Skocz do zawartości

Lakier G81


Lewczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie ładnie wyglądać. I do brudu dużo lepiej... Ciekaw jestem Twoich odczuć pomiędzy F30 i G20 z R6... myślę że F30 musi fajnie jeździć bo sporo lżejszy...

Skąd jesteś? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2024 o 08:02, macste napisał(a):

Ja tym razem poszedłem o krok do przodu PPF full front plus parę dodatkowych elementów jak słupki B w piano black i środek, reszta ceramika... zobaczymy. Moich dwóch kolegów miało full PPF i byli bardzo zadowoleni, widywałem te auta. Fakt, że bardzo dbali ale po paru latach jak nowe...

Ja zrobiłem podobnie, PPF full front plus kilka dodatkowych elementów i środka i ceramika na całość. W sobotę wróciłem z Chorwacji i naszło mnie takie przemyślenie. Jeśli w przyszłości kupię SUV-a i będę planował wycieczki podczas wakacji po szutrowych, ciasnych drogach, zarośniętych krzakami, żeby dotrzeć do dzikich plaż, tak jak to robiłem teraz i w poprzednich latach podczas wakacji, to będę mocno rozważał oklejenie całości. Jeździłem na maxa ostrożnie i poza kilkoma mikroryskami auto raczej nie ucierpiało. Natomiast widziałem mnóstwo aut z poobcieranymi całymi bokami, głównie od gałęzi. Ja staram się o auto dbać pedantycznie i mając PPF na całym aucie czułbym się dużo spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I panele plastikowe po bokach jak w Citroen Kaktus 😀 Na poważnie PPF powinien tu dużo pomóc, w szczegółach odpowiesz sobie sam jaka różnica PPF vs ceramika. Ja też...

Nie mam doświadczenia sam z PPF ale jestem ciekawy. Koledzy, którzy mieli wcześniej full front mają teraz całość. Polecają...

Pierwotnie byłem sceptyczny ale po opiniach kolegów i wyglądzie ich aut po 2-3 latach przekonałem się.

Napiszę coś popartego doświadczeniem za 2-3 lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale koszt. No i sam wygląd. Ja jednak pozostanę przy swojej opcji. Auto ma mieć sznyty po jeździe, jak zawodnik blizny...😀

Doszedłem do wniosku, że jak będę się pozbywał auta to nowy nabywca będzie miał w pompie czy była folia czy nie. Jak zostawię sobie, to na część elementów mogę położyć drugi lakier i też będzie ładnie, a koszt raczej mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak ktoś chce zachować dużo lepszy stan lakieru po latach, na co dzień auto czystsze, bardziej błyszczące, łatwiejsze mycie to co najmniej ceramika. Jak ktoś dużo lata po autostradach to conajmniej full front i nie będzie tyle odprysków i rys. 

Jak mała być "sznyty" absolutnie nic z powyższego. Koszt malowania frontu z maską w b.dobrym zakładzie to pewnie max. 4kpln. Koszt ceramiki z full front w dobrym zakładzie to ok. 10kpln.

Każdy ma swoje racje i decyzje, nie ma jednej najlepszej. Dla pedanta co najmniej ceramika, jak dużo szybkich autostrad dobrze mieć full front. Ja kupiłem auto, które zostanie u mnie dłużej niż auto "firmowe" i lubię jak wygląda ładnie więc taka a nie inna decyzja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, macste napisał(a):

Po prostu jak ktoś chce zachować dużo lepszy stan lakieru po latach, na co dzień auto czystsze, bardziej błyszczące, łatwiejsze mycie to co najmniej ceramika.

 Nie ma się co oszukiwać, że ceramika pomoże uniknąć jakichkolwiek rys, to nie ten poziom. No chyba, że zaliczamy rysy powstałe przy myciu, bo przy cermice mycie jest nieco łatwiejesze. Nieco. Nie przeceniajmy ceramiki.

23 godziny temu, macste napisał(a):

Koszt malowania frontu z maską w b.dobrym zakładzie to pewnie max. 4kpln. Koszt ceramiki z full front w dobrym zakładzie to ok. 10kpln.'

Ja mam do pomalowania tylny zderzak, bo zaliczyłem drobną obcierkę, to ostatnio usłyszałem cenę 3000 netto 😄 W ASO życzą sobie 2500 netto.

