Skocz do zawartości

F11 zbiornik płynu spryskiwaczy


MateuszSz1990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Na początku chciałbym się przywitać jako nowy członek forum. 

Powyższy temat dotyczy niedroznego układu spryskiwaczy. W zbiorniczka mojej nowej Fki znalazły się jakieś zabrudzenia, które powodują niskie ciśnienie w spryskach przedniej szyby. Po "dmuchnieciu" w rurkę (w stronę zbiorniczka) doprowadzająca płyn do dysz chwilowo cisnienie powraca do momentu ponownego zatkania co objawia się brakiem możliwości podania płynu na szybe. Najprawdopodniej jakoś filterek przy pompce lub sama pompka się zatyka. Pytanie brzmi: czy ktoś sir dobierał do zbiorniczka? Jak sie do niego dostać żeby go zdemontować i wyczyscic, ewentualnie wymienić pompkę... będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować prawe nadkole.
Zbiornik jest pod błotnikiem i dostęp do niego jest dość mizerny. 
Nie dmuchał bym w przewody. Skończy się na wymianie pompki.
Swoją drogą jak już to zaczniesz rozbierać to ją profilaktycznie wymień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał dodam że filterek jest pod pompką sam też ostatnio czyściłem bo nie było cisnienia.30 minut zabawy i po problemie a zbiornik jest od strony pasażera dodam i tam masz 3 pompki 2 z przodu jedna z tylu, z przodu jest do szyby a druga do reflektorów znajdz sobie filmik na youtube.

Edytowane przez leluaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bbmw a niiby dlaczego nie można dmuchać? Widziałeś jak jest zrobiona pompka spryskiwaczy? Dmuchnięcie w węzyk nie powinno nawet delikatnie ruszyć pompki.

@MateuszSz1990 jest tam bardzo drobne sitko przed pompką i lubi  zapchać się takim przeźroczystym szlamem z plynu no i trzeba  raz na jakiś czas to wyczyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ten szlam to najczęściej się robi jak się miesza różne płyny różnej jakości albo letni z zimowym.

Ja przesiadłem się na zimowy na cały rok i nic się nie zapycha, ewentualnie na lato bardziej rozcieńczony wodą, ale w lecie to i tak bardzo mało się spryskiwaczy używa. 
Spryskiwacze reflektorów sobie wyłączyłem, wolę ręcznie szmatką je sobie dokładnie od czasu do czasu umyć niż tymi spryskiwaczami.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, comeasyouare napisał(a):

Dodam że ten szlam to najczęściej się robi jak się miesza różne płyny różnej jakości albo letni z zimowym.

Ja przesiadłem się na zimowy na cały rok i nic się nie zapycha, ewentualnie na lato bardziej rozcieńczony wodą, ale w lecie to i tak bardzo mało się spryskiwaczy używa. 
Spryskiwacze reflektorów sobie wyłączyłem, wolę ręcznie szmatką je sobie dokładnie od czasu do czasu umyć niż tymi spryskiwaczami.

dokładnie też miałem szlam i nie było ciśnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.