Skocz do zawartości

Co sądzicie o nowej A/S5?


cieszkop

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oficjalnie pokazali już nową A5/S5 i cieszę się, że na nią nie czekałem bo o ile stylistycznie jest ciekawa to całokształt dla mnie słabo, z tą kierownicą, tym dziwnym ekranem i tymi klamkami... Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było 4-er to kupiłbym właśnie A5, dlatego że nie jest sedanem, nie jest kombi, nie jest suvem - jest liftbackiem - takie osobiste zboczenie - sylwetka i dostęp do bagażnika. Wszystkie moje auta dotychczas były liftbackami ( avensis, vectra B, mondeo IV, bmw 3gt...)

Sylwetki jak napisałem są podobne, bmw ma chyba nieco dłuższą maskę, reszta to moim zdaniem kwestie indywidualne i "preferencyjne osobiste gadżeciarstwo"

Moje wątpliwości budzi linia świetlna na podszybiu czy nie będzie przeszkadzać. U siebie ambient mam bardzo mocno ściemniony.

Wolę tunel i panel sterowania z BMW z idrive, bo praktycznie nie dotykam ekranu (z wyjątkiem klimatyzacji) w wszystko obsługuje z pokrętła. Tu w audi wydaje mi się to jakieś rozsypane.

Zobaczymy jakie będą opinie użytkowników, ale osobiście gdybym miał wybierać pozostałbym przy 4.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pod koniec czerwca mialem zamawiac A4 Avant 45 TFSI 265 KM Quattro Competition Plus za 260 k pln (konfig 320 kpln) i sie wstrzymalem przez urlop, by glowe przewietrzyc.

W miedzy czasie  zajrzalem do Volvo i dostalem 280 k pln na V60 Polestar Engineered 455 KM 😄 A wczoraj pokazali A5 Avant, ktory wyglada z zewnatrz na prawde dobrze wg mnie i takie recenzje zbiera od wiekszosci. Ale na pewno cena odjedzie i to nie bedzie ten poziom rabatowania co final edition i juz widze, ze nie dostane otwieranego dachu na ktorym mi bardzo zalezalo.

Czuje, ze podobnie jak z G31 spoznilem sie z zamowieniem fajnego klasycznego auta. Najwiekszy minus nowej A5 to wnetrze, przynajmniej na zdjeciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.