Za full front i ceramikę cena dokładnie waha się w okolicach 10 tys. Za całe auto to już trzeba liczyć w granicach 15-20 tys. Czy to dużo przy aucie wartym ponad 300 tys? Na pewno nie mało, każdy sam musi sobie odpowiedzieć jak bardzo zależy mu na zachowaniu oryginalnego stanu auta i w jaki sposób będzie je eksploatował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marcinZG napisał(a):

 Nie ma się co oszukiwać, że ceramika pomoże uniknąć jakichkolwiek rys, to nie ten poziom. No chyba, że zaliczamy rysy powstałe przy myciu, bo przy cermice mycie jest nieco łatwiejesze. Nieco. Nie przeceniajmy ceramiki.

Ja mam do pomalowania tylny zderzak, bo zaliczyłem drobną obcierkę, to ostatnio usłyszałem cenę 3000 netto 😄 W ASO życzą sobie 2500 netto.

Za full front i ceramikę cena dokładnie waha się w okolicach 10 tys. Za całe auto to już trzeba liczyć w granicach 15-20 tys. Czy to dużo przy aucie wartym ponad 300 tys? Na pewno nie mało, każdy sam musi sobie odpowiedzieć jak bardzo zależy mu na zachowaniu oryginalnego stanu auta i w jaki sposób będzie je eksploatował.

Ja planuje zrobić folie full front ze względu na częste jazdy po autostradach. W każdym samochodzie uszkodzenia warstwy lakieru ograniczają się głównie do odprysków na przednim zderzaku, masce oraz czasem lusterkach, więc chciałbym zabezpieczyć te miejsca. Do tego folia w newralgiczne miejsca oraz na ekran, w wersji matowej nie palcującej się. Ceramiki u detailera robić raczej nie będę. Od lat kupuję roczną/dwuletnią powłokę ceramiczną do samodzielnego montażu, po umyciu samochodu. Co rok odnawiam we własnym zakresie i sprawdza się to całkiem nieźle pod względem jakości, a koszt znikomy. Tak samo nie korzystam z usług studia detailingowego. Czas jaki potrzebuje aby się tam umówić, zawieść samochód odebrać po prostu przeznaczam na mycie samochodu. A mając porządną pianownicę, myjkę ciśnieniową, odkurzacz parowy oraz masę kosmetyków można to zrobić bardzo sprawnie. Fakt że bardzo lubię bawić się w taki amatorski detailing, jest to dla mnie satysfakcjonujące:) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ja planuje zrobić folie full front ze względu na częste jazdy po autostradach. W każdym samochodzie uszkodzenia warstwy lakieru ograniczają się głównie do odprysków na przednim zderzaku, masce oraz czasem lusterkach, więc chciałbym zabezpieczyć te miejsca. Do tego folia w newralgiczne miejsca oraz na ekran, w wersji matowej nie palcującej się. Ceramiki u detailera robić raczej nie będę. Od lat kupuję roczną/dwuletnią powłokę ceramiczną do samodzielnego montażu, po umyciu samochodu. Co rok odnawiam we własnym zakresie i sprawdza się to całkiem nieźle pod względem jakości, a koszt znikomy. Tak samo nie korzystam z usług studia detailingowego. Czas jaki potrzebuje aby się tam umówić, zawieść samochód odebrać po prostu przeznaczam na mycie samochodu. A mając porządną pianownicę, myjkę ciśnieniową, odkurzacz parowy oraz masę kosmetyków można to zrobić bardzo sprawnie. Fakt że bardzo lubię bawić się w taki amatorski detailing, jest to dla mnie satysfakcjonujące:) 

Jak masz czas, miejsce i lubisz to robić to chyba nic lepszego Twojej buni nie spotka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GrzegorzKo napisał(a):

Tak samo nie korzystam z usług studia detailingowego. Czas jaki potrzebuje aby się tam umówić, zawieść samochód odebrać po prostu przeznaczam na mycie samochodu. A mając porządną pianownicę, myjkę ciśnieniową, odkurzacz parowy oraz masę kosmetyków można to zrobić bardzo sprawnie. Fakt że bardzo lubię bawić się w taki amatorski detailing, jest to dla mnie satysfakcjonujące:) 

To samo u mnie 😉 Natomiast powłokę akurat dawałem do położenia, ze względu na to, że w cenie jest polerka, która jest najbardziej czasochłonnym i najdroższym składnikiem tej usługi, bo koszt samej powłoki i czas na jej położenie jest stosunkowo niewielki. Może następnym razem pokuszę się o zrobieniu wszystkiego samemu, bo sprzęt i chemię do polerki również posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.