niestety , teraz to pozostaje prostowanie felgi w swoim zakresie. pijany cwel na wigrach sie juz wyspal i pewnie od 8 rano zacznie znowu chlac pod miejscowym sklepem.

 

 

na drugi raz nauczka , ze pijanym cwelom niema co popuszczac .... policja i wniosek o odszkodowanie i ukaranie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia - ja juz nie jedno slyszalem - zwlaszcza o nieumyslnym spowodowaniu smierci :wink: wtedy nikogo nie interesuje czy ofiara byla pijana :nienie:

 

Wątpie zeby sprawa się tak zakonczyła.

 

Jeżeli kolega Ż. jechał na rowerzew stanie wskazującym, to juz złamał przepis.

 

Druga sprawa, jeżeli pan Ż. pod wpływem wtargnie na ulice i potrąci go pan K. (przyjmojąc że pan K. jest trzeźwy), to pan Ż. odpowiada za nagłe wtargnięcie na ulicę.

 

 

Czyli guziq, jak byś się zatrzymał, skopał za przeproszeniem dupe panu Ż. i zadzwonił na policję, to szanowny pan Ż. nie dosć ze by odpowiadał przed sądem za kierowane pojazdem mechanicznym pod wpływem, to jeszcze musiał by pokryć koszty naprawy auta (oczywiście przyjmojac, ze nie jest ubezpieczony).

 

 

Legenda:

 

pan Ż. - człowiek pod wpływem alc.

 

pan K. - kierujący samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panfil - BMW Klub Polska

Kolo wydaje mi sie cofniete w stosunku do tego drugiego o jakies 2 cm (porównuje odleglosc od nadkoli kola prawego i lewego i tak wychodzi :/

 

pawelkrak

Felga stalowa tak została skrzywiona ze nie ma sensu jej prostowac - taniej kupic nowa

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj dokładnie zawieszenie i zobacz,może coś się skrzywiło i trzeba będzie wymienić. Ostatnio u nas była SIENA z takim przpadkiem jak Ty,najechała na krawężnik połamała alumę i też koło było cofnięte.Wymieniło się wahacz i spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila wróciłem od znajomego mechanika. Obejrzelismy samochód od spodu i na skrzywiony wyglada tylko wachacz tylny (ten taki bardziej pokrecony)

Nie wiecie ile moze kosztowac to ustrojstwo?

I czy sa duze problemy z wymiana?

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Obejrzelismy samochód od spodu i na skrzywiony wyglada tylko wachacz tylny (ten taki bardziej pokrecony)

Nie wiecie ile moze kosztowac to ustrojstwo?

I czy sa duze problemy z wymiana?

Raczej wahacz górny :wink: .

Koszt 100 - 300 zł za sztukę, jeżeli masz kanał to wymiana potrwa ok. 30 min :cool2: .

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauwazyłem zeby on był jakos znacznie wyzej zeby go górnym nazwac :)

A jak poaptrzyłem na allegro to po 90 juz kupie (czyli liczac przesyłke wychodzi ok. 100)

 

Zapomniałem:

Tego ustrojstwa nie wymienia sie parami (czyli jak lewy to i prawy)?

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia - ja juz nie jedno slyszalem - zwlaszcza o nieumyslnym spowodowaniu smierci :wink: wtedy nikogo nie interesuje czy ofiara byla pijana :nienie:

 

Wątpie zeby sprawa się tak zakonczyła.

 

to potrac kiedys smiertelnie pijanego rowerzyste lub pieszego i zobaczymy kto mial racje :mrgreen:

 

to, ze jest pijany nie swiadczy o tym, ze mozna go zabic i nie poniesc za to zadnej konsekwencji :mad2: (no chyba, ze uciekniesz i nie bedzie swiadkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia - ja juz nie jedno slyszalem - zwlaszcza o nieumyslnym spowodowaniu smierci :wink: wtedy nikogo nie interesuje czy ofiara byla pijana :nienie:

 

Wątpie zeby sprawa się tak zakonczyła.

 

to potrac kiedys smiertelnie pijanego rowerzyste lub pieszego i zobaczymy kto mial racje :mrgreen:

 

to, ze jest pijany nie swiadczy o tym, ze mozna go zabic i nie poniesc za to zadnej konsekwencji :mad2: (no chyba, ze uciekniesz i nie bedzie swiadkow)

 

kolego nie radził bym nikomu uciekać z miejsca wypadku bo widziałem już taką sytuacje jak gościo ze strachu u ciekał bo potrącił dwie osoby na szczęście chyba przeżyły ale gościo tak ze strachu uciekał że parę ulic dalej wyciął w drugie auto i potrącił dalej osobę ładna bania co nie :mad2: :mad2:

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpie zeby sprawa się tak zakonczyła.

