Skocz do zawartości

JAKI SILNIK WYBRAĆ E39 PILNE!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piatek mam zamiar jechac po BMW 5 z silnikiem 2,3 w automacie i boje sie ze ten silnik bedzie za mały. Nie bede sie nim scigać ani nic z tych rzeczy ale chce żeby sie dobrze zbierał i w miare szybko jeździł.

Czy ktos jeździł autkiem z takim silnikiem, może jeszcze poczekać i kupić 525 albo 528, Proszę o rady dzięki

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.3 i nie ma co marudzić - zrobiłem nim w 1,5roku ok 60 tys km - nie miałem przypadku braku mocy. Na trasie spokojnie można śmigać 170-180 a na polskie drogi to i tak za dużo.

Ja masz kase i okazje na 2.8 to pewnie, że możesz brać - ale miec moc tylko po to by mieć?

Pomyśl czy nie masz kogoś z 523 by dał Ci się przejechać... to sobie zobaczysz :)

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość, to sie przejedź i będziesz wiedziała czy Ci wystarczy - w sumie 170KM to nie jest tak strasznie mało - zwłaszcza, że m52 ma fajny przebieg momentu

 

wszystko zależy od tego co Ty uważasz za dobre zbieranie się - IMO 523i nie będzie takie złe

ludziska jakos tym jeżdżą - zauważ też, że to nie jest najmniejszy silnik w piątce

 

czasem warto miec mniejszy silnik, a większy komfort jazdy i święty spokój, że nie będziesz stale parkować w serwisie

 

 

_________________

Michał-J był szybszy

 

BTW - który to rok?

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.3 i nie ma co marudzić - zrobiłem nim w 1,5roku ok 60 tys km - nie miałem przypadku braku mocy. Na trasie spokojnie można śmigać 170-180 a na polskie drogi to i tak za dużo.

Ja masz kase i okazje na 2.8 to pewnie, że możesz brać - ale miec moc tylko po to by mieć?

Pomyśl czy nie masz kogoś z 523 by dał Ci się przejechać... to sobie zobaczysz :)

 

A jak sie zbiera?? Bo moim ostatnim autem byl mercedes c180 i za bardzo sie wyprzedzac nie dalo bo tak sie zbieral, tragedia

A ty masz automata czy manuala bo ten co chce kupic to jest automat

Niestety nie mam mozliwosci zeby sie przejechac a po autko jade ponad 400 km

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.3 i nie ma co marudzić - zrobiłem nim w 1,5roku ok 60 tys km - nie miałem przypadku braku mocy. Na trasie spokojnie można śmigać 170-180 a na polskie drogi to i tak za dużo.

Ja masz kase i okazje na 2.8 to pewnie, że możesz brać - ale miec moc tylko po to by mieć?

Pomyśl czy nie masz kogoś z 523 by dał Ci się przejechać... to sobie zobaczysz :)

 

ale ty masz 2.5 a nie 2.3

 

ja mam taki sam silnik 2.5 w e36 323i i powiem was ze jestem bardzo zadowolony

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.3 i nie ma co marudzić - zrobiłem nim w 1,5roku ok 60 tys km - nie miałem przypadku braku mocy. Na trasie spokojnie można śmigać 170-180 a na polskie drogi to i tak za dużo.

Ja masz kase i okazje na 2.8 to pewnie, że możesz brać - ale miec moc tylko po to by mieć?

Pomyśl czy nie masz kogoś z 523 by dał Ci się przejechać... to sobie zobaczysz :)

 

ale ty masz 2.5 a nie 2.3

 

ja mam taki sam silnik 2.5 w e36 323i i powiem was ze jestem bardzo zadowolony

 

