Skocz do zawartości

Lakier G81


Lewczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Skyscraper jak nie lubię srebra to ten jest po prostu ładny. Sąsiad ma 330i w tym kolorze więc widuję często. Oczywiście kwestia gustu każdego z nas... temat szerszy niż delta Nilu. W kwestii zabrudzeń (widoczność) chyba lepszego nie ma.  Widuję też ciemnozieloną M4 z folią matt i to jest piękny tandem 😀 Nie miałem tyle odwagi bo zobaczyć go na żywo to praktycznie nie ma szans. Jakbym widział przed zakupem na samochodzie prawdopodobne, że wybrałbym inny kolor...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam skyscraper, ogólnie jak był nowy to po deszczu było widać brud. Ostatnio użyłem quickdetailera i jest sporo lepiej :) Kolor jest super, zwłaszcza z czarnymi dodatkami i felgami. Co do folii frozen też o tym myślałem, byłem nawet podpytać jak to wygląda.. akurat mieli x5 w skyscraperze do oklejenia właśnie na mat, przykleił kawałek żebym zobaczył jak to wygląda.. efekt jest niezły.. ale cenowo jest grubo i mam dylemat :)

bonus: na yt

skyscrappermat.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez skyscraper. Pierwotnie zamówiony był oxide Gray, ale przeciągnęli mnie na lci i musiałem wybierać na nowo.

Ładnie maskuje kurz. Ja u siebie mam tylko ceramikę aby łatwiej myć.

Jest tak fajnie stalowo szary. Przyjemny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, właśnie  chyba bardzo podobnie jak frozen pure grey?


Jest opcja zobaczyć gdzieś na M3 skyscrapera ? Najlepiej Warszawa, okolice :D?

18 godzin temu, riotart napisał(a):

Hej, ja mam skyscraper, ogólnie jak był nowy to po deszczu było widać brud. Ostatnio użyłem quickdetailera i jest sporo lepiej 🙂 Kolor jest super, zwłaszcza z czarnymi dodatkami i felgami. Co do folii frozen też o tym myślałem, byłem nawet podpytać jak to wygląda.. akurat mieli x5 w skyscraperze do oklejenia właśnie na mat, przykleił kawałek żebym zobaczył jak to wygląda.. efekt jest niezły.. ale cenowo jest grubo i mam dylemat 🙂

bonus: na yt

skyscrappermat.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GDX4 napisał(a):

U mnie tez skyscraper. Pierwotnie zamówiony był oxide Gray, ale przeciągnęli mnie na lci i musiałem wybierać na nowo.

Ładnie maskuje kurz. Ja u siebie mam tylko ceramikę aby łatwiej myć.

Jest tak fajnie stalowo szary. Przyjemny.

Masz jakieś foto  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bez foli pdf zwykłej czy frozen. Nałożona tylko ceramika, aby łatwiej było myć i nie ganiać co 3 miesiące na woskowania.

Kiedyś chwilę myślałem o folii, ale wydawać 20/30 000pln to trochę za dużo. Tym bardziej iż po roku i tak będzie dość poharatana. MIałem plan na zmianę koloru, ale wygląd aut po dłuższej eksploatacji folii skutecznie mnie zniechęcił, a rozważałem tylko zakup materiału i klejenie samemu, gdzyż cos tam lepić kiedyś lepiłem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GDX4 napisał(a):

Tak. Bez foli pdf zwykłej czy frozen. Nałożona tylko ceramika, aby łatwiej było myć i nie ganiać co 3 miesiące na woskowania.

Kiedyś chwilę myślałem o folii, ale wydawać 20/30 000pln to trochę za dużo. Tym bardziej iż po roku i tak będzie dość poharatana. MIałem plan na zmianę koloru, ale wygląd aut po dłuższej eksploatacji folii skutecznie mnie zniechęcił, a rozważałem tylko zakup materiału i klejenie samemu, gdzyż cos tam lepić kiedyś lepiłem....

 

Sam zastanawiam się nad tą folią, jak to z nią będzie, bo jakbym nie brał foli, to wziąłbym czarną i ceramikę machnął i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GDX4 napisał(a):

Tak. Bez foli pdf zwykłej czy frozen. Nałożona tylko ceramika, aby łatwiej było myć i nie ganiać co 3 miesiące na woskowania.

Kiedyś chwilę myślałem o folii, ale wydawać 20/30 000pln to trochę za dużo. Tym bardziej iż po roku i tak będzie dość poharatana. MIałem plan na zmianę koloru, ale wygląd aut po dłuższej eksploatacji folii skutecznie mnie zniechęcił, a rozważałem tylko zakup materiału i klejenie samemu, gdzyż cos tam lepić kiedyś lepiłem....

