Skocz do zawartości

F22 M240iX - Opony zimowe z homologacją - dostępność


boolin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dwa miesiące temu kupiłem F22, teraz przyszedł czas na opony zimowe + felgi.

 

Zacznę od opon. Letni komplet: Przód 225/40/R18, tył: 245/35/R18

Komplet zimowy chciałem kupić w tych samych rozmiarach, które mam obecnie. 

 

Przednia oś: - Brak problemu, mogę kupić opony z homologacją i run on flat. np Pirelli SottoZero 3 (opony run on flat z homologacją)

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-serie-3-225-40-r18-92-v-run-on-flat-xl-#497674436

Tylna oś: Tylko jedna opcja? Pirelli SottoZero 2 (opony z run on flat, ale bez homologacji)

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-2-245-35-r18-92-v-run-on-flat-xl-fr/453693705

 

Jak to rozegrać? co kupić? Sprawdzałem Oponeo i Sklepopon i jestem trochę zaskoczony sytuacją. Dodam, że kiedy skasowali mi F34 rzeczoznawca sprawdzał stan ogumienia oraz czy miały homologację. Chciałbym kupić w miarę już, kiedy są jeszcze jakieś promocje, zapomnieć i skupić się na felgach

Czytałem, że podobno 17" wejdzie - nie chcę ryzykować i dziadować. W F34 miałem 17" zimą i wyglądało to jak wóz drabiniasty.

 

Felgi:

Szukam tylko OEM, czy coś innego jeszcze wejdzie, niż to co jest zamieszczone na stronie? (bez rzeźby, dystansów itp?

https://bimmertips.com/bmw-f22-wheel-style-numbers-specs/

 

Dzięki za wszystkie rady i sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg OEM na zimę są felgi 18":

Opony 225/45R18 95H, felgi 7.5Jx18 ET25

Albo:

Przód: opony 225/45R18 95V, felgi 7.5Jx18 ET25
tył: opony 255/40R18 99V, felgi 8.5Jx18 ET40

Tutaj link:

https://www.wheel-size.com/size/bmw/2-series/g42-2021-now/#trim-g42-2021-2025-m240i-xdrive--369

W obydwu przypadkach masz spory wybór opon - Pirelli/Goodyear/Michelin mają homologację BMW.

Tylko musiałbyś zainwestować w nowe felgi. Ale to jest popularny rozmiar (identyczny z np. G20), więc spokojnie można coś wybrać w akceptowalnych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to ja jestem autorem wątku. - przez przypadek zalogowałem się na stare konto.

Wielkie dzieki za odpowiedź 🫡 

niestety załączony link jest do nowszej generacji.

obecnie jestem na statku, przed wyjazdem byłem u wulkanizatora i zasugerował żeby poczekać do zimy - może się coś pojawi. Idąc tym tokiem myślenia dlaczego nie ma nic wyprodukowanego np rok czy dwa lata temu?(ten sam model, producent na obie osie)

Felgi zamierzam kupić, nie ma z tym problemu. Problem z tym, że z mojego pierwszego posta podobają mi się tylko dwa modele. 
wrzucam zdjęcie z wklejki z drzwi 

 

 

IMG_4029.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mam pojęcia, dlaczego nie zauważyłem, że masz F22. Według tabliczki, na zimę masz opcje:

225/40R18 (przód+tył), felgi 7.5Jx18 ET45. Wzorów do wyboru jest całkiem sporo:

https://allegro.pl/kategoria/do-samochodow-aluminiowe-257711?srednica-felgi=18"&rozstaw-srub=5x120&szerokosc-felgi=7.5"&otwor-centralny-mm=72%2C6&odsadzenie-et=45&liczba-felg-w-ofercie=4 szt.

Możesz też"ruszyć" trochę ET i poszukać wśród podobnych wartości - ja do F21 wsadziłem kiedyś felgi z X3 z odsadzeniem mniejszym o 15 i nie wychodziły za obrys, nie było problemów przy badaniach technicznych 😉 

Druga opcja to 225/45R17, felgi 7.5Jx17 ET43.

Trzecia opcja to 205/50R17, felgi 7Jx17 ET40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

wielkie dzięki za konkretną odpowiedz, wytłumaczenie jak chłop krowie na rowie 🙄

kolego, będziesz w trojmiescie to zapraszam na flaszkę - pszenica, żyto, jęczmień, ziemniaki - do wyboru 😎

Wklejka była dla mnie średnio zrozumiała.

wychodzi na to, że wulkanizator też trąba bo nie wpadł na pomysł żeby drzwi otworzyć…

Będę szedł w tym kierunku:

225/40R18 (przód+tył), felgi 7.5Jx18 ET45

sprawdzałem linka + oponeo. Tak jak mówiłeś bez problemu dostanę opony z homologacją + felgi.

Ostatnie pytanie, czy po zmianie kompletu na zimowy muszę zrobić jakąś dodatkową adaptację (poza resetem w idrive)?

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, poeta napisał(a):

Ostatnie pytanie, czy po zmianie kompletu na zimowy muszę zrobić jakąś dodatkową adaptację (poza resetem w idrive)?

Wydaje mi się, że nie. Ale to zależy od wersji iDrive'a. W F21 i F44 wystarczy tylko zrobić reset czujników ciśnienia (i przejechać kawałek, żeby system wykrył ciśnienie). W G08 w menu mam jeszcze wybór rozmiarów kół (na zimę są 19", na lato 20") - tam przestawiam na odpowiedni rozmiar + resetuję czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.