Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk na niskich obrotach BMW N53


makross

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na niskich obrotach w moim aucie występuje taki dziwny dzwiek :

 

Spotkał się ktoś z czymś podobnym, albo ma ktoś pomysł co to może być? 

Dodatkowo mam pytanie czy ktoś wie czy w okolicach trójmiasta jest ktoś kto zna się na diagnozowaniu problemów z N53? Byłem już u kilku mechaników w Gdańsku i po krótkiej rozmowie stwierdziłem że w ogóle nie mają pojęcia o tych silnikach. Nawet nie wiedzieli o trybach pracy, homogenicznym i uwarstwionym... 

A mimo to kasują ogromną kase za najmniejsze rzeczy 

 

Edit: brak błędów z silnika, występuje to tylko na postoju I przy ruszaniu, jak jest powyżej 1,5k obrotów już to nie występuje

 

Edit 2: Pytanie do posiadaczy silników N53

Auto powinno pracować w trybie uwarstwionym przez prawie cały czas?

U mnie wygląda to tak że tryb uwarstwiony działa dobrze przy prędkościach do 100km/h 

Przy 120 km/h silnik pracuje głównie w trybie 3 czyli homogenicznym/uwarstwiony, a przy 140km/h tylko w homogenicznym, chyba że jade z górki to włączy sie na chwilę uwarstwiony

Przez takie zachowanie auto na autostradzie pali wg mnie zbyt dużo, bo około 10l a nawet 11.

Czy to normalne zachowanie, czy tryb uwarstwiony powinien działać przez większość czasu nawet przy większych prędkościach? 

 

Edytowane przez makross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do dźwięków - nie pomogę - potrzebny dobry mechanik.

W temacie trybów pracy:

uwarstwiony ( uboga mieszanka) - oszczędny, silnik niewiele lub średnio obciążony, spokojna jazda. 

homogeniczny („normalna” mieszanka jak we wtrysku pośrednim) - duże obciążenie silnika, jazda sportową.

Jak sprawdzasz w którym trybie aktualnie pracuje silnik? INPA?

w INPA tryb 3 to właśnie uwarstwiony, 2 to mieszany, 1 to homogeniczny.

silnik co kilkadziesiąt sekund na chwilę „ wychodzi” z trybu uwarstwionego. Częstotliwość tego procesu zależy od stanu katalizatora Nox.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.