Skocz do zawartości

[E87] Problem z stukaniem silnika po wymianie oleju 116i


Emi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać co się mogło u mnie wydarzyć, gdyż sam już rozkładam ręce. Silnik to N43B16A. Wymieniłem olej z 10w40 na 5w30, podczas wymiany zauważyłem, że jest go o wiele za dużo. Myślałem wcześniej, że silnik wcina olej przez regularne kontrolki więc od miesiąca (od wcześniejszej wymiany oleju) regularnie go dolewałem. Gdy auto zaczęło wyraźnie zamulać postanowiłem jeszcze raz go wymienić, tym razem na coś lepszego i faktycznie dedykowanego do tego silnika (syntetyk Motul) (oczywiście filtr też wymieniony). Auto na powrocie jakby odżyło, bardzo przyjemnie przyspieszało i miało moc. Rano wsiadłem do auta i gdy je odpaliłem silnik trzymał wyższe obroty niż zazwyczaj (ok. 1100) i zaczął stukać oraz wyświetliła się czerwona lampka oleju. Dźwięk brzmi jak spalanie stukowe, lecz dlaczego by się to pojawiło akurat po wymianie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj taką próbę, odłącz cewki zapłonowe ,zdemontuje filtr oleju jedna osoba niech kręci rozrusznikiem obserwuj czy masz ciśnie oleju w obudowie filtra jak nie to dolej z 3 -4 litry oleju i ponów próbę jak ciśnienie się pojawi zakręć filtr podłącz cewki odpal silnik  na chwilę jak będzie ok to masz ssak do wymiany bo jest pęknięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, z ciekawości sprawdziłem na lepszym paliwie (100 z shella) i odpala i działa bez problemu. Teraz dolałem 98 i też jest ok, trochę zachrupie i potem jedzie ok. Zdarza się dławienie przy odpalaniu ale tak było od kupienia (tego też jest mniej na lepszym paliwie). Auto sprowadzone z zagranicy z przebiegiem 217 tyś więc raczej wtryski zrobione. Dam do mechanika i powiem o co chodzi. Wcześniej tego dziwnego odpalania nie chcieli robić, może teraz coś zdziałają. Potem podrzucę jeszcze filmik gdzie jest te dziwne odpalanie i chrupnięcie. Dzięki wielkie za dotychczasowe odpowiedzi i pomoc w "śledztwie" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 13:13, Krzyś111685053072 napisał(a):

Obym się mylił ale wygląda to na uszkodzoną panewkę. 

Nic podczas jazdy nie słychać więc raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.