Skocz do zawartości

BMW e38 dziwne zachowanie klimatyzacji


robertusmaximus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam taką dziwną sprawę z klimatyzacją. Po włączeniu klimatyzacji zamykają się klapki nawiewu dół góra i wieje tylko przez środkową kartki, na tył też zimnym nie wieje. Wydaje mi się, że też automatycznie przechodzi na obieg wewnętrzny, na panelu nie ma sygnalizacji obiegu zamkniętego. Ręczne sterowanie wyboru nawiewu nie działa. Można wybrać tylko dół i to się przesłona nie otworzy. Wyłączam klimatyzację i wracam wszystko do normy. Panel do wymiany? Czy jest tego inny powód.

Pozdrawiam Robert 

robertus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. W moim przypadku był rozpięty ten silniczek od klapek, który znajduje się pod osłonką pod kierownicą (tam gdzie jest ten mały filterek kabinowy). Jeśli masz klimatronik, to będą dwa filterki i silniczki sterujące klapkami, jeden po stronie kierowcy, drugi pasażera. Po pogmeraniu wtyczką, wszystko zaczęło działać ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to, klapy od nawiewu działają. Kupiłem sobie drugie e38 i tam tego nie ma. Będę wyciągał radio żeby magnetofon naprawić to podmienię panel sterowania to dam znać. Ze zdjęć z ogłoszeń często widzę włączoną klimę oraz ręcznie włączone nawiewy żeby nie było na auto. Ten zabieg trochę pomaga w chłodzeniu wnętrza. Przy sprawnym działaniu klimy nie ma takiej potrzeby,choć demonem wydajności to ona nie jest. 

robertus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo możliwe, że to panel. Pamiętam, że też kilka lat temu wymieniałem bo były dziwne akcje z nawiewami i klimą, ale wymieniałem bo nie działały w ogóle wyświetlacze. No i był na pokrętła, a doczytałem, że ten na przyciski z polifta u mnie zadziała i zadziałał i działa po dziś. Powodzenia. Wiem jak upierdliwe mogą być czasem problemy z elektryką w E38 :) Przejrzyj też wszystkie wtyczki, masy, nawet kabelki w skrzynkach bezpieczników, ale chyba to już dawno zrobiłeś :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.