Skocz do zawartości

E60 Nie odpala brak pozycji skrzyni automatycznej


dawidekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów temat ten nie będzie prosty nabyłem e60 z uszkodzonym silnikiem ale odpalała i jeździła dokonałem wymiany silnika Auto stało przez trzy miesiące bez prądu był problem z pierwszym rozruchem akumulator wsadzony do auta był naładowany normalnie prostownikiem pomimo tego Auto nie włączało zapłonu i nie dało się go odpalić podjechaliśmy więc drugim samochodem i na kable bez problemu włączył się zapłon po czym odpaliliśmy samochód i ten problem pozostał Auto odpalało tylko I wyłącznie albo na kable od innego samochodu albo tylko do godziny po jego zgaszeniu inaczej przy próbie odpalenia nie włączał się zapłon i nawet nie próbował kręcić rozrusznikiem w ten sposób po pierwszym odpaleniu zrobiłem nim około 200 km skrzynia pracowała w porządku nic nie szarpało ale nie działa Tryb sport i nie dało się manualnie zmieniać biegów więc postanowiłem że sprawdzę kostkę od skrzyni niestety po tym jak ją wypiąłem i wpiąłem Auto przestało widzieć skrzynie komputer w ogóle jej nie widzi w modułach przez co rozruch jest kompletnie zablokowany

jako sprzęt diagnostyczny mam

Autocoma i Autela a na dniach będę miał iste proszę o jakieś porady czy ktoś miał coś podobnego i co mu pomogło się z tym uporać najpierw trzeba się pozbyć problemu skrzyni. Dodam ze akumulator jest okej podmienianie i nowe i dalej tak samo także źródło napięcia sprawne w załącznikach dołączam aktualne błędy 

wszytskie bezpieczniki sprawdzone

IMG_2790.jpeg

IMG_2789.jpeg

IMG_2788.jpeg

IMG_2787.jpeg

IMG_2786.jpeg

IMG_2785.jpeg

IMG_2784.jpeg

IMG_2783.jpeg

IMG_2782.jpeg

Edytowane przez dawidekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu sport to nie działał bo przerywają się kabelki przy lewarku, trzeba naprawić wiązkę. Co do odpinania kostki od skrzyni to rozumiem, że wypiąłeś tylko kostkę nie ściągałeś miski skrzyni?? Często dzieje się tak, że przy wymianie oleju w skrzyni i wymianie przelotki od złącza skrzyni (kostki elektrycznej) zdarza się tak, że zbyt płytko jest wciśnięta przelotka i później dzieją się cyrki z niekontaktem złącza i nie widzi skrzyni. W zależności co robiłeś sprawdziłbym najpierw poprawność zapięcia kostki elektrycznej skrzyni biegów ewentualnie sprawdzenia zamocowania przelotki od złącza skrzyni, ale do tego trzeba zrzucić miskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.