Skocz do zawartości

G01 M40i check engine, kody błędów prośba o diagnozę z wyceną


Heroes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW X3 G01 M40i sprowadzone z USA i została wykonana konwersja i po niej podano pojawiły się 2 błędy, które powodują świecenie się check engine. Byłem u mechanika i mi powiedział, że ta usterka to jakaś wada fabryczna i można z tym jeździć. Postanowiłem zakupić sobie OBD2 i samemu sprawdzić co to jest:
image.thumb.png.2c8547ea8f1a30e65dd252566ae1dc43.png

i tutaj moje pytanie czy rzeczywiście można z tym jeździć No i ile wtulanie kosztowała by takowa naprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Są problemy z pracą górnych i dolnych żaluzji. Trzeba sprawdzić połączenia elektryczne i sam mechanizm czy się nie zacina. Mogą być też zużyte silniki napędów.

Tam nie ma wielkiej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Blokują ci się te klapy na grilu i na dole, na inercoolerze. W ameryce są one objęte akcją serwisową, ale w Europoe już nie. Poza tym w ASO dość słabo podchodzą do aut z USA i akcji serwisowych. 

Na pewno nie jest to wina konwersji. Prędzej jeżeli było pierdyknięte z przodu, to tak jak wyżej Kruk napisał wina klap lub wiązek. Oczywiście może być to wina po prostu ich uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 godzin temu, Heroes napisał(a):

Dzięki za odpowiedzi, a tak mniej więcej jaki to byłby koszt naprawy tego ?

Zależy co jest przyczyną, diagnozuj dokładnie i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wredna usterka, u siebie wymieniłem oba silniki (dolny i górny - nie pomogo) dopiero zakup nowej dolnej żaluzji rozwiązał problem (u ciebie może blokować się np. górna)

Nowe żaluzje sprzedawane są razem z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 24.08.2024 o 17:44, Kruk napisał(a):

Zależy co jest przyczyną, diagnozuj dokładnie i będzie wiadomo.

Najczęściej pomaga sama wymiana silnika, a są dostępne na portalach. Warunek, że nie były uszkodzone żaluzje mechanicznie.

Jak rozpoznać uszkodzony napęd, trzeba go wymontować i potrząsnąć nim, jeśli będziesz słyszał głośne stuki to silni do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.