Skocz do zawartości

Komplet uszczelek dachu - E93


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Panowie jestem posiadaczem E93 z 2009 roku, 2.0D 197km, jeżdżę nią już 7 lat, z racji tego że jestem operatorem maszyn budowlanych w Niemczech zrobiłem już samochodem ponad 200 000 tysięcy. Chciał bym zaznaczyć że ogólnie jestem z samochodu bardzo zadowolony, nigdy mnie nie zawiódł i jest bardzo oszczędny, z racji tego że mam dużo wspomnień z nim związanych absolutnie nie wchodzi w grę sprzedaż więc w przyszłym roku chciał bym dać jej drugie życie ze względu na sentyment więc mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy można gdzieś kupić komplet uszczelek tych głównych od góry do dachu które najszybciej parcieją ?

Konserwuje uszczelki dwa razy w roku ale czasu nie oszukasz i czasami już na myjce albo podczas dużego deszczu gdzieś kropelka potrafi się czasami przedostać. Czy znacie kogoś kto robi takie rzeczy i jaki jest orientacyjny koszt ?

2. Mam nakulane ponad 300 000 tysięcy, rozmawiałem z kilkoma mechanikami w sprawie rozrządu, ogólnie specjaliści z Łodzi powiedzieli mi że jeśli nic nie słychać przy odpalaniu mam tego nie dostykac bo to fabryka. Olej zmieniam co 10k leję Motula 5w30, większość przebiegu jest autostradowa.

3. Chciał bym okleić samochód folią 3M, czy polecacie kogoś w Bydgoszczy lub okolicach ? Jeszcze pytanie, czy przed oklejeniem chłopaki sami ogarną jakieś ryski i przytarcia czy sam muszę jechać do lakiernika ? Interesuje mnie taki kolor jak na zdjęciu poniżej, green lemon.

4. Chciał bym zregenerwać lampy, obie, łącznie z rozklejeniem i wyczyszczeniem w środku. Czy polecicie mi kogoś?

5. Czy na tył przy oryginalnych sprężynach i dystansach 2cm wejdą koła 19" z oponami 235/40/19 ? Jeśli nie to może ktoś polecił by jakieś troszkę wyższe sprężyny które musiał bym założyć?

 

Każdemu kto pomoże bardzo dziękuję, byłem tym samochodem w pracy we Francji, Austrii, Czechach a teraz jeżdżę po Niemczech nie mówiąc o tym że zwiedził całą Polskę, uważam że należy mu się drugie życie 🙂 Pozdrawiam i miłego dnia 😊

Screenshot_20240725_054624_Chrome.jpg

img_2739_zpsc8c792ea_d991dcb3f01a020ee66342efe2043b76d89e7463.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki tylko w aso, koszt jest ogromny, o ile w ogóle jeszcze są dostępne. Szukaj całego kompletnego i jak najmłodszego dachu na alledrogo czy otomoto, groszowa sprawa typu 1000-1500 pln. Powinieneś  kupić tak jak masz z chromem czy czarne. Oczywiście odbiór osobisty i obejrzenie na miejscu jest konieczne. Najtrudniej i najdrożej będzie z uszczelką nad przednią szybę, ale nie wiem czy musisz ją wymienić.

co do 6 punktu zależy czy masz zawieszenie msport czy seria. Wydaje mi się, że msport jest nieco niższe. Do tego felgi mają różne et, wielkość opony nie zawsze jest kluczową wielkością. Niestety najlepiej przymierzyć.

Folia, szczególnie taka jasna "wyciągnie" wszystkie niedoskonałości lakieru. O ile jakieś ryski nie są problemem to wgniotki będzie widać doskonale. Podjedź do oklejaczy, powiedzą ci czy się da czy nie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Filipfil napisał(a):

Uszczelki tylko w aso, koszt jest ogromny, o ile w ogóle jeszcze są dostępne. Szukaj całego kompletnego i jak najmłodszego dachu na alledrogo czy otomoto, groszowa sprawa typu 1000-1500 pln. Powinieneś  kupić tak jak masz z chromem czy czarne. Oczywiście odbiór osobisty i obejrzenie na miejscu jest konieczne. Najtrudniej i najdrożej będzie z uszczelką nad przednią szybę, ale nie wiem czy musisz ją wymienić.

co do 6 punktu zależy czy masz zawieszenie msport czy seria. Wydaje mi się, że msport jest nieco niższe. Do tego felgi mają różne et, wielkość opony nie zawsze jest kluczową wielkością. Niestety najlepiej przymierzyć.

