Skocz do zawartości

Glośniki tyl e-36


mac100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce wymienic glosniki z tylu ze standardowych na elipsy 6x9 tylko nie pasuja mozna dostac gdzies jakies przejsciowki ?? a moze ktos ma jakis patent na zamontowanie takich glosnikow? Nie ma zamiaru nic ciać w samochodzie wiec przejscowki wchodza tylko w gre!.

 

 

Pozdrawiem

 

MAC

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie ma przejsciówek :twisted:

 

A po co Ci kombinować jakieś elipsy 6x9... i to na tył...

 

Przecież tył to tylko dopełnienie sceny dzwiękowej...

 

Zamontuj jakieś niezłe coaxial'ne "normalne" 13" i bezie lepiej niż dobrze (np Alpine DDDrive). A tak - nameczysz sie nawydajesz pieniedzy a efekt... jak masz szczescie to taki sam 8)

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale kolega się myli przejściówki są i to właśnie do e36 na elipsy .

Mam takowe , kupiłem je do swojej , ale poprzedni właściciel chyba lubił bawić się diaksem , wyciął dziury i wsadził głośniki 200mm..

jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na priwa jestem z wawy

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie adaptery (przejsciowki) do glosnikow "jajek"

Sam mam takie.

Kosztowaly i ile dobrze pamietam 70 zl

Wyjmuje sie stare mocowanie glosnikow i wklada (przykreca te adaptery).

Mocowanie do nadwozia jest identyczne jak w oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przejsciówek :twisted:

 

A po co Ci kombinować jakieś elipsy 6x9... i to na tył...

 

Przecież tył to tylko dopełnienie sceny dzwiękowej...

 

Zamontuj jakieś niezłe coaxial'ne "normalne" 13" i bezie lepiej niż dobrze (np Alpine DDDrive). A tak - nameczysz sie nawydajesz pieniedzy a efekt... jak masz szczescie to taki sam 8)

 

 

 

 

Bardzo chetnie bym odppowiedzial na priwa tylko nie wim jak to zrobic :( jak mozesz ywslij mi jaks fotke jak to wyglada i jaki jest koszt [email protected]

 

Pozdrawiam

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bardzo chetnie bym odppowiedzial na priwa tylko nie wim jak to zrobic :(

Pod postem który napisał PN są trzy przyciski: "profil", "pw" i "www". Wybierz "PW" i wyślij wiadomość.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

 

A sciagniecie boczkow z drzwi to jeste jakas filozofia co trzeba odkrecim mam elektryczne lusterka??

 

Pozdrawiam

 

MAC

 

Właśnie . Czy to jakaś filozafia? Jutro mam zamiar zmienić głośniki w drzwiach.......

 

 

Zadna filozofia :) pod uchwytem do zamykania dzwi (tym pałąkiem na boczku) - no tym co sie ciagnie zeby zamknac drzwi :dance: (nie wiem jak to opisac) sa takie zaslepki dwie. Wyciagasz je i tam sa srubki (dwie takie gwiazdki tylko nie pamietam ilo ramienne). Potem nookolo sa tylko zatrzaski. W dzwiach od kierowcy jest kostka odpinana od lusterek, w dzwiach pasazera nie ma. A no i sa jeszcze kostkiod tych tweeterkow. To tyle :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
te sróbki to tzw torxy czy jakos tak filozofi ni ma ale delikatni bo pózniej bedzie odstawała albo cos takiego... i tak jak koledzy pisza dobre głosniki tego samego rozmiaru a co do tuby czy innych wynalazków w bgazniku to trche tradzi metalowa scianka pomiedzy kabina a bagarem i nie przenosi tego basu jak w innych autach ale i tak warto...
KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeczytałem chyba wszystko o nagłośnieniu E36 i ciagle nie znalazlem odpowiedzi najedno pytanie. Mianowicie w jaki sposob montuje sie przejsciowki pod elipsy z tylu? Czy NAD blacha, tutaj:

 

http://free.of.pl/b/biapb/audio/1.jpg

 

czy tez POD blacha, z wnetrza bagaznika:

 

http://free.of.pl/b/biapb/audio/2.jpg

 

Rozumiem ze pod ta przejściówke bede musial wywiercic dodatkowe otwory, bo patrzylem na ta przejsciowke (na zdjeciach, nie mam jej jeszcze) i jakos mi tu nijak nie pasuje. Thanks in advance, eof

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za feedback. Pytam bo chcialem kupic jajka ktore sa dosyc glebokie i zastanawialem sie czy zmieszcza sie w te przejsciowki, ale widze ze to nie ma nic do rzeczy bo te jajka nie beda zamontowane wewnatrz przejsciowek, tylko POD przejsciowkami, czyli: blacha bagaznika -> przejsciowka -> jajko. Jajko bedzie jakby podwieszone pod ta przejsciowka, tak? Rozumiem ze uszczelke dales po to aby nic nie brzeczalo ale tez po to zeby cisnienie akustyczne nie wpychalo powietrza z bagaznika do wnetrza auta (?)
www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak maja byc podwieszone tylko zwroc uwage ze jak dasz zbyt glebokie glosniki to moga ci nie wejsc dlatego ze w tym miejscu jest zalamanie na amortyzator przed kupnem glosnika musisz sobie to wymierzyc .uszczelke dalem by nic nie stukalo i pukalo ,nadodatek przejsciowki oblozylem matami bitumicznymi tak zeby troszke zaszly na blache usztywni to wszytko troche wkoncu to tylko plastik .odczuje jest super nie jedna osoba moze sie nabrac ze niezly piecuk lezy w bagazniku .milej zabawy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś próbował zakładać te duże elipsy w przejściówkach w e36 Compact?

 

Też mam dość głębokie jajka z poprzedniego auta i zacząłem przymierzać się do ich montażu w mojej Buni.. Gdzie takie przejściówki można kupić ?

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ponawiam pytanie, bo nigdzie nie znalazlem odpowiedzi....

 

Czy w kompakcie jajka sie zmieszcza?? Bo patrzac od strony bagaznika to ta cala sliczna obudowa jest bardzo plytka i watpie zeby dalo sie tam wcisnac dosc glebokie elipsy... bardzo prosze o pomoc!!

 

pozdrawiam

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.