Skocz do zawartości

DRL i US Standlight legalne?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Polsce chyba nie możesz jeździć na tak włączonch kierunkach...

Z tego co wiem, jak znajomy vana z USA sprowadzał to musiał przerabiać lampy, żeby kierunki się nie świeciły...

 

Efekt-super...Mi osobiście ten DRL bardziej podchodzi... :wink: tylko trochę takim badziewiem mi to zalatuje z ebaya...

 

http://cgi.ebay.de/US-Tagfahrlicht-fuer-BMW-E38-E39-E46-E53-X3-X5-Z4_W0QQitemZ260052650178QQihZ016QQcategoryZ40188QQrdZ1QQcmdZViewItem

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze wszystko zalezy od tego z jaka intensywnoscia sie one swieca...w wersjach US sa one bardzo intensywne co moze "tak mysle" wprowadzac w blad innych kierujacych o awari lub wykonanie manewru..ale jesli powiedzmy sie "lekko" swieca a przy wlaczaniu kierunku swieca sie wtedy intensywniej ...to powinno byc ok...ale moze sie myle i moze kiedy jak mialem takie u siebie mialem farta...przydaloby sie dowiedziec jak to jest..najlepiej jakby sie jakis z drogowki policjant wypowiedzial czy ktos inny madry.. :D :D

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kierunkami w BMW jest tak: Swieci sie lekko jako postojowka. Jak jest wlaczony kierunek, to sie mocno swieci (jak zawsze) i potem zupelnie gasnie (jak zawsze). Jak jest kierunek wylaczony, to zarowka zupelnie gasnie, i po sekundzie wraca jako postojowka. Nie jest tak jak w amerkanskich ze tylko mocniej sie swieci ale zupelnie nie gasnie. Co do tego cuda z eBay... nie wien czy wtedy tak sie dzieje. Jesli jest programowany LCM przez ASO lub mechanika ktoro to potrafi, to wtedy jest napewno jak powinno byc. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz o któej mówice mnie chodzi po głowie od kiedy mam BMW. W moich poprzednich samochodach ( Beretta i Camaro ) pomorańczowe postojówki były standardem. Przez 4 lata żaden policjant ani Mietek podczas przeglądu nie zanegował tych postojówek.

 

U siebie w E32 tez chciałem to zrobić - ale nie mam czasu poszukać i podjechać do jakiegoś sprytnego elektryka.

 

Tymczasowo wymianiłem postojówki W5W z białych na pomarańczowe. Efekt wizualny taki sam - tyle tylko że nie są one na "karańcach" samochodu (jak kierunki) tylko wewnątrz mijania.

 

Chętnie podsunę mojemu elekttrykowi gotowe rowiązania tych pomarańczowych postojówek tylko najlepiej na żarówkach 1-włóknowych tak aby nie kombinować z przerabianiem gniazd kierunków.

 

Te "kanadyjskie" długie na 1/2 mnie osobiście nie intersują - tylko pomarańczowe postojówki.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz w New Jersey to za bardzo chyba możesz wpływać na oświetlenie wozu z przodu. No chyba że znów w USA policja nie pilnuje tego pilnie.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem prawa uzywanie kierunkowskazów jako swiateł poazycyjnych nie jest zabronione. Zabronione jez uzywanie swiatel, które mogą stanowić zagrozenie dla innych kierowców, więc pan Policjant może, ale nie musi, a własciwie nie powinien sie przyczepić do w/w oświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz... jak jeszcze mieszkalem w Kanadzie i mialem Jetta to tak samo robilem... odlaczylem kierunki jako postojowki i pozbylem sie "corner lights" na zderzaku.. a teraz robie na odwrot... :dance:

 

W beemce nie jest tak latwo, trzeba ingerowac w LCM-a lub stosowac polsrodki w postaci dodatkowych kabli ciagnietych od kierunkowskazow znajdujacych sie w blotnikach.

 

Kazdy chce byc "innym" w swoim regionie...

 

:mrgreen: ..... lub inaczej nie chce byc taki sam jak reszta. :twisted2:

 

 

Skoro mieszkasz w New Jersey to za bardzo chyba możesz wpływać na oświetlenie wozu z przodu. No chyba że znów w USA policja nie pilnuje tego pilnie.

