Skocz do zawartości

grzeje mi sie 520


kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy i prosze o pomoc.Mam na imie Kuba i kupilem niedawno e34 520 wszystko bylo cudownie do chwili kiedy pierwszy raz mi sie zagrzala. pierwsze co to wymienilem termostat ale nic nie pomoglo (chlodnica zimna a becia sie gotuje) . Wywaliłem uszczelki z korka i troche sie porawilo ale temperatura strasznie szybko skacze z polowy prawie na czerwone ,nie wiem co dalej robic prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze twój układ chłodzenia jest zapowietrzony i dlatego nie pracuje jak nalezy. To sprawdził bym jako pierwsze. Pompy tez wylkuczyc nie mozna.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady ale czy komuś padła pompa i miał podobne objawy? Bo chyba pompa to proste urzadzenie i albo działa, albo cieknie i działa pozdrawiam

Albo nie cieknie i nie działa,np.z powodu rozwalonego wirnika :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój układ chłodzenia jest zapowietrzony

 

... tam masz dwa odpowietrzniki - jeden na obudowie termostatu a drugi taki mały obok wlewu płynu do zbiorniczka przy chłodnicy - poodkręcaj to na przemian kilka razy , w przypadku padnietej wiskozy układ by sie grzał ale chłodnica była by gorąca bo termostat powinien puszczać obieg ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięcie pompy to dość częsty objaw, ma plastikowy wirnik, jak raz przegrzejesz to może się to przyczynić do zerwania wirnika. Ja tak miałem, najpierw poszła pompa potem chłodnica i visco a wszystko przy 160km/h ale był ubaw :lol: tylko potem w portwelu spustoszenie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od porządnego odpowietrzenie układu w twoim przypadku masz tylko jeden odpowietrznik na chłodznicy, poszukaj opisu na forum jak to zrobić prawidłowo. I nie rozstrzelniaj zbiorniczka wyrównawczego bo ciśnienie w układzie to podstawa przy jego braku bardzi szybko płyn zaczyna wrzeć ( miejscowo) i bardzo szybko temeratura rosnie. Tak wiec odpowietrzaj układ (prawidłowo to ważne) i testuj, skoro chłodznica nie jest ciepła a termostat wymieniony, to moze swiadczyc o duzym zapowietrzeniu układu lub jak koledzy napisali uszkodzona pompa.

Powodzenia

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku masz tylko jeden odpowietrznik na chłodznicy

 

... z podpisu kuraka nie wynika jaki typ silnika ani rok - ja przyjąłem że M20 B20 - a tam są dwa odpowietrzniki Ty barto masz jeden - z tąd to nieporozumienie - kurak daj w podpisie więcej danych - łatwiej będzie pomóc :doh:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie ja przyjałem ze ma M50 a Ty że M20, no ale teraz sam sobie odpowie jak ma M 50 to jeden odpowietrznik a jak M 20 to dwa. Nie ma tego złego :lol:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. juz mialem kilka przypadkow ze zakladamy nowy termostat i jest walniety. Dlatego przed montazem warto sprawdzic czy dziala (moje negatywne przygody sa zwiazane z firma Wernet)

2. sprawdzic czy pompa ma pewne polaczenie z wirmikiem

3. czy nie ma wyciekow (szczegonie trudne sa do wykrycia mikropekniecia) nie jednokrotnie ujawnaijace sie po mocnym rozgrzamiu silnika

4. dokladne odpowietrzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, ja myślę że to układ jest zapowietrzony... u mnie były podobne objawy ale po odpowietrzeniu jest wszystko ok (odpukać). Trzeba jeszcze znaleźć przyczynę tego zapowietrzenia, u mnie pękł plastik takiej złączki ( zaraz obok odpowietrznika) i tamtędy powietrze się dostawało, skleiłem go i wszystko działa jak trzeba. Cała naprawa z klejeniem, płynem i robocizna 130zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik M50 i mialem podobne objawy

czasami zawieszal sie obieg wody i nie mialem ogrzewania w kabinie nie podawal ogrzewania na parownik no i rzecz jasna temperatura skakala jak szalona ale to wszystko dzialo sie sporadycznie w trakcie jazdy ( na 100 km jakies 20 mialem bez chlodzenia i ogrzewania)

sadzilem ze to termostat a to jedynie jedna z przyczyn w dodatku Visco i pompa wody

wszystko bylo rozklekotane

jak bedziesz wymienial termostat to dobrze przypatrz sie na wlasciwosci starego przy jakiej temp sie otwieral bo w M50 powinien to robic przy 80-85 stopni

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.