Skocz do zawartości

BMW 330i G20 2021


Mateuusz11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sprowadziłem z USA do Polski 330i G20. Czeka mnie konwersja tego samochodu. Z czym będę musiał się zmierzyć jeśli chodzi o adaptację auta na Polskie drogi ? Chodzi mi o lampy, zmianę języka oprogramowania, radio itd. Jestem nowy w temacie i jedyne co wiem to że taki zabieg trzeba będzie zrobić, z tego co słyszałem to po kodowaniu samochodu mogą być problemy z akacjami serwisowymi w ASO. Jeśli chodzi o lampy to wiąże się to z ich całkowitą wymianą czy przekładka żarówki wystarczy ? Licznik w milach i interfejs po angielsku to kwestia zmiany tego w ustawieniach samochodu czy jednak trzeba udać się z tym do magika, który to przekoduje ? Jakie są Wasz doświadczenie z takim tematem adaptacji na Polskę, wiążą się z tym jakieś trudności lub niewiadomo jakie duże koszta ? Czy podając nr VIN do ASO są w stanie sprawdzić książkę serwisową tego samochodu i jego ewentualną historię napraw, serwisów itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zeby zrobić to porządnie, koszta są olbrzymie.

 

Wymiana reflektorów,

Wymiana lamp tylnych

Kodowanie radia + licencje FSC na mapy i inne

Programowanie lub zmiana licznika - w zalezności od wyposażenia.

Kodowanie pozostałych modułów

Jesli jest UGDO to wymiana na czestotliwosci UE


Poza tym US ma dwuładunkową poduszkę powietrzną itp itd.

 

Sam tego nie zrobisz, chociażby ze względu na licencje FSC.

 

Koszta? Większośc mnie wyśmieje, bo ... większość to będzie rozklejać lampy itp, nie patrząc na homologacje lampy, albo częściowo tylko zrobi, czy wywierci dziurę na przycisk do tylnych przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 4.09.2024 o 11:38, maciej_cie napisał(a):

Napisz na FB do Mobile Coders, oni sporo adaptacji zrobili i w mojej ocenie robią to porządnie.

 

Patrzac na realizacje - nie robią tego w 100% tak jak powinni, ale moze takie byly oczekiwania klientow, bo realne koszta by zabiły sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.