Skocz do zawartości

jakie bmw na poczatek???


pablohc

Rekomendowane odpowiedzi

pablohc: jestem z Twoich okolic więc postaram się pomóc. :mrgreen:

 

 

Jakie BMW dla poczatkującego kierowcy?

 

 

Seria 3 w budzie E36 (Coupe/Compact/Sedan zależy od Ciebie) z silnikiem 2.0 M50B20 powinna byc wystarczająca.

 

 

Silnik M50B20 jest to rzędowa 6-tka. Gra bardzo ładnie, a i osiągi ma niezłe.

 

 

Zapewne teraz zucicie wemnie obelgami że 2.5 M50B25 jest lepszy etc.

 

 

Niestety dla poczatkującego kierowcy sprawa wygląda nieco inaczej, a z takim silniczkiem powinien bez problemu załapać "z czym to się je".

 

 

 

Spalanie... W mojej budzie (E34 Touring) 12l gazu w mieście, 10l gazu w trasie (miejscami jadac ok. 200km/h).

 

 

 

Reszta zależy od Twojego budżetu. Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zadbane e30 318is, o czesci i zamienniki latwo, tanie utrzymanie a starczy ci frajdy, uzbierasz potem na cos innego... za 12 e36 to kupisz moze niekoniecznie trupa, ale cos w co trzeba jeszcze wlozyc.. e30 w dobrym stanie kupisz za 5-7 jak dobrze poszukasz, jeszcze ci zostanie na dorobienie jej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zadbane e30 318is, o czesci i zamienniki latwo, tanie utrzymanie a starczy ci frajdy, uzbierasz potem na cos innego... za 12 e36 to kupisz moze niekoniecznie trupa, ale cos w co trzeba jeszcze wlozyc.. e30 w dobrym stanie kupisz za 5-7 jak dobrze poszukasz, jeszcze ci zostanie na dorobienie jej...

 

No lekka przesada z tym prawie trupem za 12.. to raczej normalna cena juz jak z za odry mozna i miec za 2tys euro stan idealny i nie raz taniej.

Ja mam swojego is-a z wloch za wlasnie 12tys , jest to moje pierwsze auto i moge powiedziec ze nie mial bym problemow z jazda silnikiem 2.5 ;] Wracajac do tematu 1.8is to kompromis pomioedzy dynamicznym autem a przyzwoitym spalaniem. Wiem ze zaraz sie odezwie jeden co powie ze minimalnie mniej spala 2.0 a trzeci powie ze 2.0 spala tyle co 2.5 i 2.8 i wyjdzie na to ze wszystkie pala tyle samo, oczywiscie tak nie jest i jesli chce sie miec 140km jak najtanszym kosztem eksplatacji jest to IS.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekka przesada z tym prawie trupem za 12.. to raczej normalna cena juz jak z za odry mozna i miec za 2tys euro stan idealny i nie raz taniej.

Ja mam swojego is-a z wloch za wlasnie 12tys , jest to moje pierwsze auto i moge powiedziec ze nie mial bym problemow z jazda silnikiem 2.5 ;] Wracajac do tematu 1.8is to kompromis pomioedzy dynamicznym autem a przyzwoitym spalaniem. Wiem ze zaraz sie odezwie jeden co powie ze minimalnie mniej spala 2.0 a trzeci powie ze 2.0 spala tyle co 2.5 i 2.8 i wyjdzie na to ze wszystkie pala tyle samo, oczywiscie tak nie jest i jesli chce sie miec 140km jak najtanszym kosztem eksplatacji jest to IS.

 

Wreszcie jakiś mądry komentarz !! Popieram :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że mądrze napisał. ja też bym polecił na pierwsze bmw e36 is albo właśnie 320. a jak autor wątku lubi duże gabloty to e34 520, 525.

 

chyba nie ma sensu polecać 316, bo mimo że to ma być pierwszy samochód, to jak już się złapie pierwsze szlify to też ma dawać jakąś radoche żeby nie przychodziło do głowy zepchnięcie obecnego do rowu i zakup mocniejszego. nie chcę tu jednak złego słowa na 316 powiedzieć, żeby była jasność. zresztą, pablohc, wierzę że nie masz orzeczenia o ADHD i nie jesteś na tyle nieobliczalny, żeby wycedzić w pierwsze czy drugie napotkane drzewo.

 

chyba że w grę wchodzą późniejsze koszty utrzymania, to cofam i się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle mozna poszukac jakiejs fajnej E36 320. Takie auto bedzie Ci mogło słuzyc nie tylko na początek ale i o wiele dłuzej. Przy normalnej jezdzie pali niewiele wiecej od 1,6 i 1,8 a wrazenia sa nieporównywalne. Wogóle ta praca silnika.....mioodzioo.

Nie wiem jak jezdzisz ( bo tym juz troche uwazac trzeba !!!) ale auto samo nie zabija. Jak ktos bedzie sie prosił to i 316 mu wystarczy zeby zakonczyc kariere.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Compact 316i. A serio - najpierw zdaj moze egzamin, taki jeden kolega z forum cos nie bardzo moze zdac, a juz troche probuje :) Szkoda kasy na OC (bedzie wysoooookie) itp. skoro auto moze troche czekac (czego oczywiscie nie zycze) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Witam, "przymierzam" się do kupienia swojej pierwszej BM-ki i moje pytanie brzmi jaki model polecalibyście dla początkującego fana BMW (prawko mam od 5 lat, wiek 30 lat) więc sądzę że w ubezpieczalni nie będą mnie traktowali jako kierowce rajdowego który lubi szaleć XD. A teraz na poważnie szukam BMW które jest mało awaryjne, ma agresywny wygląd i jest łatwy do modyfikacji ( rozumieć należy przez to chipowanie silnika, zmiana elementów samochodu na sportowe, dodanie radia samochodowego 2DIN itp.) Dodatkowo interesują mnie silniki typu benzyna lub benzyna + lpg


Już mam jedno auto w dislu i naprawdę nie chcę mieć już z tymi silnikami nic do czynienia


Dodatkowo czy zna ktoś dobrego mechanika oraz "warsztat" (nie wiem jak to nazwać) który zajmuje się tuningem na Górnym Śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.