Folia, szczególnie taka jasna "wyciągnie" wszystkie niedoskonałości lakieru. O ile jakieś ryski nie są problemem to wgniotki będzie widać doskonale. Podjedź do oklejaczy, powiedzą ci czy się da czy nie.

Kurcze, tak podejrzewałem że z tymi uszczelkami będzie problem. Chyba zostaje mi szukać tylko jakiejś zadbanej wersji po wypadku i odkupić nie ? Czy takie uszczelki ciężko ściągnąć bez uszkodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ponta napisał(a):

Rozrząd rób na już. 

Podaj parametry felg to ci powiem czy wejdą.

Hej, podaję parametry alufelg. A co do rozrządu ja jestem już kompletnie głupi, każdy mi gada coś innego. Ten ojciec z synami co naprawiają BMW w Łodzi mają uznaną reputację i jego syn kazał mi tego nie dotykać bo to fabryka, mówił że jeśli już ruszę ten rozrząd to będę musiał później zmieniać co 100k a fabryczny bez wad powinien spokojnie wytrzymać 500k. Mój prywatny mechanik kolega znowu się śmieje że czy jebnie mi rozrząd czy będę go chciał wymienić to koszta będę miał praktycznie takie same bo za 3500zl powinienem silnik znaleźć gdyby się rozsypał 😅 Mam też pytanie ile płacicie za Autocasco ? Ja w tym roku z PZU z rozszerzonym holowaniem do 1600km i autem zastępczym na czas naprawy zapłaciłem 4300 zł, czy przepłaciłem?

 

Średnica felgi 19"

Szerokość felgi 9.5"

Rozstaw śrub 5x120

Otwór centralny (mm)74,1

Odsadzenie (ET)35

 

Screenshot_20240727_070550_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnoście wymiany wyświetlacza navi, polecili byście coś konkretnego z alliexpres ? Widziałem sporo postów gdzie ludzie zachwali sobie te wyświetlacze, ogólnie w zeszłym roku zaryzykowałem i kupiłem na Ali kierownice za 1600 ziko i byłem w szoku jakością wykonania jak przyszła, często teraz ludzi mi się pytają gdzie ją kupiłem, jakość i wygląd mega sprawa, chyba czasy uznawania czegoś z Chin za kompletny bardziew powoli mijają. 🙂 Jak by ktoś chciał mogę wrzuć zdjęcia zamontowanej w samochodzie.

Screenshot_20240727_072041_AliExpress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
W dniu 27.07.2024 o 07:21, killerek132 napisał(a):

Mam jeszcze pytanie odnoście wymiany wyświetlacza navi, polecili byście coś konkretnego z alliexpres ?

Miałem kiedyś takiego chińczyka zamiast CCC ale to jeszcze był android 9 😄

Poczytaj sobie tutaj - jest opisane jakie jednostki są polecane a jakich unikać - https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1832178

Nie zrażaj się tym, że to dział f30 bo jednostki do e90 mają te same bebechy. Tam znajdziesz wszystko bo są nawet aktualizacje, które  też pasowały i nie trzeba było prosić się chińczyka.

Ja kupowałem stąd - to było 5 lat temu więc skoro jeszcze istnieje to mogę polecić 🙂 https://www.aliexpress.com/store/806369?spm=a2g0o.cart.0.0.350f38daVQFXni

Z doświadczenia mogę Ci doradzić żebyś nie próbował oszczędzić 200zł i brał najlepszy procek i najwięcej RAMu.