 

to potrac kiedys smiertelnie pijanego rowerzyste lub pieszego i zobaczymy kto mial racje :mrgreen:

 

to, ze jest pijany nie swiadczy o tym, ze mozna go zabic i nie poniesc za to zadnej konsekwencji :mad2: (no chyba, ze uciekniesz i nie bedzie swiadkow)

 

 

Jak wiemy, pan Ż, który jechał na rowerze był pod wpływem alokoholu.

 

Art. 87 § 1 k.w.

art. 45 ust. 1 pkt. 1 p.r.d. oraz art. 176a § 1 k.k mówią wyraźnie, że ów czyn jest zabroniony.

 

Jak wiemy, pan Ż. "wtargnał" przed jadący pojazd, a i na to jest paragraf.

 

Art. 90 k.w.

art. 14 pky 1 lit. a oraz art. 14. pkt 1 lit. b.

 

Zakazują takiego zahowania.

 

 

Niestety. Jeżeli potrącilibyśmy pana Ż. ktory był by pod wpływem alkoholu + jechał by na roweże + wjechał by nam pod koła, jak to miało miejsce w przypadku guziq'a, to pan Ż by miał "przechlapane", a nie my.

 

 

Czego oczywiscie nikomu nie zycze!

 

 

Dla jasności:

 

KONSEKWENCJE KIEROWANIA POJAZDEM POD WPLYWEM ALKOHOLU

 

Stan po użyciu alkoholu - gdy jego zawartość w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila we krwi (0,1 do 0,25 mg/dm3 wydychanego powietrza)(art. 46 ust. 2 ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi). Kierowanie pojazdem w tym stanie jest wykroczeniem określonym w art. 87 § 1 lub 2 Kodeksu wykroczeń.

 

Stan nietrzeźwości - gdy jego zawartość w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia powyżej 0,5 promila we krwi (0,25 mg/dm3 wydychanego powietrza)(art. 46 ust. 3 wymienionej ustawy oraz art. 115 § 16 Kk). Kierowanie pojazdem w tym stanie jest przestępstwem określonym w art. 178a Kk.

 

Inne konsekwencje

 

Niezależnie od zatrzymania prawa jazdy, kierujący nie może być dopuszczony do dalszego kierowania pojazdem (art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. a PRD). Pojazd może być usuniety z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób (art.130 a ust. 2 pkt 1 lit. 1 PRD). Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka (art. 87 Kw), albo w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a Kk), kierowcy przypisuje się 10 pkt. karnych. Dodatkowe 10 pkt. Moze otrzymać kierujący, który spowoduje w tym stanie przestępstwo drogowe (art. 173, 174 lub 177 Kk). Jeżeli Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środka podobnie działającego, podlega on także badaniom lekarskim (art. 122 ust. 1 pkt 3 lit. b PRD) i badaniom psychologicznym (art. 124 ust. 1 pkt 2 lit a PRD).

 

 

 

Odzyskanie zatrzymanego prawa jazdy

Kierowca podlega kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji, jeżeli ubiega się o prawo jazdy:

 

* którego był pozbawiony na okres przekraczający 1 rok (art. 114 ust. 1 pkt 2 lit b PRD)

* jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez właściwy sąd nie przekracza 1 roku, ale w wyniku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka podobnie działającego nastąpiło przekroczenie limitu punktów karnych.

 

W innych przypadkach następuje zwrot prawa jazdy bez konieczności powtórnego egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpie zeby sprawa się tak zakonczyła.

 

to potrac kiedys smiertelnie pijanego rowerzyste lub pieszego i zobaczymy kto mial racje :mrgreen:

 

to, ze jest pijany nie swiadczy o tym, ze mozna go zabic i nie poniesc za to zadnej konsekwencji :mad2: (no chyba, ze uciekniesz i nie bedzie swiadkow)

 

 

 

Stan po użyciu alkoholu - gdy jego zawartość w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila we krwi (0,1 do 0,25 mg/dm3 wydychanego powietrza)(art. 46 ust. 2 ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi). Kierowanie pojazdem w tym stanie jest wykroczeniem określonym w art. 87 § 1 lub 2 Kodeksu wykroczeń.

 

 

Zapytam tak z ciekawosci. Bo w sumie nie jestem pewiem... Jesli mamy zwylka kontrol drogowa. Nikigo nie potracamy ani nic zlego nie robimy tylko jedziemy. I jesli po dmuchaniu w balonik wykaze nam wyzej podame wartosci to skoro jest to wykroczenie to zatrzymuja na Prawo Jazy? Czy tylko dostajemy mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty mowisz?!

 

 

Gdybyś ranią, lub co gorsza zranił pijanego rowezyste, ktory na dodatek wrył Ci sie na jezdnie, to tak czy siak, on ponosi konsekwencje!

 

tia - ja juz nie jedno slyszalem - zwlaszcza o nieumyslnym spowodowaniu smierci :wink: wtedy nikogo nie interesuje czy ofiara byla pijana :nienie:

Potwierdzam... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.