Dokladnie, 323, 523 to tylko oznaczenia. Nie bylo silnikow o pojemnosci 2.3. Tak jak pisze radziu77 sa to silniki 2.5. Ja mam taki u siebie i na prawde jest wystarczajaca moc zeby sprawnie wyprzedzic i tak na prawde malo kto ci na drodze podskoczy. Wiadomo ze jezrza szybsze auta ale to jest juz na prawde szybkie w szczegolnosci na nasze drogi. Sam przed zakupem bralem pod uwage 528 i 523 ale ciezko bylo znales zadbane 528 wiec udalo mi sie namierzyc dobrze utrzymana 523 i jestem happy :D Jesli chodzi o osiagi to 528 nieco lepiej smiga ale nie na tyle lepiej zeby puznie zalowac. Podstawa przy zakupie powinien byc stan auta, a nie moc. Bo jak nie bedzie "stanu" to i mocy moze nie byc :wink: E39 z tym silnikiem ma 170km a E34 ma 22 wiecej a osiagi sa praktycznie identychne tyle ze E39 mniej pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w manualu i osiągi sa zadowalające. Pojedziesz obejrzysz i przejedziesz się to wtedy będziesz wiedział czy te 170 kucy sobie radzi. Oczywiście najważniejszy jest stan auta.

 

No tak tylko ja jade 460 kilometrów to jak juz pojade to kupie, mysle ze mi wystarczy te 170 KM :cool2:

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
540 V8 jest miodzio ale dość paliwożerna ale przyjemność z jazdy ogromna :) , użytkuję 528i i jest w sam raz (dynamiczna i w miarę ekonomiczna). 520i jest za słabe do tej konstrukcji nadwozia - miałem kiedyś już taką kupić ale pojeździłem chwilę i to nie jest to :worried: - trochę za słaba choć nadal R6 :cool2:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć to szaleć tylko 2.8 manual

 

Jak szalec, to tylko 540i manual ;).

Tak powaznie, to przejedz sie tym 523i - przyspiesz pare razy z gazem w podlodze na roznych biegach i przy roznych obrotach. Powinno Ci to dac subiektywne wrazenie, na ile ten silnik bedzie dla Ciebie wystarczajacy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Jesteś z tarnowa to fajnie będzie kolejna bmka z kobietą za kierownicą, co do 523 to dwóch kumpli ma takowe bmki i jeźdżą przyzwoicie. Ogólnie jest to silnik oszczędny, nie wiem jak z automatem ale powinno jeździć bardzo fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle napisałem - bo oczywiście chodziło że mam 523 a nie 2.3 :worried:

Auto mam w manualu - lubie szybką jazdę więc skoro te 170km mi wystarcza to znaczy że jest znośnie :cool2:

Ciekawi mnie jak jest w automacie ale raczej też będziesz zadowolona :)

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

523i z manualna skrzynią - 0-100km/h 8,5s z automatem 9.7s....

Prędkość maksymalna - 228 z ręczną skrzynią i 226 z automatem.

0-1000m 29,2s i 30,5s

Wydaje mi się że to całkiem przyzwoite osiągi ..

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli moge Ci doradzic to proponuje kupic auto w manualu . Jezdzilem juz chyba setka roznych BmEk ale automat to nie to . Spoko ladnie to chodzi , biegi przelaczaja sie bardzo precyzyjnie ale auto duzo traci na dynamice , ze nie wspomne o spalaniu. Automat jest dobry dla ludzi ktorzy nie cenia sobie osiagow . Powiem krotko ! przejedz sie 523 w manualu a pozniej w automacie . Sam ocen jaka jest roznica . Ja akurat dzis smigalem taka 523 w automacie . Idzie ale to nie to . To sa moje skromne zdanie.

 

Tylko manual .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze gdzie sie jezdzi, jezeli duzo po miescie to lepiej brac automat, a jesli trasa to.... wiadomo manual :8)

Jezeli chodzi o automat to jeszcze nalezy wspomniec ze jezdzi sie zupelnie inaczej niz z manualem, nie mozna "rozbujac" auta w zimie, itp.

Reasumujac wybor jest trudny, ja bym wybral manual, z silnikiem 2,3 na uatomat bym sie skusil od 2,5-2,8

[pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady, kupilam 523 ( 170 KM) w automacie, jest po prostu super, duzo jezdze po miescie a malo w trasie wiec dla mnie to jest zbawienie.Jedzie calkiem ladnie ale jak zbiore kaske to ja podkrecam na 190 KM i wtedy juz bedzie po prostu boska :roll2:

Pozdrawiam wszystkich :D :D :D

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.