Skocz do zawartości

X3 F25 Opony zimowe/ całoroczne/ indeks nośności i wzmocnienie


irekbr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, skończyły mi się zimowe opony a sezon tuż, tuż. Mam pytanie bo nigdzie nie mogę uzyskać konkretnej odpowiedzi. Koła podstawowe na obu osiach - 225 60 17. Zastanawiam się nad zimówkami bądź oponami całorocznymi (wielosezonowe). Nie chcę opon typu "run flat". Powiedzcie proszę, czy mam wybierać:

1. opony wzmacniane XL czy niekoniecznie. Czy wzmocnienie jest wymagane przez producenta i czy konieczne do tego typu auta?

2. indeks nośności 99 starczy czy bardziej 103?

No i najważniejsze pytanie:

3. zimówki czy wielosezony? Jakie są wasze doświadczenie (głownie miasto ale raz na jakiś czas trasa a z warunkami bywa różnie).

biję się z myślami i nie umiem podjąć decyzji (letnie mam jeszcze na jakieś 2 sezony).

Z góry odpowiem dla tych co napiszą ... wielokrotnie temat poruszany...otóż nie! Chociażby czy XL czy nie. Poza tym technologia idzie do przodu.

Może jakieś konkretne propozycje producenta i modelu?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

lepiej XL - większa nośność czyli też wytrzymalsze.

Przy 4x taka sama opona mogą być bez RoF - ważne, żeby 4x taka sama opona bez żadnych kombinacji
 

Jak dla mnie dobra zimowa opona jest nie zastąpiona. Możliwe, że wielosezon da radę w 99% przypadków, ale nawet opony zimowe kupuje się dla tego 1% a nie pozostałych 99..

Wielosezon ok dla osób które 99% używają mniejsze auto w mieście i nie mają problemu wsiąść kilka dni w roku w komunikację publiczną..
X jest ciężki - szkoda ryzykować 

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.