Skocz do zawartości

Jak usunąć programowo sondę NOXw BMW E90?


BMW_pol789

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI I nie zalecam tego robić.. 

 

 

Ps: nie ma takiej możliwości napisane jest w kontekście, że nie działa to jak należy, jak np w grupie VAG.. oczywiście możliwość jest, zamaskować i wyłączyć kontrole błędów można z wszystkiego.. tylko skutek będzie opłakany. Prędzej, czy później. 

Edytowane przez lukaszewski

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W jaki sposób robi się to? Poprzez usunięcie błędu z DTC? W takim razie dlaczego 99 procent tych ludzi przyjezdza do mnie prędzej czy później na wgranie ori softu? Odpowiem

 

Komunikaty o błędach się nie pojawiają, ale problem nadal występuje. Co więcej – takie maskowanie problemu sprawia, że prawdziwe rozwiązanie (i znalezienie prawdziwego problemu) w przyszłości staje się niemal niemożliwe.

 

Jak działa silnik po takich „ulepszeniach”?

Jeśli układ NOx jest wyłączony za pomocą NCS (lub w inny sposób), silnik nie używa ani trybu Stratified charge, ani Homogenous poor. Silnik nadal pracuje tylko w trybie Homogenous. Jak wiadomo, jest to tryb awaryjny dla silników serii N43/N53. Oczywiste – wzrasta zużycie paliwa.

Jeśli nie jest używany układ ładowania warstwowego, silnik nie wykonuje wielu adaptacji, wiele pomiarów nie jest wykonywanych. Na przykład DME nie może zmierzyć nieszczelności wtryskiwaczy na biegu jałowym, nie tworzy LTFT. Silnik nie wyrównuje osiągów silnika na biegu jałowym, nie działa również wyrównanie osiągów cylindrów przy średnim obciążeniu.

DME wykorzystuje 5–10% pełnej funkcjonalności.

Wcześniej lub później, z powodu niewykonanych adaptacji, pojawią się komunikaty o błędach dotyczących regulacji paliwa, regulacji sondy Lambda, wypadania zapłonów itp. W tym momencie właściciel samochodu zaczyna wymieniać sondy Lambda, wtryskiwacze, HPFP – wszystko bez powodzenia.

Nawet problemy, jakby nie związane z silnikiem, się pojawiają – automatyczna skrzynia biegów przełącza się z trzaskiem, zmieniają się obroty biegu jałowego silnika, przy zmianie obciążenia silnika (włączanie/wyłączanie odbiorników elektrycznych, klimatyzacji, kręcenie kierownicą), załączanie klimatyzacji następuje z trzaskiem itp.

Wszystkie problemy są identyczne jak te, które pojawiają się, gdy uszkodzony jest układ NOx.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, jak w przypadku prostej usterki układu NOx. Jeśli w przypadku usterki układu NOx wystarczy go tylko uporządkować, a silnik odzyska swoją wydajność, to w sytuacji po „wykonaniu” takich „specjalistów” sytuacja jest bardzo żałosna. Najpierw trzeba przywrócić kodowanie fabryczne, a może to być skomplikowane zadanie, jeśli mapa komunikatów błędów została „wyczyszczona”, zmiany zostały wykonane nieznanym oprogramowaniem itp. Oczywiście przywrócenie oprogramowania kosztuje czas i pieniądze. I, co oczywiste, po przywróceniu oprogramowania, trzeba również przywrócić układ NOx. I zazwyczaj – marnuje się dużo pieniędzy, wymieniając piasty, które w rzeczywistości są w idealnym stanie.

 

Silnik serii N43/N53 w żadnym wypadku nie może pracować bez układu NOx. „Odłączenie” układu NOx w jakikolwiek sposób jest najkrótszą drogą do ogromnych problemów w najbliższej lub dalszej przyszłości. Bimmerprofs nie sugerują stosowania takiego rozwiązania „upgrade”. Ta sama sugestia dotyczy odłączenia EGR, sond sterujących i innych modyfikacji.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widziałem auta z 'wyłączonym ' nox, które generowały kilkadziesiąt koni mniej na hamowni, bo adaptacje były totalnie rozjechane, asynchronizacja praca cylindrów, wypadania zaplonow itp.. najgorsze, że potem takiego kastrata trudno jest przywrócić do porządku.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, lukaszewski napisał(a):

W jaki sposób robi się to? Poprzez usunięcie błędu z DTC? W takim razie dlaczego 99 procent tych ludzi przyjezdza do mnie prędzej czy później na wgranie ori softu? Odpowiem

 

Komunikaty o błędach się nie pojawiają, ale problem nadal występuje. Co więcej – takie maskowanie problemu sprawia, że prawdziwe rozwiązanie (i znalezienie prawdziwego problemu) w przyszłości staje się niemal niemożliwe.

