Skocz do zawartości

Kupilem 530d 2002r. Długo kręci przy odpalaniu! ROZWIAZANIE


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W układzie common rail jest mnóstwo róznego rodzaju czujnków, zaworów i regulatorów ciśnienia paliwa. Zdjagnozuj silnik od strony elektronicznej. Słabą kompresję bym raczej odrzucił z uwagi na podobne broblem zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozuje. Na kompie. Generalnie to zawsze jest tak samo, po za tym nie ma zadnbych objawow, silnik nie bierze oleju, nie dymi, pracuje rowniutko, wchodzi ladnie na obroty, ma super przspieszenie. Co by sie dzialo gdyby bylo cos z kompresja ?

 

Po za tym autko zawsze jezdzilo na swiezym oleju i tylko po autostradach, takze watpie w ta kompresje, szczegolnie, ze auto bylo do samego konca w pelni serwisiowane ze wszystkimi inspekcjami.

Dzieki za pomoc, jutro jade na kompa.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawdzic jak dlugi mi sie swiece grzeja. NIe mam zadnej kontrolki od swiec. Jak raz odpalalem po mrozie to wyswetlil sie na kompie FAST HEATING czy cos taiego. Czyli, ze sie grzeja. Ogolnie mnie to denerwuje. Musze jehcac na kompa.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kontrolke grzania świec! Jeśli ci nie świeci to prawdopodobnie

masz spaloną kontrolke albo świece,nie wiem jak jest w betkach

bo mam ją za krótko ale w MB jak sie spali choć jedna to kontrolka

zaświeca się dopiero po uruchomieniu silnika.

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałeś Bono racje,wczoraj byłem u szpeców i jednak jeż.

Napisz ile płaciłes bo mi zaśpiewali 350 zł za to zwierzątko!

Do Młodzika,napisz bardziej szczególowo jak dlugo kręcisz

rozruchem i ile sekund grzeją ci świece.

 

normalnie kosztuje to ok 300 zl, ja kupilem odrobine taniej dzieki uprzejmosci jednego z forumowiczow, ktory ma znizki w bmw

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz mieć kontrolke grzania świec! Jeśli ci nie świeci to prawdopodobnie

masz spaloną kontrolke albo świece,nie wiem jak jest w betkach

bo mam ją za krótko ale w MB jak sie spali choć jedna to kontrolka

zaświeca się dopiero po uruchomieniu silnika.

 

mi np. doslownie kilka razy zapalil sie na 2 sekundy komunikat pre-heating (o ile dobrze pamietam) na komputerze - az sie zdziwilem, kiedy po kilkumiesiecznym uzytkowaniu, cos takiego sie pojawilo, kontrolki grzania swiec chyba nie posiadam, moja bunia nie miala za wiele szans na to, aby stac na powietrzu w sezonie zimowym, podejrzewam, ze przy bardziej srogim mrozie, swiece beda grzaly dluzej

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ty6m silniku nz reguły nie czeka sie na grzanie swiec, jedynie jak jest bardzo niska temperatura wtedy dosłownie chwilke sie czeka. a tak do 0st to nie czeka sie na grzanie swiec, ponieważ swiece w tym silniku sa to tzw. szybko grzejace i dogrzewaja silnik do 3 minut po uruchomieniu.

 

Ostatnio mój silnik doznał uszkodzenia i okazało sie ze odpalał idelnie a sprawne były tylko 2 swiece :)!!!!!!!!!

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem kontrolka zapali sie tylko wtedy jak silnik ma bardzo niska tem, najprawdopodobniej zbliżónado 0st. Jak ktos ma samochódgarażowany to może narazie nie miał okazji poczekac :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Oddalem auto do Bosch service. Sam wtryskiwacz kosztowal 450 zl + robocizna 180 zl.

 

jakis regenerowany czy po prostu uzywka?

 

czy ktos z was profilaktycznie dawal wtryski do czyszczenia? sa firmy zajmujace sie tym, czytam rowniez czesto na forach niemieckich, ze wtryski sie przytykaja (jesli u nich, to co powiedziec z naszym paliwem) i niektorzy z niemcow daja po prostu np. po 100-150 tys. km wtryski do regeneracji, ktos cwiczyl to w PL?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos ci sciemnili :) nowy wtryskiwacz kosztuje 1200zł :( może tylko jego jakas czesc np. cewka padła ??? Bo uzywki wtryskiwaczy kosztuja 300-400zł sam sprzedałem oststnio kilka po 300zł:) znam service boscha co ma regenerowane po 650zł

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk nowy do common rail to okolo 1300 brutto (według znajomego). Hurtowo można dostac po ok 800-900 (przynajmniej ja tyle miałem zaplacic :) ). Końcówki to był koszt o ile pamiętam ok 200 PLN.

 

U mnie był problem podobny - na rozgrzanym silniku, jak było zimniej, nie chcial odpalic czasami silnik. Okazało się że wine ponosipadnięty czujnik położenia wału. Wymieniłem (nówka niestety bez zniżek, 380 pln). Odpala od przekręcenia kluczyka. Do tego silnik chodzi całkiem inaczej: klekotanie ucichło, jak jest zimny nie zrywa go przy przyspieszaniu (nie, nie katuje go od razu, ale czasami po rozgrzaniu - bez osiągnięcia standardowej temperatury - zachowywał się dziwnie, zrywał, miał spadki mocy małe ale odczuwalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac gdzie kupiles ten wtrysk za 450 zl? taka kwota za nowke to bardzo malo

 

No wiedzialem, ze nie mam do nich jezdzic. To sa sciemniacze. Podaje adres: Gruszczyn k. swarzędza, nr tel. 618150094 Zadzwon jak mozesz i powiedz, ze znajomemu (Mi) wymienili wtryskiwacz za 450 zl. Czarna BMW e39 530d Touring. Zobaczymy co powiedza.

 

Juz mi drugi raz podpadli. NIe bede juz do nich jezdzil.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.