Skocz do zawartości

Chip tuning . Wyjasnienie tematu zablokowanych sterownikow


Vanders

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Posiadam Bmw g21 2.0 190km mildhybrid. Data produkcji 06.2020.

Dotychczas spotykałem sie z informacja ze sterownik jest zablokowany, aby to obejsc sam koszt sciagniecia blokady wynosił 1tys euro plus koszta chipa, plus ryzyko ,ze gdy ma sie idrive 7 lub 8 i sa automatyczne aktualizacje to wszystko wróci do seri jeżeli nie zakoduje sie aktualizacji. 
Ale do dobijając do brzegu, mimo podjazdu do wielu serwisów podając rok produkcji każdy stwierdzał ze ten rok juz jest zablokowany. 
Podjechalem na serwis który specjalizuje sie w marce bmw a nie widnieje na tt , mechanik podpiął komputer i okazało sie ze sterownik w moim g21 nie ma blokady . Zdecydowałem sie na program XHP skrzyni i chip tuning silnika , jazda teraz tym autem jest ogromna przyjemnością . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2024 o 23:09, Markok napisał(a):

Ile kucy wyciągnęliście z silnika i co się zmieniło w pracy skrzyni, jeśli możesz krótko opisać. 😊

Ostatecznie jest 227 km i 469 Nm.

jezeli chodzi p prace skrzyni to roznica jest kolosalna. Od pierwszego do trzeciegu biegu znikly jakiekolwiek odczucia zmiany biegow. 
Odrazu jest reakcja na wcisniecie gazu. 
jezeli chodzi o tryb skrzyni sport to podczas przyspieszania powiedzmy na szybszej drodze odczucie jest jakby auto zostalo wystrzelone super sprawa. 
nawet jezeli ktos nie chce sie bawic w podniesienie mocy to szczerze polecam programowanie skrzyni 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego 30d mam propozycję chipa na 310 km. Ma ktoś doświadczenie z b57 i czy to jest ok dla motoru? 

już seria 265 fajnie się odpycha i dość lekko się prowadzi bo to rwd,ale czy zbyt duży przyrost mocy nie spowoduje tańczenia tyłkiem? Zmierzyłem z ciekawości dragy i seria powtarzalnie robi mi 5,3/4s do 100 więc źle nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.