 

Jak działa silnik po takich „ulepszeniach”?

Jeśli układ NOx jest wyłączony za pomocą NCS (lub w inny sposób), silnik nie używa ani trybu Stratified charge, ani Homogenous poor. Silnik nadal pracuje tylko w trybie Homogenous. Jak wiadomo, jest to tryb awaryjny dla silników serii N43/N53. Oczywiste – wzrasta zużycie paliwa.

Jeśli nie jest używany układ ładowania warstwowego, silnik nie wykonuje wielu adaptacji, wiele pomiarów nie jest wykonywanych. Na przykład DME nie może zmierzyć nieszczelności wtryskiwaczy na biegu jałowym, nie tworzy LTFT. Silnik nie wyrównuje osiągów silnika na biegu jałowym, nie działa również wyrównanie osiągów cylindrów przy średnim obciążeniu.

DME wykorzystuje 5–10% pełnej funkcjonalności.

Wcześniej lub później, z powodu niewykonanych adaptacji, pojawią się komunikaty o błędach dotyczących regulacji paliwa, regulacji sondy Lambda, wypadania zapłonów itp. W tym momencie właściciel samochodu zaczyna wymieniać sondy Lambda, wtryskiwacze, HPFP – wszystko bez powodzenia.

Nawet problemy, jakby nie związane z silnikiem, się pojawiają – automatyczna skrzynia biegów przełącza się z trzaskiem, zmieniają się obroty biegu jałowego silnika, przy zmianie obciążenia silnika (włączanie/wyłączanie odbiorników elektrycznych, klimatyzacji, kręcenie kierownicą), załączanie klimatyzacji następuje z trzaskiem itp.

Wszystkie problemy są identyczne jak te, które pojawiają się, gdy uszkodzony jest układ NOx.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, jak w przypadku prostej usterki układu NOx. Jeśli w przypadku usterki układu NOx wystarczy go tylko uporządkować, a silnik odzyska swoją wydajność, to w sytuacji po „wykonaniu” takich „specjalistów” sytuacja jest bardzo żałosna. Najpierw trzeba przywrócić kodowanie fabryczne, a może to być skomplikowane zadanie, jeśli mapa komunikatów błędów została „wyczyszczona”, zmiany zostały wykonane nieznanym oprogramowaniem itp. Oczywiście przywrócenie oprogramowania kosztuje czas i pieniądze. I, co oczywiste, po przywróceniu oprogramowania, trzeba również przywrócić układ NOx. I zazwyczaj – marnuje się dużo pieniędzy, wymieniając piasty, które w rzeczywistości są w idealnym stanie.

 

Silnik serii N43/N53 w żadnym wypadku nie może pracować bez układu NOx. „Odłączenie” układu NOx w jakikolwiek sposób jest najkrótszą drogą do ogromnych problemów w najbliższej lub dalszej przyszłości. Bimmerprofs nie sugerują stosowania takiego rozwiązania „upgrade”. Ta sama sugestia dotyczy odłączenia EGR, sond sterujących i innych modyfikacji.

Ty pisales czy cytujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca jak bumerang. W tym silniku nie można usuwać sondy Nox. Trzeba zrobić wszystko co możliwe żeby układ NOX pracował poprawnie. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jest Noxem. Kolega Łukaszewski wyłożył szczegóły nt skutków takiej „naprawy”. Proponowanie takiego rozwiązania przez mechaników wskazuje na brak wiedzy albo skrajna nieodpowiedzialność. Nie usuwaj sondy NOX, usuń z pola widzenia „ mechanika” który Ci to proponuje, zanim nie „ naprawi” Ci samochodu … nieodwracalnie.