 

To poszukaj lepszego zakładu, albo lepiej sie potarguj. Ja będe miał w zdecydowanie mniejszej cenie niż wymieniłeś full body ppf satyna plus ekrany i elementy karbo oklejone folią i na koniec ceramika na koła 🙂 jeśli chodzi o ceramikę na auto to mam położoną na type-r fk8 czarnym i o ile łatwo się myje to drże za każdym razem jak ktoś na parkingu blisko zaparkuje bo w hondzie ten lakier jest bardzo delikatny. Z perspektywy czasu teraz bym honde też od razu okleił folią.

jeśli chodzi o skuteczność foli, kolega który ma położona tą którą będe miał, 2 miesiące temu miał obcierkę parkingową przy prędkości około 20km/h. Po oderwaniu foli okazało się, że lakier nietknięty, ceramika nic by tu nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam folii, jest mi to zbędne. Tak jak pisałem, nawet sam bym okleił. Ile materiał może wynieść 2 tysiące. No niech 4, to i tak nie widzę sensu. To auto ma jeździć i cieszyć a nie stać w kondonie i czekać na następnego nabywcę. Jak trzeba to się przemaluje. Mam już obcierkę na zderzaku i od roku się do tego zbieram. A kasę z folii wolę przeznaczyć na co innego. Np dzięki weba sto wsiadam do ciepłego auta. Ciesz się panoramicznym dachem i inne.

Kiedyś do Cupry teściowie chcieli mi kupić pokrowce, przy wmurowaniu żony. Byli zdziwieni i zaskoczeni że nie, ale twierdzę że po to mam alcantara na fotelach by się nią cieszyć a nie ślizgać się po pokrowcach z Tesco.... Dla tego płacę za te opcja, by z nich korzystać.

Ale każdy robi pod własne gusta. Jest tyle opcji, możliwości etc. Dla każdego coś miłego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2024 o 22:27, R4dek napisał(a):

Olsztyn, ale obecnie auto stoi w wwa 😉

Radek Mistrzu, auto zamówione, mam około miesiąc na decyzje na kolor, bo rocznik 25 biorę, możesz się jakoś ze mną skontaktować? z chęcia bym zobaczył jak wyglądać będzie skyscraper z folią tą "frozen", bo prawdopodobnie to wezmę, tylko czarna saphire black też mi w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dużo myślałem o kolorze, głównie individual ale jak na żywo nie zobaczysz na aucie w słońcu i cieniu to ciężko ocenić. Czarny szafir zawsze będzie ładnie wyglądał ale wiadomo, że wszelki brud będzie na nim widać. Ceramika i myjka 😀. Wczoraj widziałem kolor a'la racing green na X5 w słońcu i wyglądało to zacnie. Ciężki wybór przed Tobą. Ja wybrałem to samo co miałem w F30 10lat i nie żałuję. Klasyczny czarny zawsze wygląda dla mnie  b.dobrze nie wyróżniając się z tłumu. Każdy ma inny gust i potrzeby 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, macste napisał(a):

Ceramika i myjka 😀

Może lekko barbarzyńskie podejście w oczach niektórych, ale działa. Sprawdzone na 2 autach. Tak to powinno działać.

Nakładasz, myjesz na bez dotyku, raz na 3/6m-cy lepsze mycie z odetkaniem i dalej jazda. 

A odrywaną folię z maski razem z lakierem bezbarwnym też widziałem. I to nie był mały fragment, ale prawie połowa...😀😳

Ale każdy ma swoją ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem poszedłem o krok do przodu PPF full front plus parę dodatkowych elementów jak słupki B w piano black i środek, reszta ceramika... zobaczymy. Moich dwóch kolegów miało full PPF i byli bardzo zadowoleni, widywałem te auta. Fakt, że bardzo dbali ale po paru latach jak nowe...

Ja będę miał auto min 5lat, zobaczymy. Sam jestem ciekaw jak z trwałością, niby gwarancja na 10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2024 o 07:38, macste napisał(a):

Też dużo myślałem o kolorze, głównie individual ale jak na żywo nie zobaczysz na aucie w słońcu i cieniu to ciężko ocenić. Czarny szafir zawsze będzie ładnie wyglądał ale wiadomo, że wszelki brud będzie na nim widać. Ceramika i myjka 😀. Wczoraj widziałem kolor a'la racing green na X5 w słońcu i wyglądało to zacnie. Ciężki wybór przed Tobą. Ja wybrałem to samo co miałem w F30 10lat i nie żałuję. Klasyczny czarny zawsze wygląda dla mnie  b.dobrze nie wyróżniając się z tłumu. Każdy ma inny gust i potrzeby 😀

No ja właśnie zawsze czarny, teraz na F30 340i też czarny, czarnych sporo jeździ, więc myślę o tym skyscraperze i folia frozen na to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.