Skocz do zawartości

520d - brak mocy przy pełnym wciśnięciu pedału gazu przy starcie od 0km/h, turbo dziura


bobers23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od czasu zakupu samochodu (520d xDrive, F10, 2015, 112 tys. przebiegu,B47 jedna turbina) zmagam się z pewnym problemem.

Mianowicie przy pełnym wciśnięciu pedału gazu przy starcie od 0km/h auto jakby nie chciało jechać. Dopiero przy około 1800 obrotów jest mocne wgniecenie w fotel i skok na 400Nm na sportowych wyświetlaczach.

Na początku myślałem że to problem z dwoma błędami od czujnika spalin i ciśnienia doładowania EGR. Wymieniłem czujniki, jeżdżę już miesiąc bez błędów, ale problem z turbo dziurą nadal pozostał.

Na anglojęzycznym forum znalazłem identyczny problem, ale użytkownik nie podzielił się rozwiązaniem.

Jest to mój pierwszy diesel w życiu i nie wiem czy taka jest jego charakterystyka?

Problem występuje tylko na 1 biegu. Najbardziej drażniące jest to jak skręcam od razu po dodaniu gazu, to ryzykuje utratą przyczepności z tyłu na mokrej nawierzchni.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam

 

Załączam linki:

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1924341

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Użytkownik525xd napisał(a):

Z jednym turbo to chyba tak to właśnie jest ze doładowanie jest w wyższych zakresach właśnie od ok 1800

O jezus chrystus... 
Czyli nie mam nic zatkane w dpf, ani turbina nie jest do wymiany?
Wiesz może czy mogę sobie porównać jakieś wartości na żywo żeby określić np. stan turbo albo dpf?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Randall napisał(a):

A to nie jest ogranicznik momentu w skrzyni przy pełnym bucie? 

Ty też masz 520d widzę. Nie znam się kompletnie, poszukam jakiś informacji na ten temat.

Jest jakiś sposób aby ograniczyć ten "ogranicznik"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.