Skocz do zawartości

E46 1.9 Benzyna + Gaz 98r . Przegrzewanie się .


dominikMarzec13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od nie dawna jestem posiadaczem tak zwanego gruza na zimę . E46 1.9 Benzyna + Gaz 98r .

Ostatnio podczas stania w korku rozwaliło mi wąż który idzie do nagrzewnicy , pewnie z starości . Wymieniłem go , odpowietrzyłem i wlałem nowy płyn . Od tamtego czasu samochód zaczął się przegrzewać , potem rozwaliło mi ( odstęp 2dni ) trójnik z wodą też wymieniłem i zalałem nowy płyn . Samochód nadal się przegrzewa , temperatura na wskazówce dochodzi do czerwonego pola . Zauważyłem że jeżeli włączę nawiew na full i ogrzewanie to spada temperatura idealnie do połowy wskaźnika i tam się utrzymuje , jeżli tylko wyłączę ogrzewanie temperatura znów wzrasta . Przegrzewa się na postoju i podczas jazdy , na gazie i na benzynie , włączone ogrzewanie pomaga tu i tu . Co to znaczy ? Myślałem żeby teraz wymienić termostat to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2024 o 23:49, Krzyś111685053072 napisał(a):

A jak się silnik nagrzeje to chlodnica jest gorąca czy zimna? Może termostat zacięty na zamkniętym.

Sprawdzę to i wymienię termostat na wszelki wypadek , widzę że wszystkie jakie można kupić mają otwarcie na 105stopniach to norma tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, w tym silniku to standard. Chyba, że jest wersja na ciepłe kraje to będzie z niższą temperaturą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.