 

Co do kiery, ja nie jestem fanem carbonu a taki zabieg kosztował mnie 600zł 😄

image.thumb.jpeg.fa1df34e2cdc9725bb3e741f09a45e41.jpeg

 

Edytowane przez Kuj0n
  • Dziękuję 1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uszczelkami będzie problem. Najlepiej przynajmniej ja tak zrobiłem i robią tak w ASO w USA wkładają w uszczelki sznur EPDM np z alledrogo o odpowiednim fi. Znalazłem takie u siebie wsadzone i dodatkowo powsadzałem w pozostałe uszczelki jest ok, robi robotę. Tylko nie w kanaliki odprowadzające wodę. Dodatkowo szczoteczka na długiej lince i czyszczenie otworów odpływowych (ja z aliexpres kupiłem ponad metrową *2). U mnie był problem, że ciekło mi do bagażnika przy słupku C tylny, przeczyściłem wszystkie otwory, nasmarowałem i już ponad rok nie mam problemu. Dodatkowo powsadzałem ten EPDM pod uszczelki, jak już będziesz mieć to zobaczysz o co chodzi. Tak, że uszczelki bardziej przylegają do szyb auta.
Z uszczelkami to chyba tak jak napisali poprzednicy, lepiej kupić dach z dobrymi uszczelkami, bo w ASO ceny astronomiczne i ciężko dostępne jeśli są, roboty też sporo. Widziałem też na forach, że na aliexpres można coś dobrać (uszczelki), ale to już taka ostateczna fuszerka i pasowanie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2024 o 10:17, marcin62 napisał(a):

Witam, z uszczelkami będzie problem. Najlepiej przynajmniej ja tak zrobiłem i robią tak w ASO w USA wkładają w uszczelki sznur EPDM np z alledrogo o odpowiednim fi. Znalazłem takie u siebie wsadzone i dodatkowo powsadzałem w pozostałe uszczelki jest ok, robi robotę. Tylko nie w kanaliki odprowadzające wodę. Dodatkowo szczoteczka na długiej lince i czyszczenie otworów odpływowych (ja z aliexpres kupiłem ponad metrową *2). U mnie był problem, że ciekło mi do bagażnika przy słupku C tylny, przeczyściłem wszystkie otwory, nasmarowałem i już ponad rok nie mam problemu. Dodatkowo powsadzałem ten EPDM pod uszczelki, jak już będziesz mieć to zobaczysz o co chodzi. Tak, że uszczelki bardziej przylegają do szyb auta.
Z uszczelkami to chyba tak jak napisali poprzednicy, lepiej kupić dach z dobrymi uszczelkami, bo w ASO ceny astronomiczne i ciężko dostępne jeśli są, roboty też sporo. Widziałem też na forach, że na aliexpres można coś dobrać (uszczelki), ale to już taka ostateczna fuszerka i pasowanie.

Oki znalazłem te sznury ale jak je trzeba wsadzić, pod uszczelki, w uszczelki czy przykleić na uszczelki ?

Podpowiedział byś jaka Średnica musi być ?

Swoją drogą BMW powinno być wiadome że te uszczelki po jakimś czasie będą do wymiany i powinny być szeroko dostępne no ale mamy takie czasy że liczy się tylko okres gwarancyjny auta a potem najlepiej jak się rozleci żeby kupić nowe 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, killerek132 napisał(a):

BMW powinno być wiadome że te uszczelki po jakimś czasie będą do wymiany i powinny być szeroko dostępne

I do pewnego momentu zapewne były szeroko dostepne. Nie znam dokładnego okresu, ale producent zapewnia wsparcie części zamiennych przez pewien czas po zakończeniu produkcji danego modelu (słyszałem o 10 latach). Potem zostają już tylko zapasy magazynowe. 

Nie licz na to, że BMW (jak i zresztą każdy inny producent aut) będzie zapewniało dostęp do czesci zamiennych w nieskończoność 😉 Bo w pewnym momencie grono klinetów chętnych kupić daną cześć będzie na tyle małe, że nie będzie sensu utrzymywania i opłacania produkcji, a jesli już, to będzie to kosmicznie drogie.

