Skocz do zawartości

Najem X5 LCI Warszawa - poszukuję 40i lub 40d


Semtex93

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma informację, że któraś wypożyczalnia w Warszawie posiada X5 LCI 40i lub 40d, to prośba o pozostawienie namiarów. W salonach mają wyłącznie 30d, a przed decyzją chciałem sprawdzić jak jeździ się 40i lub 40d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2024 o 16:47, Semtex93 napisał(a):

Jeżeli ktoś ma informację, że któraś wypożyczalnia w Warszawie posiada X5 LCI 40i lub 40d, to prośba o pozostawienie namiarów. W salonach mają wyłącznie 30d, a przed decyzją chciałem sprawdzić jak jeździ się 40i lub 40d.

A jakie parametry chcesz porównać?

40d - nieskończona fala momentu obrotowego, genialna jak na diesla kultura pracy, znikome spalanie, świetne osiągi, niezłe brzmienie (z wydechem sportowym lepsze niż w moim M60i z V8... co dla mnie osobiście jest dramatem, ale cóż...)

40i - genialna kultura pracy (kropka), spalanie zgodne z oczekiwaniami (miasto 11-13; w korkach 15+; trasa przepisowo ~10 lub mniej, szybko: nie wiem, nie jechałem, spodziewałbym się 13-15 przy prędkościach, które legalnie osiągać można w Niemczech - 160+)

 

Awaryjność i żywotność w obu wersjach taka sama: nie spodziewałbym się żadnych problemów przez pierwsze 5 lat użytkowania i serwisowaniu zgodnie z wytycznymi producenta

 

Ja brałbym 40i - po trzech dieslach (520d, 535d, 740d) miałem już dość ropniaków i chciałem doświadczyć kultury pracy benzynowych silników BMW

  • Lubię to 1

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest jedna rzecz w 30d, 40d, ktora jest dla mnie fajna - nie trzeba czekac na redukcje i chodzić po obrotach, zeby ten dosc spory samochod się napędzał.

Co do spalania to z tego co nazbierałem po forach:

- 30d/40d wezmie ok 10 l przy jezdzie dość dynamicznej (tryb mieszany)

- 40i wezmie ok 12,5 l

- M60i wezmie ok 13,5 l co i tak jest lepszym wynikiem niz SQ8 benzynowe, ktore wezmie 14,5 l

Edytowane przez Semtex93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2024 o 17:32, Semtex93 napisał(a):

Jest jedna rzecz w 30d, 40d, ktora jest dla mnie fajna - nie trzeba czekac na redukcje i chodzić po obrotach, zeby ten dosc spory samochod się napędzał.

 

Ależ… redukcja i wkręcanie na obroty to kwintesencja radości z jazdy… moje auto robi to non stop, mimo 750Nm

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.