Skocz do zawartości

1.6 M40 i wymiana swiec


czestek1

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki czy wymiana swiec w tym silniku jest zwiazana z ingerencja jakiegos specjalnego klucza???( chce wymienic swoje siwieczki a nie wiem czy mi sie oplaca za to zabierac samemu-bo skoro jest [potrzeba odpowiedniego klucza to sobie daruje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki czy wymiana swiec w tym silniku jest zwiazana z ingerencja jakiegos specjalnego klucza???( chce wymienic swoje siwieczki a nie wiem czy mi sie oplaca za to zabierac samemu-bo skoro jest [potrzeba odpowiedniego klucza to sobie daruje)

 

Klucz powinienes miec w kufrze w tym plastikowym zasobniku na klapie jak go nie masz to go poprzednik sprywatyzował.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki klucz rurkowy w aucie w komplecie narzedzi ,który jest na klapie bagaznika.

Nie jest to nic specjalnego , normalna rurka. Napewno dokupi sie luzem w dobrym sklepie z narzedziami.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym plastikowym mocowniau pozostawiono mi tylko oczko do holowania

widocznie komus byly potrzebne "moje klucze" ( mozecie mi pokazac zdjecie tego klucza-na emiala [email protected])

powiedzcie mi jeszcze jaki to jest klucz ( 16mm czy ile) bo na real oem nie podaja i nie wiem jaki klucz kupic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zmieniałem świece w moim aucie, mam silnik M43 ale podejrzewam że u ciebie jest podobnie (choć mogę się mylić). Książke zostawiłem w garażu wiec nie moge stwierdzić.

 

Wystarczył mi zwykły rurkowy klucz 16mm (świece mają gwint 14) klucz nie może być za długi jest tam strasznie ciasno. Nie trzeba do tego żadnego specjalistycznego narzędzia, kup gdzieś w najbliższym sklepie i gra :)

 

 

edit:

Witam wszystkich forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki czy wymiana swiec w tym silniku jest zwiazana z ingerencja jakiegos specjalnego klucza???( chce wymienic swoje siwieczki a nie wiem czy mi sie oplaca za to zabierac samemu-bo skoro jest [potrzeba odpowiedniego klucza to sobie daruje)

Witam!

Jeśli chcesz skompletować narzedzia to masz link do aukcji

http://www.allegro.pl/item149045705_bmw_e21_e23_e24_e28_e30_e32_e34_e36_e39_e46_m3_m5.html

Tu akurat klucz do świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki czy wymiana swiec w tym silniku jest zwiazana z ingerencja jakiegos specjalnego klucza???( chce wymienic swoje siwieczki a nie wiem czy mi sie oplaca za to zabierac samemu-bo skoro jest [potrzeba odpowiedniego klucza to sobie daruje)

 

 

Cześć!

Jeżeli chcesz sam wymieniać a nie zabardzo masz wprawę to również polecam jak piotriviola kupić ten z allegro bo on ma w środku plastik z otworem i jak włożysz ten klucz na świecę to masz 100% pewności że świeca ci nie wypadnie tylko będzie się trzymać w kluczu!Ja ostatnio wymieniałem po raz pierwszy i zajęło mi to 15min.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo jak za klucz do urzytku raz na tysiac lat :roll: ale zobacze jak nie dostane nic tanszego to bede zmuszony go sobie fundnac na Mikolaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Klucz musi byc dobrej jakosci!!Nie ma co oszczedzac!

Wiem cos o tym :(

Zeby odkrecic swiece w moim super motorku zuzylem do tego trzy klucze!!!! :mad2: Trzy w cenie ogolnej ok 40 pln!

Wszystkie sie polamaly lub pogiely!Dopiero z tych trzech wyspawalem jeden dobry :P Koncowka od chinskiego korpus od polskiego!.

Wogole wiekszosc kluczy specjalistycznych robie w miare mozliwosci sam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego z allegro stanowczo za wysoka. Natomiast co do wytrzmałości tego oryginalnego to nie jest ona najwyższa ale do niezapieczonych świec w zupełności wystarczy a jeśli trafi się jakiś ciężki przypadek to zawsze można dać mechanikom w warsztacie zarobić żeby samemu nie kupować do jednej świecy profesjonalnych kluczy. Tak na marginesie jeśli świece są wkręcone z odpowiednią siłą to ciężkie przypadki rzadko później się trafiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.