Skocz do zawartości

Rodzaje lamp w G31 i pytanie o miękką hubrydę


mwerd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

powiedzcie czym różnią się lampy, które zamieściłem poniżej?

Jedne mają oznaczenie: 552 Adaptive Led Headlight (te na ciemniejszym lakierze). Czyli rozumiem, że mają wycinanie innych pojazdów itp, tak?

A te na jaśniejszym lakierze? Nie wiem jaki mają kod wyposażenia, nie wiem czy mają wycinanie.

Które z nich są lepsze?

Zrzutekranu2024-07-26o06_07_06.thumb.png.d1ea41add2d166a1d176cf6eaad952a8.png

Zrzutekranu2024-07-26o06_08_04.png.9d6663ada2eec54178cc1e32abbc0987.png

 

I drugie pytanie, czy wszystkie 520d po lifcie mają dwie turbiny i są miekkimi hubrydami?

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na ciemniejszym mają wycinanie, te niżej, to podstawowe ledy. W obu przypadkach reflektor nie jest skrętny. Odnośnie drugiego pytania- tak. Miękka hybryda została wprowadzona pod koniec 2019 w 20d, wcześniej był update wszystkich diesli i w każdym dieslu są nie mniej niż 2 turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wyzszy model lampy zwanej laserowa , na pierwszy rzut oka podobna do tej z ciemniejszego auta i ta lampa to kozak. Natomiast miekka hubryda to jest cudowne polaczenie z silnikiem diesla , mam w dwóch samochodach i nie zamienilbym na zwyklego diesla , choc przyznam ze jak w pierwszym samochodzie kupowałem to czulem pewna taka niepewnosc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saab napisał(a):

Jest jeszcze wyzszy model lampy zwanej laserowa , na pierwszy rzut oka podobna do tej z ciemniejszego auta i ta lampa to kozak. Natomiast miekka hubryda to jest cudowne polaczenie z silnikiem diesla , mam w dwóch samochodach i nie zamienilbym na zwyklego diesla , choc przyznam ze jak w pierwszym samochodzie kupowałem to czulem pewna taka niepewnosc 😉

No właśnie też mam obawy co do miękkiej hybrydy. I brakuje tu wyłączenia start/stop. Ale może nie ma takiej potrzeby, choć pewnie da się to wykodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw , działa bardzo dobrze , start-stop można wyłączyć .. poprostu w trybie sport indy. ustawiasz żeby się nie wyłączał silnik a resztę ustawień silnika  skrzyni na np. komfort 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp jak nie robisz  nonstop tras po ciemku poza miastem nie mają większego znaczenia , podstawowy led też dobrze świeci tylko nie wycina 

Choć zapewne zaraz znajdą się malkontenci, że bez laserów i min 540i  to nie BMW i się nie da jeździć 😃

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w jednym G30 mam podstawowe światła , a w drugim mam adaptive , różnica jest , jeśli chodzi o wielkości oświetlonego obszaru przed autem , pobocza w adaptive są dużo lepiej oświetlone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miekkiej hybrydy to bez obaw. Tam rozruch silnika odbywa sie zupelnie inaczej , to nie jest to co w zwykłym dieselku. Bierz bez obaw i jeszcze wyraznie mniej spala oleju napedowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.