Skocz do zawartości

Problem z zegarami po wymianie akumulatora


Masellko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z moją e46 2002, stała około 3 tygodni nie odpalana i padł akumulator (był już w kiepskim stanie i stary nie raz już miałem z nim problemy) więc postanowiłem kupić po prostu nowy. Po zamontowaniu nowego odpaliła super lecz zdziwko z zegarami najpierw ilość paliwa w ogóle się nie podnosiła po paru km przeskoczyła aż po za zakres, temperatura wychodzi też po za skale lecz po podłączeniu ISTY trzyma normalnie nie grzeje się tylko licznik pokazuje cuda, tak samo prędkość jest mocno zawyżona na jadąc ~50km/h prędkościomierz wskazuje około 70. Zamiast przebiegu tylko PPPPP, mam radio android i w nim wyświetlana jest temperatura zewnętrzna która twardo trzyma się na poziomie 50 stopni, na wyświetlaczu też mam możliwość podglądu prędkości która wskazuje dobrze (potwierdzone Yanosikiem i Google maps na telefonie), także temperatura płynu chłodzącego w radiu w normie tylko przebieg wskazuje 0. Do tego wszystkiego dochodzą te 3 kontrolki od hamulców i dsc. Czy wymiana licznika+kodowanie załatwi sprawę czy może jest jakiś inny moduł odpowiedzialny za te wszystkie czujniki ? Poniżej fotki jak to wygląda.

447701664_2834130696725154_3995547365569779210_n.jpg

447878165_2834130676725156_6247649962432667744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda że się eeprom w liczniku wysypał. Trzeba wgrać nowy wsad lub wymienić licznik ale i tak trzeba w eeprom ingerować żeby przebieg zmienić.

  • Dziękuję 1
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za małą podpowiedź w którą strone szukać. Poniekąd miałeś rację rozkodował się cały licznik lecz nie padł. Przekodowałem na nowo Ncsem i wszystko wróciło do normy. Piona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.