Skocz do zawartości

brak gonga w kompie


Paulo79

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest moze malo powazny ale jednak jest i niewiem co jest powodem tego ze moje bmw niema gonga informujacego np o bledach lub o kodzie w komputerze.Posiadam pelny komp pokladowy,auto uruchamiam na kod ale niemam gonga.Moze ktos zna przyczyne jego braku? Auto mam 1,5 roku i nigdy go nie slyszalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odsuń fotel kierowcy maksymalnie do tyłu

Połż się na dywaniku tak abyć patrzał na pedały od spodu

 

Zauważysz czarną osłonę która zaczyna się z końcem tapicerki samochodowej a kończy przy pedałach

 

Na łączeniu tej osłony i tapicerki pod kierownicą odnajdziesz kilka śrubek

 

Odkręć pierwszą od strony drzwi i kolejną

 

Lekko odchylająć to osłonę ku dołowi zauważysz moduł "gongu"

Sprawdź wtyczki czy dobrze siędzą (powinny być dwie)

 

Jeśli są OK najprawdopodobniej padł ten moduł - możesz go wyciągnąć przez tą odchyloną osłonę (jest on na zatrzaski)

 

Potem to już szukać sprawnego gongu co by sprawdzić najpierw przed zakupem nowego

 

Życzę powodzenia i życzliwego bemiarza co ci pożyczy na chwilę swojego gongu

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przerabiałem temat gongu.. 3 lata myślałem że go nie mam.. a kiedy raz rozkręciłem tą osłone pod kierownicą to się okazało, że wtyczki są odłączone! Niemcowi chyba przeszkadzało to odłączył :duh:

jak potrzebujesz gong to pisz na priv, mam takowy.

http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do : weltmeister

 

Może nie tyle szwad odłączył co może zapomniał podłączyć jak rozbierał

 

Wiem to z autopsji gdy zdejmowałem tą osłąnę a po kilku godzinach jazdy czegoś mi brakowało - czułem się jakoś nieswojo w swojej bawarca

 

No i w końcu się kapnołem jak zostawiłem auto na światłach - hehe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i w końcu się kapnołem jak zostawiłem auto na światłach

 

No właśnie jak to jest z tymi światłami, bo mój gong nie informuje o pozostawionych światłach, czyli były różne gongi, czy coś innego jest za to odpowiedzialne? Z twojej wypowiedzi wynika, że to gong odpowiada za ostrzeżenie o pozostawionych światłach.

http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie jest tak . Przed pełną godziną gong robi jak gong :mrgreen: a jak wyjmę kluczyk ze stacyjki i mam włączone światła to mam bzykanie :norty: więc nie wiem czy jeden gong ma kilka tonów czy są dwa źrodła wydawanego dźwięku ...No ale ja mam E 36 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mój gong nie informuje o pozostawionych światłach, czyli były różne gongi, czy coś innego jest za to odpowiedzialne?

 

gongi są takie same tylko różne wersje wyposażenia zależne od rocznika -

jeżeli nie masz ostrzeżenia o właczonych światłach - możesz zrobić to w ciągu pół godzinki .... potrzebujesz tylko okrągłego konektorka i 0.5 m kabelka ....

- wyciągasz włącznik świateł - rozpinasz od wtyczki - ściągasz izolację z kabelka , odizolowany drucik wkładasz do drugiego otworu od dołu w lewym rzędzie wtyczki dociskasz włącznik -( nic na chama bo to na razie podł. prowizoryczne ) kabelek puszczasz przez otwór włącznika tak żeby wyszedł na dole - ściągasz izolację z końcówki ,

kabelkiem dociskasz do 2lub 3 pinu w górnym rzędzie gonga / w dolnym masz wtyczkę - górny rząd jest wolny i ma 4 piny - 1- szy pin to + oznaczony , 2 i 3 to melodyjki / wyłącz zapłon i włącz światła - wyłącz zapłon na pozostawionych światłach - działa? wyłącz światłą - nie " gąga "

wąłacz światła , gagą -włacz zapłon - nie gąga .... zrobiłeś lepiej jak w fabryce :clap: - od twojej inwencji teraz zależy jak podłaczysz konektorek - pasuje ze starej wtyczki albo inny okrągły - do wtyczki też możesz się wlutować / do tego kabelka / - jak dotkniesz niechcący do + - może przejść bezpiecznik nr 3 albo 4 ? od świateł - nic innego się nie stanie .....

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No proszę . U mnie gong wydaje cały czas ten sam dźwięk.

 

Jego pracę zauważyłem gdy :

 

-Przekecam kluczyk w celu odpalenia auta

-Zostawię auto na światłach

-jadę z zaciągniętym ręcznym (hamulcem oczywiście)

-Spada temperatua poniżej 3`

-Za niski poziom oleju

-Otwarty bakażnik lub szyba bagażnika(kombi)

-oraz przy wszelkich funkcjach które ustalę komputerem (dystans lub max prędkość)

 

Przyjemna sprawa - przynajmniej można poczuć trochę USA w tym smutnym jak pizda państwie

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż USA ponieważ więcej spotkałem amerykańców z takim przyjemnym gongiem niż niemców

 

Niemieckie wozy kojarzyły mi się raczej z kompletną ciszą i szarością deski rozdzielkczej .

 

Sory jeśli komuś żle się to kojarzy i przeprasza jeśli kogoś uraziłem :modlitwa:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem gongu w mojej 7 e32 powodem był uszkodzony głośnik w gongu tam jest 80 ohm 0.5 W,zastąpiłem go głośnikiem

8 ohm a w szereg z nim dałem rezystor 30 ohm (bo taki głośnik 80 ohm trudno dostać) i jest ok. :) Koszt głośnika 2 zł :)

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.