 Może na początku należałoby zapytać - co jest celem naprawy - poprawnie funkcjonujący silnik czy brak wyswitlanych błędów związanych z NOX. Jeśli to drugie to wystarczy że silnik będzie pracował tylko w trybie homogenicznym, a wtedy błędy związane z trybem uwarstwionym się nie pojawią. Czyli wystarczy zepsuć silnik tak aby wyglądał na naprawiony…

Edytowane przez VagaBim
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytam bo mam pare sztuk z noxoff i egroff, nie bledy maskowane, pro przez tunera zrobione i auta chodza poprawnie, we wszystkich trybach i nie ma z nimi zadnego problemu. Problem jest tego typu, n43 to stary chrup, ludzi nie stac na noxem, nowego egr itp, szukaja aby zrobic to taniej. Nie interesuja mnie wstawki z Beemer proofs i ich tlumaczenia. Musza tak pisac, to ich produkt. Interesuja mnie tylko odpowiedzi ludzi, ktorzy zrobili noxoff i maja problemy. Jesli tak, to jakie. Wiem jak to powinno wygladac, wiec bez rad typu tak musi byc. Tamta wstawka jest bzdurna, moze jak ktos maskuje bledy a nie robi noxoff. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie może z usuniętym nox pracować poprawnie w 3 trybach... @kkx5 skad jestes? Podjade chetnie zobaczyć te poprawnie pracujace auta

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja robiłem nox off 7 lat temu i miałem problemy... @kkx5

 

Zbierał tylko część adaptacji, nie tworzył indywidualnych adaptacji dla cylindrów chociażby, egt kosmiczne- pod 600-700 st w trybie standardowej jazdy, wszystko zastane i zapieczone

Edytowane przez lukaszewski

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, lukaszewski napisał(a):

Nie może z usuniętym nox pracować poprawnie w 3 trybach... @kkx5 skad jestes? Podjade chetnie zobaczyć te poprawnie pracujace auta

Pomorskie. Sluchaj, nie podlaczasz kompa, odpalasz, jedziesz, wlasciciel nie lata z lapkiem, chodzi dobrze, zaplony nie wypadaja, jedzie prawidlowo. Co kogo interesuje ze jakies adapatacje sie nie tworza..? Mowie o zwyklym smiertelniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, lukaszewski napisał(a):

Ja robiłem nox off 7 lat temu i miałem problemy... @kkx5

 

Zbierał tylko część adaptacji, nie tworzył indywidualnych adaptacji dla cylindrów chociażby, egt kosmiczne- pod 600-700 st w trybie standardowej jazdy, wszystko zastane i zapieczone

O to mi chodzilo. Dziekuje. Bede sprawdzal. Zobacze jak egt jak kiedys wpadna na olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
9 minut temu, kkx5 napisał(a):

Pomorskie. Sluchaj, nie podlaczasz kompa, odpalasz, jedziesz, wlasciciel nie lata z lapkiem, chodzi dobrze, zaplony nie wypadaja, jedzie prawidlowo. Co kogo interesuje ze jakies adapatacje sie nie tworza..? Mowie o zwyklym smiertelniku. 

Skąd wiesz w takim razie czy chodzi w 3 trybach? Nie ma szans, żeby łapał uwarstwiony bez danych z NOX

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie widze takiej potrzeby. Mam warsztat, mam wiedze, nie interesuje mnie inpa, adaptacje dlugie krotkie i podlaczanie. Napisze raz jeszcze, to sa stare auta, noxem jest problematyczny, sam o tym wiesz, zaden "normalny" uzytkownik nie bedzie latal z laptopem do auta 17to letniego i sprawdzal czy mu sie cos tam tworzy. Wywalasz, jezdzisz. Jak na razie wstawiles o egt, sprawdze. Co jeszcze? Powtarzam, wiem jak powinno byc, nie uwazam siebie za znawce, pytam bo nie mam w tych autach, po kastracji, zadnych problemow. 

  • ??? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@kkx5 coś czuję, że się niestety nie dogadamy, jak nie chcesz dać nawet podłączyć albo podesłać screenów z rzekomej poprawnej pracy takiego auta to nie chce mi sie nawet dalej ciagnac tej dyskusji 😞 mimo wszystko pozdrawiam serdecznie 

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@kkx5 jest napisane w moim przydługim poście co się dzieje. U mnie było to samo, drgania i wypadania zaplonow mimo, że wszystko było sprawne..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeciez napisalem wyraznie, to nie sa moje auta, auta klientow wiec nie mam do nich dostepu, jak bede mial mozliwosc, sprawdze czy cos sie dzieje, jedno jezdzi 2lata, nikt nie zglasza problemow, moze chodza w jednym trybie, moze pala wiecej, kto wie, ale chodza.. Co innego mam napisac? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodam. Uwazam kolege Lukaszewski za absolutne guru w silnikach n43/n53, czesto odsylalem klientow do Ciebie, wiec na pewno sprawdze jak bede mial mozliwosc i dam znac. Nie prowadze polemiki, absolutnie nie, taki mamy rynek a auta sa za stare na wydawanie tysiecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.