Skocz do zawartości

[E38] Ile oleju powinien palić silnik 4,4 l?


max20003

Rekomendowane odpowiedzi

Zaletami gęstszych olejów są miedzy innymi zminimalizowanie luzów przy dosyć zużytym, lub wysilonym silniku, wyciszenie hydrauliki itp.

 

To wyciszenie hydrauliki to chyba teoria ;-) Bo z mojej praktyki wynika coś odwrotnego. Nie moglem dojść do ładu z gdakającymi popychaczami hydraulicznymi. Starzy mechanicy zalecali gęstszy olej. G**** pomogło. W końcu (ja desperat!) zalałem silnika syntetykiem 5W/40. I nastąpił cud. Orkiestra ucichła. To pozwoliło mi gładko i cicho dotrwać 20 tys. km do wymiany paska zębatego, połączonej z naprawą głowicy (wymiana popychaczy). Syntetyk został na stałe.

 

Wbrew pozorom takie rzadziutkie oleje są bardzo często przyczynami poważnych kłopotów z samochodami. Szczególnie gdy przejdziesz z gęstszego na syntetyk, a potem się dziwisz że z auta leje się jak [bAD].

 

Prawda. Dlatego lekkobieżny syntetyk 0W/40 dla starego BMW to już głęboka przesada!

 

LUDZIE!! Zmieńcie stereotypy o tych mineralnych i syntetycznych olejach. Tym producentom olejów właśnie o to chodzi, bo syntetyk jest 2x droższy a nic - naprawdę nic nie poprawia, poza pracą na zimnym.

 

Tylko nie zapominaj, że to właśnie zimne rozruchy katują silniki. I do tego wniosku nie doszły koncerny olejowe, ale firma Volvo.

 

Olej ma być dobrej firmy i najlpeiej rozlewany nie w Polsce, a potem tylko odpowiednie traktowanie auta i wszystko będzie OK.

 

Tu pełna zgoda 8) Styl jazdy bardziej decyduje o tempie zużycia silnika niż jakość oleju. A Castrol rozlewany u nas ma dramatycznie nierówną jakość.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.