 

Pilnuja, pilnuja. W wielu jednak sytuacjach mozna sie wymigac od odpowiedzialnosci za nieprawidlowosci w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia tego co mam u siebie tymczasowo

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.3card.net/bmw/750il/2sw.JPG

http://www.3card.net/bmw/750il/2sw.JPG

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.3card.net/bmw/750il/1sw.JPG

http://www.3card.net/bmw/750il/1sw.JPG

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie się, ale jak dla mnie to kicz. Większość kombinuje zmieniając kierunki z pomarańczowych na białe po to żeby auto ładniej wyglądało-a teraz chcecie mieć jakieś pomarańczowe "lampki" z przodu. Białe kierunki świecące cały czas na pomarańczowo :shock: .

 

P.S Wasze auta, więc róbcie co chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...kup CB to nie będą się w ogóle koncentrować na Twoim aucie...

PS.

Nie wiem o którym zdjęciu mówisz-laski z ładnymi kierunkami :twisted2: czy o tym aucie do góry :dance:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MAM Z3 Z POSTOJOWYMI NIE W LAMPACH TYLKO W ZDEZAKU,ZEBY BYLO CIEKAWIEJ WYCIAGNALEM Z NICH ZAROWKI I WSTAWILEM LISTWY Z BIALYMI LED,.PRZY KAZDEJ KONTROLI NIE CZEPIAJA SIE TEGO.KONCETRUJA SIE NA PREDKOSCI.

 

Po pierwsze primo - nie krzycz.

 

Po drugie primo - jeżeli "kierunkowskazy są zamontowane na boku auta bądź na zdezaku są uznawane jako swiatła tak zwane "obrysówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś i wczoraj przylukałem w kilku BMW dokładnie te niby długie na 1/2 mocy i nawet całkem fajny efekt.

 

Tak samo sobie zrobie jak tylko dowiem sie jak .....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update.... no i traba w dol :cry:

Tlumaczyl mi mechanik BMW z Kanady ze programowanie obrysowek w kierunkach (standlicht) i DRL w dlugich sie robi w 10 minut max. Trzeba podlaczyc MODIC, wybrac pare opcji, wpisac pare kodow i jest git.

Ale w praktyce w europe jest nieco innaczej. Drapali sie po dupskach i w sumie nic wielkiego nie zrobili... tylko to ze moge miec wlaczone swiatla a jak samochod wylacze to swiatla tez gasna (mijania jaki i postojowki)... wielkie mi cos.. Powiedzialem to znajomemu w Kanadzie to sie zlapal za glowe.

E46 jedzie na serwis 1 grudnia w kanadzie, wiec poprosze zeby zobaczyli czy mozna jakies kody przeniesc albo zapisac i wstawic do innego samochodu. Jesli tak, to bym je dal kazdemu kto by je chcial. Jak nie, to wyjdzie na to ze zawracalem dupe na forum i nic wiecej.

Jak bede cos wiecej wiedzial to dam znac.... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update.... no i traba w dol :cry:

Tlumaczyl mi mechanik BMW z Kanady ze programowanie obrysowek w kierunkach (standlicht) i DRL w dlugich sie robi w 10 minut max. Trzeba podlaczyc MODIC, wybrac pare opcji, wpisac pare kodow i jest git.

Ale w praktyce w europe jest nieco innaczej. Drapali sie po dupskach i w sumie nic wielkiego nie zrobili... tylko to ze moge miec wlaczone swiatla a jak samochod wylacze to swiatla tez gasna (mijania jaki i postojowki)... wielkie mi cos.. Powiedzialem to znajomemu w Kanadzie to sie zlapal za glowe.

E46 jedzie na serwis 1 grudnia w kanadzie, wiec poprosze zeby zobaczyli czy mozna jakies kody przeniesc albo zapisac i wstawic do innego samochodu. Jesli tak, to bym je dal kazdemu kto by je chcial. Jak nie, to wyjdzie na to ze zawracalem dupe na forum i nic wiecej.

Jak bede cos wiecej wiedzial to dam znac.... :mad2:

 

 

 

ja sie oczywiscie pisze na kanadyjskie kody :mrgreen: jak bedziesz wiedzial cos wiecej daj znac

 

pozdro ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to będzie zbyt prozaiczne ale można by na krotko polaczyc kierunki z postojowymi tylko z odpowiednim rezystorem aby swiatko było na np. 50%.

 

Analogicznie postapic z dlugimi jako pozycyjnymi/postojowymi?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.