Skocz do zawartości

wymiana oleju na jaki


Sylwek80

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam zalany castrolem 5w40magnatik ityoszke mi go pije szczegulnir przy duzych trasach mam zalac gestszego oleju a to jest 320i czy nic mi sie nie badzie dzialo z zaworami i czy smarowanie badzie dobre

 

 

HELP kto jezdzi na jakim oleju i czy jest ok :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 10W40 spokojnie mozesz wlac do BMW i do silnika ktory ma juz nakrecone troche km taki wg mnie bedzie najwlasciwszy. Przy okazji zyskasz na wyciszeniu silnika. Jesli miales Castrol trzymal bym sie tej firmy. Nie zaleca sie tylko oleju lac oleju mineralnego ze wzgledu na to ze pozostawia on czesto osad w silniku.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger

Napewno nie daj sie namówic na zalewanie jakims 0lub5W. 10W40 to nie jest zły wybór ,szczególnie jesli silnik jest w dobrym stanie. Najpewniej jednak zalac silnik olejem mineralnym dobrej marki ,taka akcja to zło konieczne. Sam tak mam - Schell 15W i tego oleju mam zamiar sie trzymac , mimo ze silnik mam w swietnym stanie i spokojnie mógłby chodzic na jakims 10W. Boje sie wlac inny olej bo po takim 15W moze byc juz troche osadu ,który został by wypłukany przez 10W i pogorsze sobie zamiast polepszyc.

Z olejami to trzeba tak , zeby nie przedobrzyc.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,lecz chyba zaryzykuje i wleje półsyntetyka coś z Castrola -Mobila ewentualnie postawie na Liquil Moly.

Syntetyk odpada,mogło by to sie żle skończyć.

Temat rzeka z olejami,ale coż coś musze zalać.Oby to był dobry wybór..

Dzieki i pozdrawiam...all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie:

Więc po przejechaniu 1000km zero ubytku oleju,cichsza praca silnika,na zimnym może 2 sec.stukają popychacze(po nocy),kontrolka gaśnie praktycznie odrazu(oleju) koło 1 sec.

Więc jeśli ktoś nie wie na czym autko jezdziło wcześniej polecam Liquil Moly 10W-40 z dodatkiem siarcz.mobildenu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.