Do E46 coupe uszczelki tylnych szyb też już są astronomicznie drogie i cięzko dostępne nawet w ASO. 

Gdy w mojej poprzedniej E46 Touring wymieniałem tylna szybę, to w całej Europie dostępne było tylko 5 sztuk, z czego ani 1 w PL. ASO musiało mi ściągać szybę z DE gdzie na stanie mieli 2szt. A to było już 1,5 roku temu. Więc zaraz (jeśli nie już) wymiana szyby w Touringu będzie wiązała się z koniecznością kombinowania z używkami, bo nawet zamiennik nie jest dostępny, a znalezienie używanej szyby do E46 Touringa z nieszukodzonymi liniami grzania graniczy z cudem. 

Edytowane przez KucaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 09:12, killerek132 napisał(a):

Oki znalazłem te sznury ale jak je trzeba wsadzić, pod uszczelki, w uszczelki czy przykleić na uszczelki ?

Podpowiedział byś jaka Średnica musi być ?

Swoją drogą BMW powinno być wiadome że te uszczelki po jakimś czasie będą do wymiany i powinny być szeroko dostępne no ale mamy takie czasy że liczy się tylko okres gwarancyjny auta a potem najlepiej jak się rozleci żeby kupić nowe 😏

 

Witam, w uszczelkach najprościej przykład np. ta środkowa na dachu, albo np. tył pod szybą (sporo tego jest trzeba popatrzeć - aby nie odpływy ale to widać) np. tył słupki. Ja kupowałem 5, 7 i 10mm. 10 na nic praktycznie się nie przydała, ew. przy uszczelkach (pod uszczelki przy szybach wsadziłem to bardziej je dociska. najwięcej 5 i 7 mm. Pod uszczelkę nie w uszczelkę wsadzałem też przy słupkach A. Najpierw skoczyłem na myjkę ręczną zobaczyłem gdzie coś tam mi delikatnie przecieka, wiadomo że jak się przystawi pod odpowiednim kątem i blisko to zawsze wleci. I tam uszczelniałem, dodatkowo profilaktycznie wsadziłem w środek uszczelek co im nadało od razu kształt i ugięcie. Najpierw te sznury pasowałem, jak wsadzasz to zawsze będzie go więcej trzeba, w środku się "skurczy",  Najpierw je smarowałem smarem do uszczelek gumy (Spray do konserwacji gumy Wurth 300ml) żeby lżej było. Ogólnie kupiłem na alledrogo po 2-3 m i zostało. Kupowałem żeby smart był 😉 przyda się do czegoś jeszcze. Stosują sporo tego do uszczelek drzwi w autach, jak już nie kalkuluje się albo nie ma w sprzedaży i pomaga - było w tv u klimka.

Mi leciało do bagażnika, to jeszcze dodatkowo jak pisałem gdzieś taką szczotką na drucie przeczyściłem wszystkie kanaliki odprowadzające wodę i teraz jest git sucho, nic nie cieknie. Po myciu po otwarciu drzwi potrafi kapać przy słupku szyby przód na górze łączenie z dachem ale to standard po myciu bo woda spłynie po otwarciu. Jak zamknięty nic nie cieknie. 

Uszczelki są dostępne.....
https://czescidobmw.pl/vin/YQBW3/50173/$*KwGonI2h6syr16qu-eah-fDkxMPdqa-oqfH86Kqj4sLq6OjeloOa1NTL0-TE7O21jYbTwd3P3qmmrfD4uOT4_en__PPsuo2quPz1-bihvqv37_246Pv0_rmmvPP98-fl6d3huem8-e_krsSsrqypvuO9uLLs2-e_7Lmm5b6wr-z-9PT59_neuO-88_--vaC7vqvz_OapubC9uO__vOP38bjM0KqrueEAAAAAmndHqw%3D%3D$/216021/szczegoly-unitu/716207713

Edytowane przez marcin62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.