Skocz do zawartości

Nowy soft 07/2024.30


neokrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś instalował już tą aktualizację?  Czytając opis jest tam parę interesujących zmian i poprawek.  Trochę kusi ale mam obawy. Jedna sprawa to bedę musial jeszcze raz pewnie zakodować "sport individual" na starcie, ale martwi mnie czy przypadkiem ta aktualizacja nie włączy ISA (Inteligent Speed Assistant) i razem z nim irytujących dzwięków przy przekroczeniu prędkości tudzież  wylaczaniu tego za każdym razem. 😢

Pytanie kieruje to osób mających samochody z końca 2023 i początku 2024, którzy nie maja ISA i zrobili aktualizację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zauważyłem poważny błąd, który pojawił się po aktualizacji. Miałem włączony aktywny tempomat i na head-upie  wyświetlała się ustawiona prędkość (na zielono), ale samochód nie dostosowywał prędkości. Po wciśnięciu resume była informacja, żeby najpierw aktywować tempomat i faktycznie okazało się, że tempomat był wyłączony. Teraz nie jestem pewny czy się sam wyłączył, czy może ja go przypadkowo wyłączyłem, a samochód nie zaktualizował widoku na wyświetlaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomeks64 napisał(a):

Ja mam samochód świeższy, z 11 lipca, odebrany wczoraj, zainstalowałem aktualizację i nic się nie zmienilo, Setem nadal można wyłączyć ostrzeżenia. 

Rozumiem, tylko że ja jestem jeszcze tym szczęściarzem że nie jest to u mnie aktywne i nie muszę tego wyłączać Setem za każdym uruchomieniem, a obawiam się że ta aktualizacja może to zmienić, stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, neokrk napisał(a):

Rozumiem, tylko że ja jestem jeszcze tym szczęściarzem że nie jest to u mnie aktywne i nie muszę tego wyłączać Setem za każdym uruchomieniem, a obawiam się że ta aktualizacja może to zmienić, stąd moje pytanie

Podbijam temat, czy ktoś ma auto LCI wyprodukowane w 2023  i robił ten update? Jak tak to czy pojawiły się alerty o przekroczeniu prędkości? Coś jeszcze może zauważyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, macste napisał(a):

Podbijam temat, czy ktoś ma auto LCI wyprodukowane w 2023  i robił ten update? Jak tak to czy pojawiły się alerty o przekroczeniu prędkości? Coś jeszcze może zauważyliście?

Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy LCI1 z 2022 i 2023, ale u mnie żadne dodatkowe ostrzeżenia się nie pojawiły po aktualizacji. Nie zauważyłem żadnych zmian, poza tym problemem z tempomatem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, knrdk napisał(a):

 

Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy LCI1 z 2022 i 2023, ale u mnie żadne dodatkowe ostrzeżenia się nie pojawiły po aktualizacji. Nie zauważyłem żadnych zmian, poza tym problemem z tempomatem.

Właśnie to jest ta różnica 😁że niektóre samochody z końca 2023 mają ISA włączone ... i tylko Setem wyłączysz ale trzeba to robic za każdym razem przy uruchamianiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, macste napisał(a):

Podbijam temat, czy ktoś ma auto LCI wyprodukowane w 2023  i robił ten update? Jak tak to czy pojawiły się alerty o przekroczeniu prędkości? Coś jeszcze może zauważyliście?

Ja puściłem w G30 nic się nie zmieniło 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda, że "powinno" być bezpiecznie. Resztę się dowiemy po update... z drugiej strony każdy następny update raczej będzie miał to co teraz ++. Ja zainstaluję ...  zaraz po koledze neokrk 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, macste napisał(a):

No to wygląda, że "powinno" być bezpiecznie. Resztę się dowiemy po update... z drugiej strony każdy następny update raczej będzie miał to co teraz ++. Ja zainstaluję ...  zaraz po koledze neokrk 😀

ehhh @macste 😜 puściłem update ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zapuszczę ale po weekendzie. Teraz używam inne auto spod znaku vw ale w razie co napisz co zaobserwowałeś 😀

Z innego źródła wiem, że auta z 2023 nie widzą tych zmian w szczególności ostrzeżeń przed przekroczeniem prędkości. Póki co parę jednoznacznych odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję teraz?

Czasem OTA przestaje działać i pomaga tylko ręczne wgranie (ale nie wiem czy jest to w prosty sposób możliwe poza ASO).

Poza tym dla starszych wersji iDrive nowy soft może poprawiać tylko jakieś błędy - nie ma żadnych nowych funkcjonalności.

 

Poza tym nowy soft usuwa zmiany w kodowaniu, więc nie ma co za nim płakać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, komoornik napisał(a):

A jaką masz wersję teraz?

Czasem OTA przestaje działać i pomaga tylko ręczne wgranie (ale nie wiem czy jest to w prosty sposób możliwe poza ASO).

Poza tym dla starszych wersji iDrive nowy soft może poprawiać tylko jakieś błędy - nie ma żadnych nowych funkcjonalności.

 

Poza tym nowy soft usuwa zmiany w kodowaniu, więc nie ma co za nim płakać 😅

tak, usuwa zmiany w kodowaniu, jednak co najważniejsze nie wprowadza ISA i potrzeby wyłączania Set'em - fyi @macste - przetestowane 😊 tak że możesz już bezpiecznie zrobić update.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komoornik napisał(a):

A jaką masz wersję teraz?

Czasem OTA przestaje działać i pomaga tylko ręczne wgranie (ale nie wiem czy jest to w prosty sposób możliwe poza ASO).

Poza tym dla starszych wersji iDrive nowy soft może poprawiać tylko jakieś błędy - nie ma żadnych nowych funkcjonalności.

 

Poza tym nowy soft usuwa zmiany w kodowaniu, więc nie ma co za nim płakać 😅

Wersja 07/2022.58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neokrk napisał(a):

tak, usuwa zmiany w kodowaniu, jednak co najważniejsze nie wprowadza ISA i potrzeby wyłączania Set'em - fyi @macste - przetestowane 😊 tak że możesz już bezpiecznie zrobić update.

Dzięki, liczyłem na Ciebie 😀 na poważnie już mam ściągnięte na tel. w weekend i jutro dosiadam bunię po 6dniowej rozłące i trasa... teraz śmigałem 1.5TSI, który uczy pokory na drodze...

Nakarmię ją dodatkowo 98ką, może nowy firmware szybciej się zaktualizuje 🙃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.