Skocz do zawartości

Czuc benzynę spod korka oleju


MAJSU_WuWuA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Ostatnio byłem wykrecic akumulator w mojej Buni, odpaliłem ją na chwile żeby torchę się rozruszała zajrzałem pod korek wlewu oleju i czuc było benzynę a nie olej ? Czy to oznacza jakąś poważną usterkę ? SilnikM20B20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna usterka. :hand:

 

Przy każdym zimnym odpaleniu "na ssaniu" nadmiar benzyny spływa po ściankach cylindrów prosto do miski olejowej. Nie jest tego wiele, ale do wytworzenia zapachu wystarczy.

 

Kiedy silnik się rozgrzewa dodatek benzyny do oleju zaczyna odparowywać (stąd zapaszek po odkręceniu korka oleju), opary są wyłapywane przez układ odpowietrzania skrzyni korbowej i wędrują kolektorem ssącym - tym razem - do spalenia w silniku.

 

Ot, cała filozofia smrodu benzyny spod korka :mrgreen: :8)

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić, czy aby na pewno jest ok, po prostu przejedź autem kawałek, niech się zagrzeje i przepali. Jeżeli będzie nadal czuć, to trzeba się zastanowić w temacie pierścieni, a jeżeli nie będzie czuć, to jak napisane wyżej - normalka.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jeżeli będzie nadal czuć, to trzeba się zastanowić w temacie pierścieni,

 

hm, no to zalezy jeszcze od typu silnika...np w M60 zapach benzyny w oleju to jeden z objawów usterki słynnej membrany..

 

Napisz proszę krótko, o jaką membranę chodzi w M60, bo M60 nie mam, a ciekawość mnie zżera.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jeżeli będzie nadal czuć, to trzeba się zastanowić w temacie pierścieni,

 

hm, no to zalezy jeszcze od typu silnika...np w M60 zapach benzyny w oleju to jeden z objawów usterki słynnej membrany..

 

Napisz proszę krótko, o jaką membranę chodzi w M60, bo M60 nie mam, a ciekawość mnie zżera.

 

to element nr 3 na schemacie :wink:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD41&mospid=47348&btnr=11_1498&hg=11&fg=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podłącze się pod temat ostatnio często czuć u mnie w e34 530 m30 zapach benzyny w środku w aucie.. tylko że ja jeżdże na gazie, dzieje się tak jak auto jest rozgrzane co to może być kiedyś tego nie było, wszystko działa poprawnie tylko ten zapach, no i spalanie na kompie pokazuje 20/21 litrów ale gazu pali 18 jak zwykle
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weltmeister

ostatnio często czuć u mnie w e34 530 m30 zapach benzyny w środku w aucie.. tylko że ja jeżdże na gazie, dzieje się tak jak auto jest rozgrzane co to może być kiedyś tego nie było

 

Kolega miał tak w E30 316i. Okazało sie ze leci paliwo gdzies z okolicy listwy wtryskowej pod kolektorem ssacym i spływa po silniku. Na nagrzanym silniku było czuc bardziej bo szybciej odparowywało, dodam ze tak jak piszesz jezdził na LPG a czuł benzyne w srodku.

Ze wskazaniami komputera spalania to nie wiem jak dokładnie w E34 ale na LPG czesto one oszukują.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić, czy aby na pewno jest ok, po prostu przejedź autem kawałek, niech się zagrzeje i przepali.

 

Tylko taki dłuższy kawałek - minimum 40-60 minut pracy silnika.

 

Kolega miał tak w E30 316i. Okazało sie ze leci paliwo gdzies z okolicy listwy wtryskowej pod kolektorem ssacym i spływa po silniku.

 

Popularna przypadłość w starych BMW, ale jakoś tak przypadkowo szczególnie częsta w M40.

 

Ha, jest jeszcze perfidna wersja tego uszkodzenia.

 

Smród benzyny czuć tylko na zimno, po rozgrzaniu silnika zanika.

 

Stare wężyki ciśnieniowe nie mają już tej elastyczności co dawniej, ale ciepło silnika częściowo im ją przywraca - wtedy benzyna cieknie przy zimnym rozruchu, ale już po wstępnym rozgrzaniu silnika wyciek potrafi całkowicie zaniknąć.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.