Skocz do zawartości

CO SIE MOGLO STAC(NIECHCE ZAPALIC) BMW E32 ?


dziku750IL

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,MAM PROBLEM I NIEWIEM CO SIE STALO,CHODZI O TO ZE JAK CHCIALEM ZAPALIC SAMOCHÓD COS ZACZELO GDZIES PISZCZEC,ZANIKALY KONTROLKI I COS PRZERYWALO POZNIEJ WYSKOCZYL KOMUNIKAT "PROGRAM GETRIEBE" I OD TAMTEJ PORY NIEMOGE URUCHOMIC AUTA,PROBLEM DOTYCZY BMW 750 E32,JAK MYSLICIE CO TO MOZE BYC I JAK TO ZROBIC? Z GÓRY DZIEKI...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komunikat PROGRAM GETRIEBE ma związek ze skrzynią biegów jak sie domyślam automatyczną. Natomiast dziwi mnie że pojawił sie przy zapalaniu. Może jest to jakiś problem ze sterownikiem skrzyni, ale nie sugeruj sie moją wypowiedzią. Ja taki komunikat zobaczyłem w trakcie jazdy i niestety był to dość spory problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziku, musisz kogos z urzadzeniem diagnostycznym do swojej 750tki sprowadzic bo tak to niewiele sie poradzi...Getriebeprogramm wyskakuje np jak padnie komp silnika, albo jak jest jakis konflikt z ASC albo czujnikiem połozenia przepustnicy....

mowie oczywiscie o przypadkach , gdy komunikat wyskoczy zanim w ogole odpalimy auto -w czasie jazdy powyzszy komunikat to juz raczej sprawka skrzyni

 

wiec mozliwosci jest troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator rozladowal mi sie jak prubowalem go odpalic wtedy kontrolki zanikaly,jak jest naladowany kontrolki zanikaja(mrygaja) cos piszczy i przerywa po wlaczeniu zaplonu oraz pojawia sie komunikat "getribie program" i na tym sie konczy silnik nawet niekreci,wg. was da sie to jakos samemu zrobic czy potrzebny fachowiec?wg mnie to tez niejest wada skrzyni bo w takim przypadku powinien przynajmniej odpalic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć kluczyk i wejdz w test 09 na kompie (tryb serwisowy) o ile masz duży (chyba w 750 to raczej częsty widok), pokaze Ci napięcie akumulatora... jeśli będzie dużo mniej niż 12 to podepnij inny aku, ale od auta z podobną pojemnością; albo jakiegoś dużego diesla, busa...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klasyczne objawy zdechłego akumulatora.

Komunikat "Getriebe Program" jest tego wtórnym skutkiem. Przy dużym spadku napięcia w instalacji elektrycznej pojawi się ZAWSZE.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.